بهره وری زمان و برنامه ریزی

روش های مدیریت زمان بسیاری وجود دارند که به کمک آنها می توان مدیریت زمان کاری و دیگر برنامه های خود را داشته باشیم. بین مدیریت زمان و برنامه ریزی رابطه مستقیمی وجود دارد که با کمک این دو مورد فرد می تواند به خواسته ها و اهداف خود دست یابد.

برای اینکه بتوانید یک رییس موفق و کاردان باشید با ما همراه شوید تا در این مقاله روش هایی را که به مدیریت زمان و برنامه ریزی در این زمینه به شما کمک می کنند را معرفی خواهیم کرد.

بررسی شیوه های صرف زمان

برای چند روز متوالی توجه داشته باشید که چقدر از زمان کاری خود را به چک کردن شبکه های اجتماعی و یا کارهای غیرضروری صرف می کنید و یا در چه زمان هایی از روز توانایی بیشتری برای انجام کارهای سخت دارید. با انجام این موارد شما می توانید برنامه ریزی کنید، به بیانی دیگر به کمک این کار شما می توانید کارهای روزمره خود را برنامه ریزی کرده و کارهایی را که به انرژی و زمان بیشتری احتیاج دارند را در زمان هایی که انرژی بیشتری دارید قرار دهید.

برنامه ریزی برای تمام روز

قبل از هر کاری، در شب قبل سعی کنید کارهای روزانه خود را برنامه ریزی کنید و بهتر است که فقط دو مورد از کارهایی که نسبت به بقیه اولویت دارند را برنامه ریزی نمایید. ممکن است این سوال بریتان پیش آید که چرا دو کار؟ زیرا زمانی که کارهای کمتری برای انجام داشته باشید، بهتر می توانید روی آنها تمرکز کرده و هرکدام را به درستی و به موقع تحویل دهید.

اختصاص دادن زمانی برای ارتباط با دیگران

هنگامی که در طول روز دائما گوشی شما زنگ می خورد و یا برایتان ایمیل می آید، تمرکز بر روی کار بسیار سخت می شود. بنابراین سعی کنید که در طول روز، چند دقیقه برای ارتباط با دیگران را در برنامه خود قرار دهید و در این زمان فقط به تلفن های خود پاسخ داده و ایمیلتان را چک کنید و بعد از آن فقط بر روی کارتان تمرکز کنید.

مراقبت از سلامت بدن

روش هایی که به شما کمک می کنند تا علاوه بر کارآیی بالا و انرژی بسیار برای انجام کار داشتن، سالم بمانید، خواب کافی، با برنامه غذا خوردن و ورزش مداوم می باشد. زمانی که شما این موارد را رعایت کنید، به خوبی می توانید بر روی کارهای خود تمرکز کنید.

امیدواریم از خواندن این مقاله لذت برده باشید و برایتان مفید و کارآمد واقع شود.

دیدگاهتان را بنویسید