مقاله قانون جذب

امروز می خواهیم در مورد قانون جذب با هم صحبت کنیم. توی این مقاله سعی می کنیم که موارد زیر رو با هم بررسی کنیم :

مقدمه

قانون جذب چیست؟

قانون جذب چگونه روی زندگی ما تاثیر می گذارد؟

راز قانون جذب چیست؟

کاربرد قانون جذب

قانون جذب ثروت

قانون جذب موفقیت

قانون جذب عشق

تمرین های قانون جذب

مقدمه

اگر کم و بیش مطالب انگیزشی و مربوط به رسیدن به راز موفقیت رو بررسی کرده باشید ، حتما اسم قانون جذب به گوشتون خورده اما اگر اطلاعاتی در این مورد ندارید و دوست دارید بدونید که قانون جذب چیه و توی زندگی ما چه تاثیراتی داره ، این مقاله میتونه به شما خیلی کمک کنه .

راستش رو بخواید ، قانون جذب مسئله ایه که این روزها بیشترین بازخورد رو در دنیای انسان های موفق داره.

خیلی ها فکر می کنن که قانون جذب چیزیه که تازه باب شده و اساتید موفقیت تازه به اون رسیدن.

اما باید بگیم که قانون جذب تقریبا قدمتی به طول تاریخ داره و از متون کهن و حتی متون دینی ما گرفته تا جدیدترین کتاب های حوزه ی موفقیت ، همه از این راز بزرگ جهان هستی صحبت کردن.

بزارید همین اول یه نکته ای به شما بگم که خیلی جذبتون میکنه که این مقاله رو کامل بخونید.

خیلی ها به این معتقدن که برای رسیدن به قانون جذب و استفاده از اون حتما باید بهش اعتقاد داشته باشن .

اما چیز جالبی که ما میخایم به شما بگیم اینه که قانون جذب ، درست مثل قانون گرانش ، چیزیه که وجود داره و هر انسانی چه دلش بخاد ، چه دلش نخاد ، چه بهش اعتقاد داشته باشه و چه ردش کنه ، در معرض این قانون قرار داره .

فکر می کنم که شما هم مثل خیلی از هنرجو های من که هنر موفق شدن رو دنبال می کنن ، شگفت زده شدید و دوست دارید که در مورد این قانون بدونید.

اما بزارید یه مقدمه ای از قانون جذب بهتون بگیم و بعد بریم سراغ این راز بزرگ انسان های موفق.

بزارید با یه سوال مقدممون رو شروع کنیم. اگر روزی به شما بگن که بزرگترین اساتید موفقیت دنیا ، مثل دارن هاردی ، مثل تونی رابینز یا مثل برایان تریسی ، رمز و راز موفقیتشون رو در قانون جذب میدونن ، واکنش شما چه خواهد بود ؟

آیا به این فکر نمی افتید که به سمت یادگیری قانون جذب برید و شما هم از این راز موفقیت بهره بگیرید؟

در واقع ، قانون جذب چیزی نیست که برای کسی باشه و یا مالکیتش در اختیار کسی باشه .

قانون جذب ، قانونیه که خداوند متعال در جهان استوار کرده و هر کسی میتونه ازش بهره بگیره . هر کسی میتونه ازش استفاده کنه و هر کسی با اون میتونه خودش رو به موفقیت برسونه.

چند روز پیش از این که این مقاله رو برای شما آماده کنم ، تصمیم گرفتم که یه سری به کتابخونم بزنم و چندین جلد کتابی که درباره ی قانون جذب بود رو به طور موازی با هم بخونم و بررسی کنم.

چیزی که خیلی نظرمو جلب کرد این مسئله بود که همه ی انسان هایی که از قانون جذب استفاده می کردن و قانون جذب رو علت موفقیتشون میدونسن ، دقیقا یک نکته اما با زبانی مختلف می گفتن .

اونجا بود که به خودم گفتم ، پس وقتشه که این قانون و این راز بزرگ جهان رو که من سالها براش وقت گذاشتم و تمامی زیر و بمش رو در آوردم ، برای دوستان و مخاطبیبنی که ما رو دنبال می کنن تبدیل به یک مقاله عمومی کنم .

