رازهایی درباره ازدواج موفق

داشتن یک ازدواج ایده آل آرزوی هر فردی است اما نکته اینجاست که چگونه رابطه خود با همسرمان را بهبود بخشیده و آنرا به یک زندگی زناشویی موفق تبدیل کنیم؟ همه ما می دانیم که لازمه یک ازدواج موفق، آموختن مهارت های زندگی مشترک است که اکثرا از آنها چشم پوشی کرده و توقع داریم همسرمان برای ما بی نظیر باشد. در ادامه مقاله به بررسی تعدادی از این مهارت ها می پردازیم.

هر روز بیشتر عاشق همسرتان شوید

زمانی که چند سال از ازدواجتان می گذرد، شاید مانند روزهای اول همسرتان را دوست نداشته باشید یا مجذوب او نشوید. علت آن عادی شدن ازدواج و کنار هم بودن است. البته تغییراتی که در این مدت هر دوی شما دچار آن شده اید نیز بی تاثیر نیست. فردی که اکنون در کنار شماست روزی شخص مورد علاقه شما بوده، پس سعی کنید مانند قبل او را دوست داشته و از توقعات بیجای خود بکاهید. فراموش نکنید دوست داشتن همسرتان امید زندگی به شما می دهد.

ویژگی های مثبت او را مد نظر قرار دهید

اکثر افراد متاهل، پس از گذشتن چند ماه یا حتی چند سال زندگی مشترک توقعات بیجایی از همسر خود داشته و احساس می کنند شریک زندگیشان برای آنها کافی نیست. روزی که با او ازدواج کردید تنها ویژگی های مثبت او را در نظر گرفتید، اکنون نیز سعی کنید برای ساختن یک زندگی مشترک ایده آل، روی خصوصیات مثبت همسرتان تمرکز کنید.

زمان خود را میان همسر و فرزندان تقسیم کنید

حتما تاکنون زنان متاهل زیادی را دیده اید که تمام زمان خود را یا در آشپزخانه می گذرانند یا به نگهداری از فرزندشان می پردازند. هنگامی که همسر شما از راه می رسد توقع دارد مانند روزهای اول زندگی به استقبالش رفته و به او خوش آمد بگویید. سعی کنید زمان خود را میان همسر و فرزندان تقسیم کرده و دائم در آشپزخانه نباشید. بی توجهی به او می تواند به سردی رابطه زناشویی شما بیانجامد.

در زمان بروز مشکلات کنارش باشید

تصور کنید مشکل مالی برایتان پیش آمده و یا همسرتان با رئیسش به مشکل خورده است، در این زمان، بودن شما در کنارش تسلی بخش خاطر اوست. سعی کنید در هنگام بروز مشکلات زندگی و یا حتی اختلافاتی که بینتان پیش می آید او را تنها نگذاشته و با یکدیگر به حل آنها بپردازید. اگر زمانی که ناراحت یا غمگین است از او فرار کنید، فکر می کند فقط در شادی و خوشحالی حاضرید در کنارش باشید. در این صورت زندگی آرام و بی دغدغه ای شکل گرفته و بیش از قبل عاشق یکدیگر می شوید.

فضای کافی برای آرامشش ایجاد کنید

تصور کنید همسر شما از صبح که سرکار می رود دائم ذهنش مشغول اختلافات میانتان باشد، به نظر شما آیا با حواس کامل می تواند به کارش برسد یا تا پایان ساعت کاری درگیری ذهنی مانع از کار مفید او می شود؟ بنابراین سعی کنید در صورت بروز اختلافات و درگیری های بیش از حد کمی از توقعات خود کاسته و فضای آرامش بخشی برای او ایجاد کنید. اجازه دهید زمانی که با خستگی به خانه می رسد، دغدغه هایش را کنار گذاشته و کنار شما آرامش بگیرد.

همانطور که در این مقاله توضیح دادیم، این مهارت های زناشویی می تواند زندگی شما را بهبود بخشیده و به موفقیت آن بیانجامد. توجه داشته باشید که در کنار زندگی مشترک خود، هر دو برای رشد و توسعه فردی تلاش کرده و هدف هایتان را فراموش نکنید.

دیدگاهتان را بنویسید