زندگی کوتاه است، امروز از آن لذت ببرید

اغلب افراد همه کارهای روزانه شان را بر حسب عادت انجام می دهند و در واقع برای اهداف خود اهمیت قائل نیستند چون معتقدند فردایی برای برنامه ریزی و رسیدن به آرزوهایشان وجود دارد. اگر شما جزو افرادی هستید که هدف هایتان را به تاخیر می اندازید، می توانید با عمل به نکات ذکر شده در اسن مقاله، انگیزه لازم برای انجام به برنامه ریزی برای رسیدن به اهدافتان را پیدا کنید.

گذشته را فراموش کنید

برخی از افراد در زمان حال متوقف شده اند و منتظر این اند که اتفاقی بیافتد تا بتوانند موفق شوند. به این معنی که آنها در گذشته خود شکست خورده اند و از اینکه دوباره برای خود هدفی را تعیین کرده و برای رسیدن به آن تلاش کنند، می ترسند چون ترس از شکست مانع اقدام آنها و تلاشی دوباره می شود. به خاطر داشته باشید که گذشته شما، آینده تان را نمی سازد و هرچه در گذشته اتفاق افتاده است را نمی توان تغییر داد پس با قدم هایی محکم به سمت ساختن آینده تان حرکت کنید.

اگر کاری را شروع کنید و در آن شکست بخورید به این معنا نیست که در صورت تلاش مجدد قطعا در آن موفق خواهید شد. باید برای موفقیت استراتژی خود را بهبود بخشیده و دوباره تلاش کنید. هرگز اجازه ندهید که گذشته، آینده شما را تعیین کند بلکه از آن درس گرفته و دیگر آن اشتباهات را تکرار نکنید.

برای آینده رویا پردازی کنید

مردم نگران آینده خود هستند چون می ترسند به نتایج دلخواه خود دست پیدا نکنند. هیچ دلیلی برای نگرانی برای آینده وجود ندارد چون ما کنترلی بر روی آن نداریم و نمی دانیم چه اتفاقی رخ خواهد داد، در عوض باید بر آنچه که می توانید انجام دهید تمرکز کنید و به برنامه ریزی و اهدافتان امیدوار باشید.

بر زمان حال تمرکز کنید

تمرکز بر زمان حال مهمترین کار در زندگی شما می باشد، به این معنی که اگر می خواهید آینده بهتر و زندگی موفقی داشته باشید، باید در حال حاضر با تلاش به سمت هدف هایتان قدم بردارید. آینده شما با کارهایی که در زمان حال انجام می دهید شکل می گیرد. همیشه این را به خاطر داشته باشید که «دیروز تاریخ است، فردا یک راز است اما امروز یک هدیه است، به همین دلیل است که حال نامیده می شود».

نتایج دلخواهتان را تجسم کنید

هرگاه درحال برنامه ریزی برای انجام کار یا پروژه ای هستید، سعی کنید خواسته های تان را تجسم کنید. تجسم آرزوها می تواند راه موثری برای افزایش انگیزه تان باشد، به عنوان مثال هنگامی که انگیزه ای برای انجام کاری ندارید، کارهای مورد علاقه خود مانند نوشتن مقاله، رفتن به باشگاه و مطالعه انجام دهید و همچنین از تجسم برای تقویت خلق و خوی خود استفاده کنید. برای مثال اگر می خواهید ثروتمند شوید، در مورد چگونگی صرف کردن پول خود فکر کنید در این صورت زمانی که نتایج مورد نظرتان را تجسم می کنید، انگیزه لازم را برای ادامه راه بدست می آورید.

راهنمایی و حمایت از سمت دیگران

رسیدن به اهداف و رویاها بدون کمک گرفتن از دیگران کاری دشوار است، به خصوص اگر هدف بزرگی داشته باشید. پس هر زمان که احساس می کنید انگیزه ای برای انجام کار ندارید، با افراد مثبت اندیش صحبت کنید. حتی گاهی می توانید از صحبت های این افراد الهام گرفته و به آرزوی خود دست یابید.

در این مقاله مواردی را ذکر کردیم که با عمل به آنها به موفقیت و نتایج مورد نظر خود دست یابید. امیدواریم که با خواندن این مقاله انگیزه لازم برای رسیدن به آرزوهای خود را بدست آورید.

دیدگاهتان را بنویسید