چیزی که در مورد قانون جذب باید بدونید اینه که برای رسیدن به این قانون ، فرقی نمی کنه که در چه وضعیتی قرار دارید. فرقی نمی کنه که ثروت مند هستید یا فقیر و حتی فرقی نمی کنه که توانایی های لازم برای رسیدن به موفقیت رو در خودتون دارید یا نه.

چیزی که مهمه اینه که شما خودتون رو باور داشته باشید و یکبار برای همیشه خواسته های زندگی خودتون رو جدی بگیرید.

این تمام اون چیزیه که قانون جذب بهش می پردازه .

سعی قانون جذب اینه که شما به خواسته هاتون فکر کنید و از ناهمواری راه نترسید.

از این ناامید نباشید که برای رسیدن به خواسته هاتون باید مسیری طولانی رو طی کنید. شما میتونید در کمترین زمان ممکن و با کار کردن روی افکارتون خواسته های خودتون رو به دست بیارید.

اما چیزی که این وسط مهمه اینه که شما چگونه درخواست کردن و چگونه استفاده کردن از این قانون رو یاد بگیرد و باهاش زندگیتون رو بسازید.

بزارید یه مثال براتون بزنم که این مسئله رو بهتر درک کنید. بارها و بارها برامون پیش اومده که یه وسیله ای برای خونمون خریده باشیم و بعد از مدت ها استفاده کردن ، دفترچه راهنماشو میخونیم و میفهمیم که این دستگاه قابلیت های دیگه ای هم داره که ما ازش خبر نداشتیم و یا اصلا ما داریم با این دستگاه نادرست کار میکنم.

قانون جذب هم دقیقا مثل یک سیستم ، مثل یک ماشین ، مثل یک دستگاه ، دارای ساز و کار هست. یک دفترچه راهنما داره . یک شیوه ی کارکرد داره .

اگر شما هم خواستار استفاده کردن از این دستگاه هستید ، نیاز دارید که دفترچه راهنمای این دستگاه رو بخونید.

دفترچه ی راهنمای این دستگاه چیه ؟

این که شما بدونید قانون جذب چیه ؟

چجوری روی زندگی ما تاثیر میزاره . ما چجوری باید قانون جذب رو توی زندگیمون پیاده کنیم؟

اصلا قانون جذب در چه مواردی کاربرد داره ؟

نظر بزرگان در مورد قانون جذب چیه ؟ و …. .

وقتی که شما کار کردن با این دستگاه رو یاد بگیرید ، اونموقس که می تونید بزرگترین خواسته های خودتون رو هم در چشم بر هم زدنی حقیقی کنید.

جدای از اینکه هر روزه سر و کارم با قانون جذب هست ، کلی سوال هم در ایمیل و اینستاگرام از من شده بود که خب طبیعتا ترجیح میدم توی این مقاله کلی به همشون پاسخ بدم و همه چیز رو براتون شفاف کنم.

پس بزارید شما رو به یه سفر دعوت کنم . سفری که شما رو به دنیای قانون جذب میبره و با قوانین کائنات آشنا می کنه .

قانون جذب چیست ؟

برای توضیح دادن قانون جذب بهترین راه اینه که ما از دو روش و متدولوژی برای توضیح این قانون استفاده کنم.

یک اینکه بریم سراغ روش علمی و از طریق روش علمی و با توجه به قوانین حاکم بر علم توضیحش بدیم .

و دو اینکه بریم سراغ روش انگیزشی که بسیاری از اساتید ازش استفاده می کنن و از اون طریق وارد عمل بشیم و این قانون رو برای شما توضیح بدیم .

از اونجایی که برامون خیلی مهمه که همه ی مخاطبان ما ، با هر طیف از دانشی که دارن ، این قضیه رو درک کنن ، ما هر دو روش رو براتون توضیح میدیم و سعی می کنیم که قانون جذب رو از هر دو متد رایج در دنیا براتون توضیح بدیم و شما رو با این روش آشنا کنیم.

