قانون ان ال پی برای موفقیت

0
78

همانطور که می دانید قانون NLP به علم برنامه ریزی عصبی کلامی اشاره دارد که این علم نوعی روش روان درمانی و رویکرد ارتباط است و به رشد فردی کمک بسیاری می کند. می توانید با بدست آوردن اطلاعاتی درباره فواید ان ال پی در مسیر رسیدن به موفقیت قدم بگذارید. ان ال پی هم مانند قانون جذب دارای قوانینی است که در ادامه آنها را معرفی خواهیم کرد.

قانون اعتقادات

این قانون به این معنی است، هنگامی که به موردی اعتقاد کامل داشته باشید حتی اگر آن اعتقاد اشتباه باشد، در هر صورت بر سیستم نیمه هوشیار ذهن تاثیر گذاشته و به واقعیت تبدیل می شود. ذهن نیمه هوشیار به این معنی است، زمانی که بر روی موضوع یا موردی تمرکز می کنید، تمام ذهنتان از آن موضوع پر شده و به اطراف توجهی ندارید.

همانطور که گفتیم اعتقاد به هر چیزی در واقعیت اتفاق می افتد بنابراین باید برای انجام کاری ابتدا به آن باور داشت و سپس شروع به کار کرد.

قانون انتظارات

این مورد هم مانند مورد قبل به این معنی است که در زندگی هر چیزی که انتظار داشته باشید، به آن خواهید رسید. به عنوان مثال اگر کاری را انجام می دهید و انتظار نتیجه مثبت از آن دارید، به آن خواهید رسید.

قانون جاذبه

این قانون هر فرد با ذهنیتی که دارد اطرافیان خود را جذب می کند، برای مثال افرادی که ذهنیت مثبت دارند، افراد مثبت اندیش و پرانرژی را جذب می کنند و بالعکس افراد با ذهنیت منفی، افراد منفی را جذب می کند.

حتما بخوانید  دلیل عدم رضایت بعد از ازدواج

قانون جانشینی

همانطور که در قانون اعتقادات ذهن نیمه هوشیار را توضیح دادیم که فرد با ذهن نیمه هوشیار فقط می تواند بر روی یک موضوع تمرکز کند. در این قسمت ذهن هوشیار یا می تواند بر روی جنبه مثبت یا منفی تمرکز کند و نمی تواند به طور همزمان روی هر دو جنبه تمرکز کند مگر اینکه یکی جایگزین دیگری شود.

قانون کارما

لازم به ذکر است که کارما واژه ای به معنی «بازگشت» می باشد، این قانون در واقع نام دیگر اصطلاح «از هر دست بدی از همون دست پس می گیری» می باشد. در این قانون هر کاری که انجام دهید، اگر مثبت و خوب باشد، نتیجه خوب، مثبت است و به آن چیزی که انتظار دارید می رسید. اما اگر کاری را از روی طمع و حرص انجام دهید نباید انتظار نتیجه مثبت و خوب را داشته باشید و باید بدانید که همانطور نتیجه منفی دریافت کرده و به خواسته خود نمی رسید.

قانون بخشایش

این قانون به این معنی است که خطای خود و دیگران را ببخشید و فراموش کنید چون اینگونه دیگر ذهنیت بدی نسبت به آن فرد و یا خود ندارید. لازم به ذکر است که از این اشتباهات درس بگیرید زیرا کمک شایانی به موفقیت فردی می کند.

قانون پرهیز از تردید و هراس

همانطور که می دانید ترس، دشمن بزرگ موفقیت است. هنگامی که فرد در سیر موفقیت خود از هیچ چیز ترس و هراس نداشته باشد با طی کردن گام های موفقیت به خواسته و آرزوی خود خواهد رسید در غیر این صورت با شکست مواجه می شود.

حتما بخوانید  شایعاتی درباره چربی سوزی

ممنون از همراهی شما در این مقاله، امیدواریم که مطالب مفید بوده باشد و برای رسیدن به موفقیت خود این موارد را سرلوحه خود قرار دهید.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید