عادت هایی که باید قبل از ۳۰ سالگی ترک کنید

عادات مخرب در زندگی شاید به ظاهر از اهمیت بالایی برخوردار نباشند اما می توانند در دراز مدت بر زندگی شما تاثیر بگذارند. برای کاهش عادات منفی و تقویت عادات مثبت می توانید راهکارهایی مفید و کارآمد به کار گیرید. عادت هایی وجود دارند که مناسب سنین جوانی و تا قبل از ۳۰ سالگی هستند که باید آنها را تا قبل از رسیدن به این سن ترک کنید. روانشناسان بر این باورند که ترک این عادت ها به داشتن زندگی شادتر، سالم تر و موفق تر کمک می کند بنابراین با ما همراه باشید، در ادامه این عادت ها را معرفی کرده و نیز راه حل هایی برای آنها ارائه خواهیم کنیم.

برای آخر هفته زندگی می کنید

سعی کنید برای هر روز عصر خود برنامه ریزی کنید، برای مثال پس از ساعت کاری با دوستانتان قرار ملاقات گذاشته و یا کارهایی را که به آنها علاقه دارید انجام دهید. اگر این گونه برای خود برنامه ریزی کنید، خستگی کارتان از بین رفته و می توانید انرژی، روحیه و انگیزه از بین رفته خود را مجددا به دست آورید.

از مدهای زودگذر پیروی می کنید

سعی کنید مطابق مدهای زودگذر که بعد از چند وقت از بین می روند، لباس نخرید. این سبک لباس ها پس از مدتی دمده می شوند و شما توانایی استفاده از آنها را ندارید پس باید آنها را دور بریزید. سعی کنید همیشه لباس هایی بخرید که بتوانید چندین بار از آنها استفاده کنید و زود از مد نروند، حتی اگر قیمت بالایی داشته باشند.

سیگار می کشید

همانطور که می دانید سیگار کشیدن عوارض و مضرات بسیاری دارد که یکی از آنها بیماری قلبی است. به خاطر داشته باشید که سیگار کشیدن باعث پیری زودرس پوست می شود، بنابراین برای جلوگیری از این مشکل، سیگار را ترک کنید.

در رابطه های دوستانه ای که در گذشته تمام شده اند، می مانید

پس از سن ۳۰ سالگی تعداد دوستان نزدیک شما کم و کمتر می شوند، زیرا همه افراد مشغله های زندگی و کاری بسیاری دارند و به همین دلیل ارتباطات کاهش می یابند. دیگر نگران دوستانی که به شما توجه نمی کنند و سراغتان را نمی گیرند، نباشید. سعی کنید وقت خود را صرف دوستانی کنید که همیشه در غم و شادیتان با شما شریک هستند.

کم خواب بودن

برخی افراد ساعت ها از شب را صرف کارهای متفرقه و بیهوده کرده و دیر می خوابند و صبح هم زود بیدار می شوند. سعی کنید این عادت را کنار بگذارید و شب ها زود بخوابید تا انرژی لازم برای انجام امور خود را داشته باشید، زیرا این کار از بروز مشکلات احتمالی جلوگیری می کنند.

ورزش نمی کنید

ورزش روزانه و مرتب باعث می شود روحیه شاد و انرژی خود را به دست آورید و با انگیزه به کارهایتان رسیدگی کنید. ورزشکاران بر این باورند که برای داشتن اندامی ایده آل حداقل ۳ روز در هفته باید ورزش کنید.

کمتر از حق و حقوقتان انتظار دارید

در روابط عاشقانه بر روی بیشتر خواسته ها و آرزوهایتان چشم پوشی می کنید تا شخص مورد علاقه تان را برای خود نگه دارید. از رابطه ای که طرف مقابل برای شما ارزشی قائل نمی باشد و درکتان نمی کند باید دست بردارید، زیرا در اینگونه رابطه ها فقط شما اذیت شده و آسیب روحی می بینید.

کارهای غیرضروری انجام می دهید

از رفتن به مهمانی هایی که فکر می کنید مهم هستند و باید بروید اما علاقه ای به ماندن در جمع مورد نظر ندارید، صرف نظر کنید. زندگی کوتاه است بنابراین کارهایی را که دوست ندارید را انجام ندهید.

همانطور که ذکر کردیم برای موفق، شاد و سالم زندگی کردن، عادت های بدی را که در این مقاله ذکر کردیم را تا قبل از رسیدن به ۳۰ سالگی ترک کنید.

دیدگاهتان را بنویسید