انتظارات یک زن از همسرش

به نظر شما ویژگی های ازدواج موفق چیست؟ مقاله های زیادی در این باره وجود دارند که نکاتی را به مردان توصیه می کنند، اما جالب است بدانید که این مقاله ها به دست خود آقایان نوشته می شوند. شناخت احساسات زنانه نیازمند دیدگاهی زنانه است بنابراین در این مقاله به توضیح خواسته ها و انتظاراتی که یک زن از همسرش دارد می پردازیم.

احساسات زنانه پیچیده تر از آنچه که فکر می کنید هستند، ممکن است به خاطر مسائلی که از نظر شما اهمیتی نداشته باشند، احساساتی شده و یا حتی اشک بریزند. به همین دلیل ممکن است هیچ وقت متوجه احساسات او نشوید و تنها راه فهمیدن آن پرسیدن و حرف زدن با وی است. در ادامه با برخی از خواسته های زنان آشنا می شویم:

پایداری رابطه از مواردی است که یک زن به شدت به آن نیاز داشته و از هجوم اتفاقات و مسائلی که باعث از بین رفتن این انسجام می شوند بیزار است، همچنین فراز و نشیب رابطه می تواند باعث سردرگمی او شود، بنابراین سعی کنید رفتار خود را ثابت و پایدار نگه دارید و حواستان باشد که کم توجهی نکنید.

صداقت در مورد مسائل مختلف حتی ظاهر او می تواند اهمیت ویژه ای نزد وی داشته باشد. یک زن تمایل دارد با او روراست باشید و بگویید که اضافه وزن دارد اما به او دروغ نگویید.

رضایت از رابطه از مواردی است که می تواند او را خوشحال نگه دارد، بنابراین به خوشحالی و میزان رضایت او اهمیت دهید و سعی کنید به بهانه های مختلف او را خوشحال کنید، این کار نشان دهنده میزان عشق و علاقه شما نسبت به اوست.

توضیح دادن در مورد همه چیز باعث خوشحالی و تخلیه انرژی در زنان می شود. آنها تمایل دارند تا اتفاقات روزانه خود را برای شما تعریف کنند و مسائلی را با شما در میان بگذارند، پس نسبت به آنها علاقه خود را نشان دهید.

تعادل در زندگی زناشویی خواسته هر زن روشن فکری است. زنان با درک و فهم تمایل دارند تا میان زندگی زناشویی و شخصی خود تعادل ایجاد کنید. این بدان معناست که او علاقه ای ندارد دائم از صبح تا شب کنار شما باشد، درک می کند که هر دوی شما نیاز دارید قسمتی از روز را به امور کاری و کارهای شخصی خود رسیدگی کنید و قسمتی از روز را کنار هم بگذرانید.

نیاز به توجه همسر ممکن است از نظر شما اهمیت زیادی نداشته باشد اما وی علاقه دارد تا از سمت شما توجه ببیند و احساس کند برای شما اهمیت ویژه ای دارد. شما می توانید با تک تک رفتارهای خود این موضوع را به او نشان دهید بنابراین حتی به کوچکترین رفتارهای خود توجه کنید چون زیر نظر همسرتان هستید. به عنوان مثال می توانید به او بگویید زمانی که به خانه رسید حتما به شما اطلاع دهد، این کار نگرانی و مراقبت شما نسبت به او را نشان می دهد.

مهربانی از سمت همسر می تواند انگیزه لازم برای ادامه زندگی را برای او ایجاد کند، پس حواستان باشد با گذشت زمان مهربانی و محبت بین شما از بین نرود و سعی کنید رابطه تان را حدالامکان مانند روزهای اول نگه دارید. مثلا می توانید بدون مناسبت کادویی تهیه کرده و به نشان دهید که به فکرش هستید.

شنیدن جملات محبت آمیز می تواند یکی از نیازهای اصلی یک زن و همچنین رابطه زناشویی باشد. حتی خود شما نیز مایلید تا مورد ابراز علاقه همسرتان قرار گیرید، بنابراین بدون توجه به سن و سالتان و اینکه چه مدت زمانی از رابطه تان گذشته است، تاثیر این جملات را فراموش نکنید.

موفقیت رابطه زناشویی می تواند در میزان خوشحالی یک زن تاثیر مستقیمی داشته باشد بنابراین سعی کنید حدالامکان او را راضی نگه دارید تا رابطه ای موفق برایش رقم بزنید.

دیدگاهتان را بنویسید