حساسیت در رابطه عاطفی

در هر رابطه عاطفی، زنان به دلیل حساسیت بیشتر در احساسات خود و ریزبین بودن، ممکن است در برخی از مراحل زندگی زناشویی خود افکار وسواس گونه ای راجع به عشق و رابطه خود داشته باشند. این افکار وسواس گونه و حساسیت در عشق اغلب اوقات مشکلات زناشویی بسیار زیادی به دنبال دارد که در این مقاله قصد داریم تعدادی از آنها را برای شما شرح دهیم. برخی از خانم ها می توانند احساسات منفی و وسواس گونه خود را کنترل و مهار کنند اما دسته ای دیگر از زنان هستند که در هیجانات خود حساس تر عمل کرده و مشکلات زیادی در زندگی خود به وجود می آورند.

زنانی که توقعات غیر واقع گرایانه در رابطه عاطفی خود دارند و همیشه احساس می کنند که طرف مقابلشان اشتباه کرده و باید روزی به اشتباه خود پی ببرد، در برابر این احساسات وسواس گونه آسیب پذیرند و اغلب اوقات خود را از این طریق اذیت می کنند.

یکی از مهم ترین دلایل طلاق عاطفی، اهمیت دادن بیش از حد به وسواس ها و حساسیت در رابطه با طرف مقابل است که می تواند به مرور زمان میان زن و مرد سردی ایجاد کند. در واقع زنانی که در احساسات و دوست داشتن خود ثبات و پایداری ندارند و دائم وابسته به رفتار طرف مقابل از خود واکنش نشان می دهند بیشتر تحت تاثیر این گونه از افکار قرار گرفته و باعث نابودی رابطه خواهند شد.

عشق وسواس گونه به نوعی سردی و دوری میان طرفین ایجاد می کند و باعث می شود که طرف مقابل دائم از احساسات و رفتارهای شما بترسد و محافظه کارتر عمل کند. به مرور زمان همین موضوع ممکن است از علاقه اش نسبت به شما بکاهد. انسان هوشمند سعی می کند با تعارضات درونی خود کنار آمده و تا حدی آنها را کنترل کند، بدین طریق افکار وسواس گونه نادیده گرفته می شوند و شک و شبه در رابطه از بین خواهد رفت.

در عشق و رابطه عاطفی موفق شما باید بتوانید به قدری به طرف مقابل خود آزادی دهید که بتواند با آرامشی که در کنار شما دارد، به هدف های فردی خود دست یافته و در مسیر خود بیشتر پیشرفت کند نه اینکه دو طرف با افکار و شک های وسواس گونه خود به بچه ای تبدیل شوند و دائم بابت کارهای یکدیگر، آسیب ببینند.

با این اوصاف حواستان باشد که حساسیت و وسواس زیاد در رابطه، مفید که نیست به کنار، باعث فروپاشی آن نیز می شود.

دیدگاهتان را بنویسید