روش علمی قانون جذب

ما توی روش علمی نیاز داریم که اول با یک سری از مفاهیم آشنا بشیم . همونطوری که میدونید و شاید بارها هم شنیده باشید ، دنیایی که ما در اون زندگی می کنیم ، دنیای نیروها و یا دنیای انرژی هاست .

در واقع تمام جهان متشکل از انواع و اقسام انرژی هاست که یه سریش رو ما در علوم فیزیکی و طبیعی شناسایی می کنیم و بخشی از این علوم رو هم به بعد ماورا الطبیعه و علوم اخترفیزیکی واگذار می کنیم.

در علومی مثل فیزیک و علوم طبیعی ما معتقد به این موضوع هستیم که جهان شامل انرژی حرکتی ، انرژی گرانش ، انرژی صوت و …. هست و همه ی انواع انرژی هم در جهان در حال تکثیر هستند و هیچ گاه از بین نمیرن و همیشه از حالتی به حالت دیگه تبدیل میشن .

در علوم اختر فیزیکی ، ما باور بر این داریم که نیروی حاضر در وجود انسان ، میتونه بر تمام کائنات تاثیر بگذاره. در واقع ما کائنات رو متشکل از انرژی انسان ها و علوم فیزیکی میدونیم.

یعنی چی ؟

در علوم اخترفیزیکی ، باور بر این هست که هر پیامی که از سوی درون انسان به جهان صادر بشه ، بر روی بخشی از مدارهای جهان تاثیر می گذاره . نیروهایی مثل محبت ، مثل کلمات ، مثل بخشش و … از دسته ی این نیروها هستند.

بزارید یه نمونشو براتون مثال بزنیم که خیلی خوب این مسئله رو درک کنید.

میخایم مثال انرژی کلمات رو بزنیم. این رو امتحان کنید ، من خودم سابقا یک بار تجربه کردم و تجربه ی بسیار دقیقی هم بوده . فرقی نمی کنه که الان که این مقاله رو می خونید ، مدیر یک شرکت هستید یا یک کارمند ساده یا حتی یک مادر مهربان در منزل .

برای این آزمایش نیاز دارید که دو روز از زندگیتون رو صرف آزمایش انرژی کلمات که یکی از دسته انرژی های موجود  در کائنات هست کنید.

یک روز وقتی که وارد محل کارتون و یا زندگی تون می شید ، اخم کنید و هر حرفی رو با یک گفتار تند جواب بدید . سعی کنید خیلی جدی باشید و طوری برخورد کنید که انگار عصبانی هستید. برخورد ها رو بسنجید.

همین تمرین رو حالا یک روز برعکس انجام بدید. صبح وقتی که وارد محل کار می شید ، به همه لبخند بزنید و سلامی گرم کنید. یا اگر دانشجو هستید با هم کلاسی ها گرم بگیرید و واژه های زیبایی بهشون هدیه بدید. یا اگر بچه ها از خواب بیدار میشن ، باهاشون مهربون تر از همیشه باشید و نتیجش رو خودتون به چشم ببینید.

نیازی نیست که ما نتیجه رو بگیم چون خودتون احتمالا حدس زدید که کلمات و نوع برخورد ما چقدر میتونه روی دیگران تاثیر بزاره .

پس نتیجه می گیریم که کلمات دارای انرژی هستند.

ما به این انرژی کلمات توی قانون جذب خیلی نیاز داریم .جایی که ما باید خواستمون رو مطرح کنیم و این خواسته ی ما اگر در کلمات قدرتمندی شکل بگیرن ، اونوقته که تاثیر فوق العاده ای روی زندگی ما خواهند گذاشت و ما به راحتی میتونیم از ثمراتش استفاده کنیم.

اما حالا که انواع انرژی رو درک کردیم باید بگیم که یه قانونی توی فیزیک وجود داره که میگه انرژی ها ، از حالتی به حالت دیگه تبدیل میشن و هیچوقت نه به وجود میان و نه از بین میرن .

مرکز تمام انرژی های جهان هم خداوند متعال و بخشنده هستش.

