یوگا دارای فواید و تاثیرات مثبت بسیاری می باشد که دو مورد از آنها جوان و سالم ماندن است. این ورزش یکی از مواردی می باشد که برای جلوگیری و درمان برخی از بیماری های جسمی و روحی توصیه می شود. برای مثال فواید یوگا به سلامت استخوان ها و مفاصل بدن کمک می کند و همچنین موجب درمان افسردگی نیز می شود. با ما همراه باشید، در ادامه برخی از روش های یوگا را که موجب جوان و سالم ماندن می شود را ذکر خواهیم کرد.

کاهش فشار خون

برخی افراد دارای فشار خون بالا می باشند و همیشه در این مورد باید مراقب خود باشند. به این چنین بیماران توصیه می شود تا در هفته حداقل دو یا سه بار این تمرین را انجام دهند تا سالم بمانند، زیرا یوگا باعث کاهش فشار خون بالا می شود.

درمان و کاهش کمر درد

کمر درد یکی از مشکلات سالمندان می باشد، برخی از دانشمندان معتقد هستند که انجام پنج مرتبه ورزش یوگا در چهار هفته موجب کاهش کمردرد افراد به خصوص سالمندان می شود. اگر شما فردی جوان هستید و دچار کمردرد می شوید، برای شما نیز این تمارین مناسب هستند.

جلوگیری از ابتلا به دیابت

همانطور که آگاه هستید، دیابت نوعی بیماری قند می باشد که فرد بیمار موجب اختلال در سوخت و ساز بدن خود می شود و بدن وی قادر به تولید هورمون انسولین نبوده و فرد بیمار باید انسولین مصرف کند. یوگا گلوکز بدن را کنترل کرده و مانع مبتلا شدن فرد به دیابت می شود. بنابراین این ورزش نیز به بیماران دیابتی توصیه می شود.

افزایش ایمنی بدن

در فصول سرد معمولا بدن نمی تواند در برابر سرما ایمن باشد و ممکن است فرد در چنین فصولی مبتلا به سرماخوردگی و یا آنفولانزا شود. یوگا ایمنی بدن فرد را افزایش داده و مانع ابتلا به چنین بیماری هایی می شود.

از بین بردن چربی شکم

چربی های اطراف شکم که چربی های اضافی بدن می باشند، از بین بردن آنها کاری بسیار دشوار است. تحقیقات نشان می دهد که انجام تمارین یوگا به از بین بردن این چربی ها کمک شایانی می کند.

جوان تر شدن بدن

همانطور که می دانید استرس یکی از مضرترین مواردی می باشد که موجب می شود دچار بیماری های مختلفی شوید. گاهی این استرس حتی مانع تمرکز فرد شده و او نمی تواند کارهایش را به درستی انجام دهد. یوگا موجب از بین رفتن این مشکل شده و ذهن فرد را آرام می کند و زمانی که ذهن آرام باشد، فرد همیشه سالم می ماند.