ممکن است گاهی برایتان پیش آمده باشد هنگامی که با شخصی برای اولین بار ملاقات می کنید، در نگاه اول با خود بگویید: «خدای من! پولداری تو خونش بوده!» باید بگوییم که شما تحت تاثیر زبان بدن آن شخص قرار گرفتید که چنین باوری به ذهنتان رسیده است.

ارتباط کلامی اولین چیزی است که زمانی دو شخص با یکدیگر ملاقات می کنند، از آنها برای شناخت یکدیگر استفاده می کنند. باید یاد بگیرید هنگامی که حتی سخن نمی گویید از طریق طرز نشستن یا ایستادن، قیافه و ژست هایتان با دیگران ارتباط برقرار کنید. اگر می خواهید از ملاقات های خود بدانید که دیگران چه ذهنیتی از شما پیدا کرده اند و نتایج مطلوبی به دست آورید خصوصا در ملاقات های کاری، باید ارتباط برقرار کردن از طریق زبان بدن را بیاموزید. در این مقاله تعدادی از عادات زبان بدن که به جذابیت بیشتر شما کمک می کند را معرفی خواهیم کرد.

صاف نشستن

اگر هنگام نشستن قوز کنید، این ذهنیت را در ذهن مردم بوجود می آورید که حوصله ندارید و یا از جایی که نشسته اید راضی نیستید، ممکن است با این کارها به آنها بی احترامی کنید. زمانی که صاف می نشینید یا راه می روید، این ذهنیت در ذهن افراد دیگر بوجود می آید که شما فردی موفق و با اعتماد به نفس هستید.

ژست گرفتن

حرکات و حالات شما هنگام صحبت یا سخنرانی نشان دهنده مسلط بودن شما برروی موضوع مورد بحث است. هنگام صحبت از دستان خود استفاده کنید، با این کار مخاطبانتان احساس می کنند که کاملا برروی موضوع سخنرانی مسلط هستید و به دقت به حرف هایتان گوش می دهند.

لبخند زدن و سر تکان دادن برای تایید

همیشه لازم نیست که در بحث، قیافه جدی به خود بگیرید. گاهی لازم است که برای اینکه نشان دهید درحال گوش کردن به صحبت های فرد مقابلتان هستید لازم نیست سخت بگیرید می توانید کمی ملایم تر رفتار کنید. برای تایید صحبت های سخنران می توانید سر خود را تکان دهید و اگر از ایده اش خوشتان آمد لبخند بزنید.

برقراری ارتباط چشمی

یکی از موثرترین کارها در برقراری ارتباط، ارتباط چشمی است. طبق نظر روانشناسان زمان گفت و گو باید ۶۰ تا ۷۰ درصد از ارتباط چشمی استفاده کنید. به طور میانگین باید همیشه ۷ تا ۱۰ ثانیه ارتباط چشمی خود را با دیگران حفظ کنید چون به طرف مقابلتان میزان اعتماد به نفستان را نشان می دهد.

سعی کردیم مواردی را در این مقاله بیاوریم که به شما در برقراری ارتباط بادیگران و یک سخنرانی عالی کمک کنند. امیدواریم برایتان مفید باشد.