پس با این حساب ، ما انسان ها که اشرف مخلوقات هستیم و از مرکز انرژی های دنیا ، نیروهای زیستن در این دنیا رو دریافت کردیم ، این قدرت رو داریم که با تبدیل انرژی ها و حرکت دادن اون ها در مسیر درست ، موفقیت رو از آن خودمون کنیم و به خواسته هامون برسیم.

اما قانون بعدی که ما در فیزیک داریم ، بحث عمل و عکس العمل هست. در فیزیک و در قانون نیوتن ، ما به این امر میرسیم که هر عملی یک عکس العمل داره . یه مقدار بخام این مسئله رو باز کنم باید بگم که :

در دنیا هر پاسخی یک جواب دارد و هر طلبی یک مطلوب دارد.

فکر می کنیم که حالا دیگه کم کم به چیستی قانون جذب پی بردید و آماده اید که این قانون رو تمام و کمال درک کنید.

قانون جذب به زبان ساده ، درخواست کردن از کائنات برای رسیدن به موفقیت و زندگی مطلوب هست.

وقتی ما از کائنات طلب می کنیم ، کائنات به ما پاسخ میده . اگر درست طلب کنیم و راه طلب کردن رو بلد باشیم ، اونوقته که جواب هم بسیار شفافه و عکس العمل کائنات هم مطلوب ماست.

خب حالا به این فکر کنید که ما چند نوع خواسته داریم و در قبال خواسته هامون چه چیزی از کائنات طلب کردیم ؟

بله حلقه ی مفقوده در مسئله ی استفادده از قانون جذب دقیقا همینه .

همونطور که ما گفتیم قانون جذب در دنیا وجود داره . چه بخایم و چه نخایم روی زندگی ما تاثیر میزاره . چه اعتقادی بهش داشته باشیم و چه اعتقادی بهش نداشته باشیم ، کارش رو با زندگی ما می کنه.

اما وقتی که بهش اعتقاد پیدا کنیم و راه و رسم ارتباط گرفتن با این قانون رو یاد بگیریم ، اونوقته که ما میتونیم درصد بیشتری از این قانون استفاده کنیم و ثمرات بیشتری ازش بگیریم.

خیلی ها از من می پرسند که اگر به قانون جذب اعتقاد نداشته باشیم ، چطوری روی زندگی ما تاثیر میزاره؟

من همیشه این مسئله رو با یه خاطره علمی و بخشی از تاریخ علم جواب میدم . یه سوال دارم:

قبل از اینکه قانون جاذبه توسط نیوتن کشف بشه ، مردم چجوری زندگی می کردن؟ آیا مردم توی هوا معلق بودن یا اینکه نه ، به زندگی عادی خودشون می پرداختن؟

صد در صد به زندگی عادیشون می پرداختن و از زندگیشون با استفاده از قانون گرانش هر چند ناآگاهانه بهره می گرفتن.

قانون جذب هم دقیقا همینه . همه ی ما انسان ها از قانون جذب استفاده می کنیم ولیکن اون چیزی که مهمه اینه که ما اگر آگاهانه از قانون جذب استفاده کنیم ، اونوقته که نتیجه ی بهتری خواهیم گرفت.

خب حالا مسئله اینه که به صورت علمی ، وقتی که ما درخواستی رو مطرح می کنیم ، انرژی درخواستی ما ارتعاشی در دنیا ایجاد می کنه که این ارتعاش باعث به ثمر رسیدن اون خواسته میشه . در واقع ارتعاش خواسته ی ما همون طلب ماست که به صورت انرژی درخواستی از سوی ما صادر میشه ، به انرژی محرک در کائنات تبدیل میشه و به صورت انرژی بازگشتی به ما هدیه داده میشه .

اما حالت دومی که ما میتونیم برای اثبات قانون جذب و توضیحش استفاده کنیم اینه که سری به گفتارهای انگیزشی بزنیم و راز قانون جذب رو از این طریق با هم بررسی کنیم.

چطوری؟

در علم موفقیت و در رسیدن به راز موفقیت ، ما همیشه یک اصل رو باید بر تمامی اصل ها اولویت بدیم و اون تفکر مثبت و ذهنیت روشن در رسیدن به اهدافه .

