رازهای اعتماد به نفس زنان موفق

زنان موفق که اعتماد به نفس بالایی دارند نسبت به بقیه افراد از زندگی شخصی و کاری خود بیشتر لذت می برند چون آنها از زندگی راضی بوده و بر اطرافیان خود نیز تاثیر مثبت می گذارند. اینچنین افراد نیز در تمام زمینه های کاری اعتماد به نفس بالا داشته، به توانایی های خود باور دارند و می توانند به راحتی شرایط را مدیریت کنند، می توانند مدیران خود و موفقین نیز باشند. عوامل بسیاری برای افزایش اعتماد به نفس وجود دارد که در ادامه آنها را ذکر کرده و توضیح خواهیم داد.

زبان بدن

زبان بدن در برقراری ارتباط و افزایش اعتماد به نفس کمک شایانی می کند، اما مهمترین موارد در استفاده از زبان بدن صاف ایستادن، برقراری ارتباط چشمی و استفاده از دست ها می باشد.

صاف ایستادن

برای اینکه فردی با اعتماد به نفس بالا به نظر برسید باید صاف و محکم بایستید، هنگام راه رفتن سرتان را بالا بگیرید و محکم قدم بردارید.

برقراری ارتباط چشمی

یکی دیگر از راه هایی که باعث افزایش اعتماد به نفس می شود، برقراری ارتباط چشمی است. به عبارتی دیگر زمانی که با فردی صحبت می کنید، در چشمان او نگاه کنید و حتی موقع سخنرانی نیز با مخاطبان خود ارتباط چشمی برقرار کنید این کار باعث می شود که دیگران کاملا به صحبت های شما گوش کنند و دیگر حواسشان پرت نشود.

استفاده از دست ها

هنگام صحبت با دیگران از دستان خود استفاده کنید چون زمانی که دستان خود را جمع می کنید و از آنها استفاده نمی کنید باعث می شود که دیگران به شما اعتماد نکرده و در نظر آنها فردی دروغگو باشید. هنگام صحبت سعی کنید وقتی از دستانتان استفاده می کنید به گونه ای باشد که کف دستتان مقابل آن فرد باشد چون اینکار باعث می شود که قابل اعتماد به نظر برسید و دیگران به شما و صحبت هایتان اهمیت داده و اعتماد کنند.

تغییر سبک زندگی

یکی دیگر از راه های افزایش اعتماد به نفس تغییر سبک زندگی می باشد که این مورد خود نیز شامل مواردی همچون برنامه ریزی، ورزش، الگوبرداری از دیگران و بدست آوردن تجربیات تازه می باشد.

برنامه ریزی

ابتدا تمام نقاط ضعف و قدرت خود را شناسایی کرده و سپس تمام کارهایی را که باید انجام دهید را نوشته و آنها را برنامه ریزی، زمان بندی و اولیت بندی کنید، چون این کارها به شما کمک می کند تا به موقع بتوانید کارهایتان را انجام داده و به موقع کارتان را تحویل دهید.

الگوبرداری از دیگران

سعی کنید زندگی نامه افراد و زنان موفق در زمینه کاری خود را خوانده و از آنها الگوبرداری کنید. از اشتباهات آنها درس گرفته و مواردی را که باعث موفقیتشان شده را سرلوحه خود قرار داده و طبق آنها پیش روید تا موفق شوید.

به دست آوردن تجربیات تازه

لازم به ذکر است برای تغییر سبک زندگی خود باید از ناحیه امن خود بیرون آمده و سعی کنید کارهای جدیدی را تجربه کنید و گاهی لازم است برای این کار ریسک کنید. به عبارتی دیگر وقتی می خواهید کار جدیدی را شروع کنید لازم است که برای آن ریسک کرده تا به هدف و موفقیت دست یابید. این مورد هم مانند موارد قبل موفقیت زنان به دنبال دارد.

در این مقاله عوامل اعتماد به نفس زنان موفق را ذکر کردیم، امیدواریم با سرلوحه قرار دادن آنها به موفقیت های بزرگ دست یابید.

زنان موفق دارای اعتماد به نفس بالا بوده و با عواملی چون شناختن زبان بدن: برقراری ارتباط چشمی و صاف ایستادن و تغییر سبک زندگی، الگوبرداری از دیگران و برنامه ریزی، آشنا بوده و با عمل به آنها به چنین موفقیت و جایگاهی دست یافته اند.

دیدگاهتان را بنویسید