پیش بینی آینده

اکثر افراد مایلند که بدانند چه آینده ای در انتظارشان است و برخی به فال و طالع بینی نیز معتقد هستند. افراد می توانند با روشی بسیار ساده و کاربردی، تصویری از آینده خود را در ذهنشان تصور کنند اما قابل توجه است که همیشه در این مورد با خودتان صادق باشید.

اکثر اوقات تفاوتی بین حرفی که می زنیم و کاری که انجام می دهیم وجود دارد که به این تفاوت، واقعیت گفته می شود. گاهی با خود فکر می کنید آیا این مسیری را که انتخاب کرده اید درست است یا خیر؟ یا این کار باعث هدر رفتن وقتتان نمی شود؟ در این مقاله روش های بسیار ساده ای را معرفی خواهیم کرد که به پیش بینی آینده شخصیتان یا حتی تجسم آن کمک می کند.

توجه به توسعه فردی

اگر می خواهید در زندگی خود به هدفتان دست یابید، باید اعمالتان با حرف ها و نیتتان همخوانی داشته باشد و همچنین از آنها پشتیبانی کند، در غیر این صورت به هدف های مورد نظرتان دست پیدا نخواهید کرد و آنها برای همیشه به آرزوهای دست نیافتنی تبدیل خواهند شد. برای مثال گاهی از خود می پرسیم که:

  • آیا می خواهی مستقل باشی؟
  • برای رسیدن به این خواسته چه کارهایی باید انجام دهی؟
  • آیا احتیاجات و خواسته های دیگران را در اولویت کار خود در قرار می دهی؟
  • آیا به تقویت مهارت های ارتباطی تان می پردازید و در این راه قدمی برداشته ای؟
  • آیا مبلغی از درآمد خود را پس انداز می کنی؟

باید برای رسیدن به خواسته های خود به این سوالات کاملا صادقانه پاسخ دهید. مهم نیست که چه چیزی می خواهید بلکه مهم ترین مسئله این است که برای رسیدن به خواسته و یا هدف خود چه کاری انجام می دهید. همیشه سعی کنید که نکته های جدیدی از دیگران بیاموزید و روی مهارت های خود سرمایه گذاری کنید چون به وسیله این مهارت ها می توانید راحت تر به خواسته و هدف خود دست یابید.

نگاه کردن به شرایط حال

اگر همیشه غذای ناسالم می خورید، مطمئن باشید که در آینده از بیماری های چاقی رنج خواهید برد و علاوه بر این شاید افسردگی نیز دامن گیر حالتان شود یا اگر از همه چی شکایت می کنید و یا در عوض انجام دادن کارهای سخت و مهم خود به خوش گذرانی می گذرانید، بدانید که هیچ پیشرفتی در ۱۰ سال آینده خود نخواهید داشت و در نتیجه وضعیتتان اگر بدتر از الان نشود، بهتر نخواهد شد.

حقیقت این است که با انجام کارهای مفید کوچک و ایجاد عادت های خوب روزانه همانند کتاب خواندن، شرکت کردن در جلسات آموزشی مرتبط با کار خود، تصمیم گیری مثبت و مفید در شرایط سخت، پیاده روی و سپری کردن اوقات فراغت خود با افرادی که دوستشان دارید، علاوه بر افزایش اعتماد به نفس باعث افزایش دانش درباره پیش بینی آینده تان نیز می شود.

در این مقاله نکاتی راجع به چگونگی پیش بینی آینده بدون نیاز به فال و طالع بینی ذکر کردیم، امیدواریم که برایتان مفید واقع شده و با پیش بینی نتایج کارهای تان، به خواسته های خود دست یابید.

دیدگاهتان را بنویسید