در واقع علم موفقیت ، همیشه به این امر اشاره می کنه که اگر انسان ها ذهنیت خودشون رو نسبت به اتفاقات دنیا و تصمیم هایی که می گیرن ، عوض کنن ، اونوقته که موفقیت به اونها رو میاره .

برای مسئله ی قانون جذب هم دقیقا همین اتفاق در علوم انگیزشی و موفقیت رخ میده .

در واقع وقتی شما چیزی رو جذب می کنید ، ذهنتون رو متمرکز بر خواسته ای می کنید که این خواسته در کائنات ، صورت مثبتی داره .

کائنات به خواسته های انسان ها همیشه مثبت نگاه می کنند ، چرا ؟

به این دلیل که وقتی که یک انسانی از خداوند متعال ، از جهانی که در اون زندگی می کنه و از کائنات درخواست این رو میکنه که اون رو به یک خواسته ای برسونه ، برای کائنات حس تحرک انسان قلمداد میشه .

وقتی که کائنات احساس کنه که یک انسان در مسیر تحرک و گام برداشتن به سوی خواسته هاش هست ، ارتعاش رو شروع می کنه . چرا ؟

به این دلیل که کائنات ، معلول انرژی ها هستند و وقتی که انسان علت یک انرژی بشه ، کائنات به اون علت پاسخ میده و در قبالش شروع می کنه به حرکت کردن و ارتعاش یعنی گامی برای پاسخ به خواسته های انسان.

در واقع ما توی قانون جذب رویکردمون ، رویکرد درخواست کردن و به حرکت وا داشتن کائنات برای رسیدن به خواسته هامون هست .

کائنات خوب می دونند که انسان ها ، قدرتمند ترین بخش کائنات هستند . از همین رو ، وقتی انسانی با درک و شناخت قانون جذب ، قدرت بالایی رو در مسیر رسیدن به خواسته ها به سمت کائنات ارسال می کنه ، این پیام رو بصورت نهانی به کائنات میده که : ” به خواسته ی من رسیدگی کن. ” .

و شاید باورتون نشه ، اما کائنات با تمام وجود ، بنده ی انرژی هایی است که از سمت انسان ها صادر میشه.

فکر می کنیم که حالا دیگه یه کلیتی در ذهنتون ایجاد شده و به این قضیه ایمان پیدا کردید که قانون جذب در زندگی همه ی ما انسان ها وجود داره و میتونه روی زندگی ما تاثیر بزاره .

اما بزارید یه مقدار دقیق تر شیم و به این بپردازیم که قانون جذب چطور روی زندگی ما تاثیر میزاره و چطور کار میکنه ؟

قانون جذب چگونه روی زندگی ما تاثیر می گذارد؟

خیلی ها فکر می کنند که برای رسیدن به قانون جذب ، فقط باید از کائنات در خواست کنند و بعدش هم منتظر باشند که کائنات پاسخ آن ها رو بده .

خب همین اول باید بگیم که این کار به شدت اشتباهه . یعنی این باور غلط رو باز هم از اون دسته باورهای غلطی میدونیم که توی جامعه رواج پیدا کرده و خب تنها با آگاهی میشه حلش کرد .

البته یکبار حتما در مورد این قوانین خود ساخته ای که توی جامعه شکل می گیره ، با هم صحبت می کنیم.

اما فقط به همین نکته اشاره کنیم که این باورهای غلط ، از روی نا آگاهی شکل نمیگیره ، بلکه از روی یک نوع خود خواهی و تنبلی شکل می گیره .

چطور ؟

افراد وقتی که چیزی رو یاد می گیرن ، در صورتی باهاش ارتباط برقرار می کنن که اون مسئله ی نو ، بتونه با ساختارهای ذهنی و رفتاریشون هماهنگ بشه .

در واقع ، یادگیری برای خیلی از افراد هیچ گاه به قصد تغییر و تحول نیست . بلکه اکثر موقع ها ، به قصد خودخواهی و یک جورایی به نفع سازی موارد انجام میشه .

مثلا همین قانون جذب یا بحث سیاست های زنانه یا از اون مهم تر بحث همسرداری .

