چگونه بهتر عذرخواهی کنیم؟

0
90

عذرخواهی کردن و درخواست بخشش از دیگران، هنر از بین بردن کدورت ها و کاشتن بذر محبت در دل دیگران است که هر کسی این هنر را ندارد. به کمک معذرت خواهی فقط اشتباهاتمان را جبران نمی کنیم، بلکه ارزش های درونی و بیرونی خود را افزایش می دهیم.

برخی افراد بر این باورند که عذرخواهی کردن کار بسیار سختی می باشد، زیرا این افراد اعتقاد دارند که عذرخواهی به معنی اقرار به شکست و اشتباه و کم آوردن است. اگر در موقعیت نامناسب این کار را انجام ندهید، در این صورت عذرخواهی در واقع اقرار به شکست و اشتباه و کم آوردن می باشد، اما اگر به موقع و درست این کار را انجام دهید، نوعی هنر است.

با ما همراه باشید، در ادامه مواردی را که به شما کمک می کند تا این هنر را بیاموزید را معرفی خواهیم کرد.

کار اشتباهی که نیاز به عذرخواهی داشته باشد انجام ندهیم

برخی افراد عادت دارند که اشتباه کنند و بعد از آن عذرخواهی کنند، این کار بسیار اشتباه می باشد. بنابراین سعی کنید کاری انجام ندهید که اشتباه باشد و مجبور به عذر خواهی باشید. گاهی ممکن است اشتباهی انجام دهید که جبران ناپذیر باشد و با عذرخواهی هم نتوانید آنرا حل کنید.

یکی از بهترین راه های عذرخوهی، جبران کردن است

یکی از راه هایی که به طرف مقابلتان آرامش می دهد، دیدن پشیمانی در شما و تلاش برای جبران است، حتی اگر جبران ناپذیر باشد. بنابراین اگر زمانی موجب ناراحتی شخصی شدید، سعی کنید خود را جای طرف مقابل قرار دهید و این اشتباه را حتما جبران کنید.

حتما بخوانید  چگونه خوش شانس شویم؟

برای عذرخواهی موقعیت شناس باشیم

اشتباه بزرگ برخی افراد این می باشد که موقعیت شناس نبوده و در برخی موارد در جایی که لازم به عذرخواهی نیست و اشتباهی نکرده اند، برای به دست آوردن دل طرف مقابلشان، از وی عذرخواهی می کنند. این کار اصلا صحیح نیست؛ در عوض شما می توانید برای وی کاملا توضیح دهید تا از اشتباه درآید و عذرخواهی نکنید.

در عذرخواهی کردن خلاقیت داشته باشید

در زمان معذرت خواهی، همیشه از یک روش استفاده نکنید. برای مثال برای عذرخواهی از همسرتان گاهی می توانید گل بخرید، کادو بخرید و حتی گاهی می توانید برای وی نامه بنویسید و حرف دلتان را بزنید. در هر حال سعی کنید همیشه از یک راه جدید این کار را انجام دهید.

همانطور که ذکر کردیم عذرخواهی نوعی هنر است که هر کس این هنر را نداشته و گاهی در موقعیت اشتباهی عذرخواهی می کنند، اگر شما از آن دسته افراد هستید، سعی کنید این مقاله را با دقت خوانده و به این موارد عمل کنید، زیرا به شما کمک می کنند تا بتوانید به خوبی و راحتی بابت اشتباهاتتان عذرخواهی کرده و دل طرف مقابلتان را به دست آورید.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید