همه ما خواستار یک رابطه عاشقانه سالم و حفظ آن در طول زندگیمان هستیم. داشتن فردی که در فراز و نشیب زندگی همراه شماست، می تواند گذشتن از موانع را برایتان راحت تر کند. در این مقاله به بررسی مهم ترین فایده های یک ازدواج موفق می پردازیم.

پیشگیری از حملات قلبی

رابطه زناشویی سالم می تواند تاثیر مثبتی از نظر فیزیکی بر روی قلب شما بگذارد. براساس تحقیقات انجام شده، کسانی که ازدواج ناموفق دارند، از بروز حملات قلبی و عروقی بیشتری برخوردارند.

افزایش طول عمر

یکی از مهم ترین تاثیرات عاشق شدن، افزایش طول عمر است. همانطور که می دانید بودن در یک رابطه عاطفی لذت زندگی را چندین برابر خواهد کرد بنابراین استرس و مسائل منفی تاثیر کمتری بر روی شما می گذارند، در نتیجه عمرتان افزایش یافته و از آن لذت خواهید برد.

درد و آسیب کمتر در زمان پیری

سالخوردگانی که از همسر خود راضی بوده و دارای زندگی زناشویی عاشقانه بوده اند، از آسیب های جسمی کمتری برخوردارند و در نتیجه درد کمتری را تجربه می کنند. دلیل آن می تواند میزان دوپامین است که در این هنگام مسکن دردهایتان می باشد. تصور کنید که در سالخوردگی نیز کسی مراقب شماست و مانند روزهای قبل دوستتان دارد، ناخودآگاه احساس مهم بودن می کنید و زندگی برایتان لذت بخش خواهد شد.

بهتر خوابیدن

طبق گفته پزشکان، کسانی که شب را کنار همسرشان می گذرانند دارای میزان کورتیزول خون کمتری بوده و در نتیجه خواب بهتری را تجربه می کنند. تصور کنید هر شب را با حس رضایت از همسر بگذرانید، متوجه خواهید شد که شب ها با استرس کمتر و راحت تر به خواب خواهید رفت.

اعتماد به نفس بالا

زمانی که همسرتان عاشق شماست، دائم از شما تعریف کرده و از دید او زیبا به نظر می رسید. در طول زندگیتان برای بهتر دیده شدن از نظر او تلاش می کنید و در نتیجه با تعریف و تمجیدهای وی روبرو خواهید شد. این رفتار باعث می شود اعتماد به نفستان افزایش یافته و حتی در میانسالیتان احساس زیبایی کنید.

کسانی که رابطه عاشقانه و متعهدانه ای دارند، از میزان استرس کمتری برخوردار بوده و در نتیجه از نظر روانی سلامت بیشتری دارند.

اگر متاهل هستید، مهارت های زندگی دو نفره را می آموزید و می دانید که همسرتان در هر حالی همراه شماست. این ازدواج موفق موجب افزایش صمیمیت میان شما و شریک زندگیتان می شود و در نتیجه فواید بیشتری نسبت به زندگی مجردی خواهد داشت بنابراین سعی کنید از فواید آن بهره مند شده و زندگی زیباتری برای خودتان رقم بزنید.