یک سری افراد میرن و در مورد این مسائل اطلاعات کسب می کنن و بعد به طور بسیار ناخودآگاهی دوس دارن که این علمی که یاد گرفتن رو به نفع خودشون تموم کنن و کاری کنن که با نازل ترین حد تلاش ، بشه بهش رسید و اون رو به دست آورد و خب نمونش رو هم در بحث قانون جذب می بینیم .

خیلی وقت ها توی سمینارها ، طرف میاد و میگه که من سیزده ساله که بر طبق قانون جذب از خداوند خواستم که یه خونه بهم بده . اما کائنات پاسخم رو نداده .

وقتی هم که به کارهاش در این سیزده سال نگاه می کنی ، می بینی که فقط خواستن رو خوب انجام داده ، که اونم بعید میدونیم خوب انجام داده باشه.

پس این باور غلط رو دور کنید که خواستن به تنهایی ، میتونه شما رو به قانون جذب برسونه .

اگر دنبال تاثیر قانون جذب توی زندگی هستید ، باید این رو بدونید که خواستن و آرزوهای ما بخش اول قانون جذب هست و بخش دوم به تفکرات و تصمیمات ما بستگی دارن.

تفکرات و تصمیمات ؟

بله درسته. تفکرات و تصمیمات.

خب بزارید یه جمع بندی تا اینجا داشته باشیم.

ما گفتیم که قانون جذب ، قانونیه که در کائنات نهادینه شده و همه ی انسان ها از اون بهره می برن.

بعد بهتون گفتیم که این قانون ، قانون طلب و مطلوبه . یعنی هر درخواستی از سمت ما در کائنات تاثیر میگذاره و کائنات هم به ما جوابشو میده.

اما سوال مهمی که باید پرسید اینه که درخواست ها ما دقیقا چی هستند؟ از کجا نشات می گیرند؟

اینجاست که باید بگیم تفکرات ، تصمیمات و انتخاب های ما چیزیه که  آرزو و خواسته های ما رو شکل میده.

پس با خیال راحت باید بهتون بگیم که :

خواسته ها و آرزوهای ما یک بخش

و تفکرات ما و تصمیمات ما ، بخش دوم و بخش اساسی قانون جذب رو شکل میده .

در مورد خواسته ها و آرزوها ، خب تکلیف معینه . چون که همه ی ما ، همه ی ما انسان ها بی برو برگرد ، در دلمون خواسته هایی داریم که این خواسته ها زندگی ما رو تشکیل میدن و به نوعی شوق ما برای زندگی کردن هستند.

اما مسئله ی مهمی که این وسط وجود داره اینه که آیا ما برای خواسته هامون ، هدفی ، برنامه ای یا چیزی مشابه این دو تعیین کردیم ؟

اینجاست که مسئله ی تفکر به میان میاد . جایی که ما باید بگیم ، هر هدف و خواسته ای ، نیاز به تفکر داره و تفکر ، اصل اساسی در بحث قانون جذبه .

تفکر هر انسان ، در بحث خواسته ها و آرزوها ، به چند چیز منجر میشه .

نکاتی مثل هدف گذاری

احساسات

برنامه ریزی

چیزیه که ما نتیجه ی تفکر اعلام می کنیم. در واقع ، تفکر کلید اصلی رسیدن ما به خواسته های منطقی ، آرزوهای صحیح و هدف گذاری های درست در زندگی ماست.

اما راستش رو بخاید ، این وسط یه مسئله ای وجود داره که باز هم تفکرات اشتباه سرش زیاده .

وقتی ما میگیم تفکر یا احساسات ، همه خیال می کنن که هر فکری ، در حوزه ی قانون جذب ، فکر موثری محسوب میشه ، اما باید بگیم که اینطور نیست .

انسان ها توی مسیر فکر کردن ، همیشه با دو رویکرد مواجه هستند .

تفکرات مثبت ،

تفکرات منفی.

این دو تا مسئله به شدت میتونه در مسیر رسیدن به خواسته های ما ، اونم در بحث قانون جذب تعیین کننده باشه .

وقتی ما میگیم خواسته ها و آرزوها ، بخش اصلی نیستند ، دقیقا به همین قضیه مربوط میشه . چه قضیه ای؟

هدایت کردن افکار در مسیر رسیدن به خواسته ها از طریق قانون جذب .

بزارید با یه مثال از خودم براتون بزنم که این مسئله رو به شدت براتون روشن کنه .

سالها پیش وقتی که تصمیم گرفتم ، در حوزه ی موفقیت وارد شم ، آرزو داشتم که یه روزی در بزرگترین سالن های کشور و جهان ، برنامه داشته باشم و سخنرانی های بزرگی انجام بدم .

هر روز بهش فکر می کردم . هر روز براش برنامه ریزی می کردم ، اما بعد از چند سال ، احساس کردم که این تفکرات من هیچ نتیجه ای نداره ؟

چرا؟

به این دلیل که مطالعات من به حدی رسید که فهمیدم ، من تمام مراحل رو درست رفتم ، جز یک مرحله . من خواسته رو مطرح کرده بودم . براش هدف گذاری کرده بودم . آرزوهامو با برنامه نوشته بودم ، اما چیزی که بهش نرسیده بودم ، بحث کنترل کردن افکارم بود .

اره من هر روز فکر می کردم اما 80 درصد تفکر من ، روی یک چیز تمرکز داشت و اون چیزی نبود جز اینکه :

” اگر برم روی استیج نتونم حرف بزنم چی ؟ “

” اگر توی یه سالن بزرگ برنامه بگیرم و کسی به حرفم گوش نده و مخاطب نداشته باشم چی؟ “

” نکنه من صدام بگیره و ضایع بشم؟ “.

باور کنید که این تفکرات در من وجود داشت و این کلید حل مسئله ی من برای عدم موفقیت در قانون جذب بود .

جایی که من تمام سعیمو کرده بودم ، ولی یه نکته رو رعایت نکرده بودم و اون بحث کنترل فکر و هدابت کردنش به سمت مثبت بود.

اگر ما میخایم تاثیر مثبت قانون جذب رو توی زندگیمون ببینیم. باید با تمام وجود ، تفکراتمون رو کنترل کنیم و به سمت مثبت شدن هدایتش کنیم.

این نکته رو نه تنها در قانون جذب ، بلکه ما تو بحث راز موفقیت هم گفتیم که زمانی ما به موفقیت و خواسته های درونیمون میرسیم که تمامی احساسات منفی ، تمامی نکات منفی ، تمامی باورهای غلط رو از خودمون دور کنیم.

و در مقابل ، تفکر مثبت در مسیر رسیدن به خواسته ها رو در خودمون نهادینه کنیم.

این راهیه که ما رو به قانون جذب و تاثیر قانون جذب در زندگیمون میرسونه . این چیزیه که موفقیت رو برای ما به همراه میاره .

جایی که ما تفکر مثبت رو ایجاد کنیم. خواسته هامون رو حول این تفکر مثبت عرضه کنیم و از اون مهم تر این که با ذهنیت مثبت ، تفکر مثبت و احساسات مثبت ، برنامه ریزی های لازم برای رسیدن به خواسته هامون رو دنبال کنیم.

باور کنید ، وقتی که این کلمات رو می نویسم ، احساس می کنم که راز هستی ، در این کلمات نهفته است.

حالا که بحث راز هستی رو در قانون جذب گفتم ، بزارید یه نکته ای رو هم بگم که خالی از لطف نیست .

من از چند سال پیش ، تصمیم گرفتم که یه دفتر شخصی داشته باشم و تمام آنچه که به ذهنم میرسه و بخشی از درونیات من هستش رو در اون بنویسم .

یه دفتری بود که تقریبا نوشته های شخصیم توش بود .

وقتی خواستم این مقاله رو بنویسم ، یه سری به این دفتر شخصی زدم و بطور اتفاقی با نوشته ای برخورد کردم که عنوانش :

” راز قانون جذب ” بود.

شاید این اولین باری باشه که بخشی از نوشته های شخصیم رو با کسی به اشتراک می گذارم ، اما دوست دارم که شما دوست و مخاطب عزیزی که این سایت رو می خونید ، با این بخش از تفکرات من نسبت به راز قانون جذب آشنا بشید.