تمرینات مدیتیشن

مدیتیشن به عنوان یک علمی است در میان مردم رواج یافته و انسان ها را به انجام مراقبه به منظور کاهش استرس و افزایش شادی و نشاط سوق می دهد. در حال حاضر برای انجام این ورزش نیازی نیست که حتما به کلاس های آموزش مدیتیشن یا باشگاه های مربوطه مراجعه کنید، بلکه می توانید از سایت ها و وبلاگ هایی که اطلاعاتی در این باره دارند، استفاده کنید. خیلی از افراد این ورزش را به طور حرفه ای انجام می دهند اما برای تازه کارها نوعی چالش به حساب می آید. در این مقاله نکاتی برای طرز صحیح انجام مراقبه ذکر خواهیم کرد.

تعیین اهداف واقعی

هنگامی که برای اولین بار در حال انجام مدیتیشن هستیم، وسوسه می شویم که اهداف غیر منطقی برای خود تعیین کنیم. مثلا برای اینکه سریع تر به خواسته خود برسیم، در جلسات ابتدایی خواستار جلسات اضافی و طولانی تر و خواندن کتاب های مربوطه هستیم اما این کار کاملا اشتباهی بوده و باعث می شود در طول یک ماه به جای رسیدن به نتایج مثبت، نتایج منفی از جمله دچار فرسودگی متافیزیکی را جذب خواهیم کرد.

در عوض ابتدا باید با اهداف کوچکتر مانند چند روز در هفته این ورزش را صبح ها به مدت پنج دقیقه انجام دهیم. کم کم زمان آنرا اضافه کنیم، به عنوان مثال در عرض یک ماه به مدت نیم ساعت مدیتیشن انجام دهیم. به یاد داشته باشید که مراقبه فعالیتی دراز مدت است، پس انتظار نداشته باشید که از آغاز این کار شاهد تغییرات مثبت در زندگی مورد نظرتان در زندگی باشید.

کاهش وسوسه های درونی

یکی از مواردی که بسیاری از تازه کاران با آن روبرو هستند، مبارزه با وسوسه تبدیل شدن به بزگترین منتقد است. ممکن است در برخی از جلسات تمرکز کافی برای انجام تمارین خود نداشته باشید، حتی گاهی اوقات ممکن است مجبور به تغییر موقعیتتان شوید. یکی از موانع انجام مدیتیشن, حواس پرتی ذهن تان می باشد که باعث می شود تمارین تان را موثرتر انجام دهید.

به خاطر داشته باشید که شکست ها بخش اعظمی از زندگی و مدیتیشن هستند. در عوض اینکه با این شکست ها ناامید شوید،باید از این لحظات سخت برای پیشرفت خود استفاده کنید.

فرصت هایی برای تمرکز

مدیتیشن ورزشی است که می توانید مهارت های خود را شناخته و برای رسیدن به اهداف خود از آنها استفاده کنید و یا حتی تمرکز کافی برای مقابله با موانع و مشکلات پیش روی خود داشته باشید.

پیدا کردن سانگا

سانگا به معنی «منتاژ» یا «شرکت» است و به گروهی اشاره دارد که برای تفکر یک یا دو بار در هفته مدیتیشن انجام می دهند. یک جلسه مدیتیشن که به طور منظم برنامه ریزی شده باشد، به شما در تنظیم وقت برای تمرینات کمک می کند.

در این مقاله راهنمایی هایی که به انجام درست مدیتیشن برای رسیدن به تمرکز کافی و اهداف مورد نظر کمک می کند پرداختیم، امیدواریم که برای شما مفید و کارآمد باشند.

دیدگاهتان را بنویسید