۶ کلید طلایی آرامش

یکی از فاکتورهای زندگی ایده آل، داشتن آرامش و انسجامی است که انسان در تمامی لحظات خود احساس می کند. شاید از نظر بعضی از افراد، آرامش در داشتن پول در زندگی خلاصه شود اما تمامی جنبه های زندگی به یکدیگر متصلند تا آرامش فردی را برقرار کنند. آرامش هر فرد ممکن است به علاقه همسرش، محبت پدر و مادرش، سلامتی فرزندانش، پیشرفت کاری و رسیدن به موفقیت وی خلاصه شود. اکنون از نظر شما چه فاکتورهایی برای داشتن یک زندگی آرام و بی دغدغه لازم است؟ در ادامه مقاله به توضیح مسائلی که به اصطلاح کلیدهای طلایی آرامش نامیده می شوند می پردازیم.

قضاوت دیگران تاثیری بر زندگی ما ندارد

شاید اکثر ما عادت داشته باشیم که دائم دیگران را زیر ذره بین قضاوت خود قرار داده و آنها را از دیدگاه محدودمان قضاوت کنیم اما اگر توجه کنید متوجه خواهید شد که قضاوت دیگران باعث سلب آرامشان شده و ما را درگیر خود می کند، پس چه زیبا می شود زندگی اگر سعی کنیم در عوض قضاوت دیگران، خودمان را بهبود ببخشیم.

مردم وظیفه ندارند ما را درک کنند

ما در طول روز با افراد زیادی در ارتباطیم که هر کدام از آنها شیوه تربیتی متفاوتی داشته و هر یک دارای طرز فکر مختص به خود هستند بنابراین چرا توضع داریم درگان در هر شرایطی ما را درک کرده و حق را به ما بدهند؟ افراد وظیفه ندارند شما را درک کنند، پس برای برقراری آرامش تان، سطح توقع خود را پایین آورید.

در برابر لطفی که می کنیم، توقعی از دیگران نداشته باشیم

شاید تاکنون زمانی که در حال محبت به دیگران بوده اید با خودتان به این موضوع فکر کردید که اگر امروز من این لطف را در حق او کنم، او در عوض چه کاری می تواند برایم انجام دهد؟ اگر سطح توقعمان را پایین آورده و به دنبال جبران خوبی هایمان نباشیم، قطعا آرامش بیشتری احساس خواهیم کرد.

هر کس به شما بدی کند، کائنات بازتاب آنرا به او بر می گرداند

اگر شما نیز با تفکر اینکه دیگران به شما بدی می کنند و شما نیز باید تلافی کنید، زندگی تان را پیش می برید، دائم به دنبال راهی برای جبران اشتباهات دیگران بوده و مهر و محبت از میانتان می رود. هنگامی که مورد ظلم و بدی قرار می گیرید، به این فکر کنید که دنیا دار مکافات است، پس فرد مقابل قطعا بازتاب اعمال خود را دریافت خواهد کرد.

دنیا سخاوتمندتر از آن است که موفقیت فرد دیگری، راه موفقیت مرا تنگ کند

شاید افراد زیادی برای پیشرفت و ارتقای رتبه خود، سعی در زمین زدن دیگران داشته اند. اما چه خوب است اگر درک کنیم که دنیا به اندازه ای بزرگ و سخاوتمند است که قابلیت و توانایی این را داشته باشد که موفقیت هر فرد، بر موفقیت دیگری تاثیر گذار نباشد.

ملاکتان رفتار شرافت مندانه و انسان منشانه باشد، نه مقابل به مثل

در این دنیایی که حتی برادر به برادر خونی خود پشت می کند، اگر همه انسان ها بخواهند مانند یکدیگر رفتار کرده و مقابله به مثل کنند، دیگر سنگ روی سنگ بند نخواهد شد. پس شما برای داشتن یک زندگی آرام، سعی کنید بر اساس رفتار شرافت مندانه پیش روید نه مقابله به مثل.

در این مقاله نکاتی مربوط به برقراری آرامش در زندگی و همچنین داشتن یک زندگی آرام و بی دغدغه که آرزوی هر انسانی است، ذکر شد. امیدواریم برای شما مفید واقع شده باشند.

دیدگاهتان را بنویسید