عواملی برای انعطاف پذیری ذهن

عوامل متعددی برای انعطاف پذیری ذهن وجود دارند که می توانند علاوه بر تقویت آن، باعث خطور ایده ها و طرح های جدید به ذهن شما شوند. یکی از عصب شناسان معروف بر این باور است که انعطاف پذیری ذهن باعث می شود در کار خود پیشرفت کرده و به هدف خود دست یابید، به خصوص اگر شما رهبر و یا مدیر یک شرکت باشید. یک مدیر موفق ذهنی انعطاف پذیر داشته و علاوه بر آن می تواند با ایده های جدید و متنوعی که در ذهن خود دارد به بهترین نحو، شرکت و کارمندان خود را اداره کرده و به موفقیت دست یابد. در ادامه به ۴ مورد از عواملی که به انعطاف پذیری ذهن کمک می کنند می پردازیم.

نورو پلاستی

هر فرد در زندگی شخصی خود هرکاری انجام بدهد، ذهنش برای عادت ها و رفتارهایی که باید انجام دهد شکل می گیرد، اما ممکن است این رفتارها و عادات همیشه مناسب و مطلوب نباشند و حتی گاهی اشتباه به نظر برسند. تنها راهی که می توان همیشه رفتار و عاداتی مطلوب و مناسب داشت زمانی است که برای یادگیری رفتارها و عادات جدید تمرین کنیم.

چابکی مغز

چابکی مغز به این معنی می باشد که فرد توانایی برقراری ارتباط بین تمامی حالات فکری همچون تفکر منطقی، احساسی و خلاقانه را داشته باشد. عصب شناسان بر این باورند، زمانی که فردی چابکی داشته باشد، می تواند به شیوه های مختلف فکر کند و ایده های متفاوت و خلاقانه ای در امور خود به کار برد. رهبرانی که چابکی ذهنی دارند، سعی می کنند همیشه کارمندانشان را به انجام کارها تشویق کرده و در مواقع لزوم به آنها کمک کنند، زیرا این کار هم باعث پیشرفت و ترقی کارمندان در کار خود و هم پیشرفت و ترقی رییس می شود.

استعداد ذهن

در این مورد دو دسته از افراد وجود دارند، اول افرادی که ذهن بسته دارند و بر این باورند که هوش و استعداد تغییرناپذیر هستند. دسته دوم افرادی هستند که ذهنیت رشد داشته و بر این باورند که می توان هوش و استعداد را تقویت کرد و تنها راه آن سخت کوشی و تلاش است. افرادی که جزو دسته دوم هستند همیشه یک گام از دیگران جلوتر بوده و در حال پیشرفت می باشند.

سادگی

دنیای بیش فعال، خواسته های غیرممکن را در ذهن های محدود شده ایجاد می کند و اینگونه افراد دچار استرس می شوند و نمی توانند کار خود را به خوبی به پایان برسانند. افرادی که ذهنیت رشدی دارند، زمانی که دچار استرس می شوند به کمک تمارینی همچون تلقین افکار مثبت به خود و تمرکز بر روی تنفس، استرس خود را کاهش داده و به موفقیت دست می یابند.

امیدواریم با کمک این مقاله بتوانید در زندگی کاری و شخصی خود از پله های موفقیت راحت تر بالا بروید.

دیدگاهتان را بنویسید