ارتباط اعتماد به نفس با حرکات بدن

همانطور که می دانید اعتماد به نفس از طریق زبان بدن زنان و حرکات آنها مشهود است. در جلسات کاری، موقعیت های اجتماعی و حتی محیط های دوستانه، حرکات بدن یک زن به خوبی قدرت، اطلاعات و اختیار وی را نشان می دهد. اعتماد به نفس و حرکات بدن تا حد زیادی به یکدیگر مربوطند و نکات مهمی در مورد انها وجود دارند که در ادامه متن آنها را توضیح خواهیم داد.

بیش از حد سرتان را به عنوان تائید تکان ندهید

ممکن است به تایید حرف شخص مقابل، سرتان را تکان دهید اما از نظر وی انجام بیش از حد این کار مسخره و بیهوده است و در واقع فکر می کند شما او را مسخره می کنید. تنها اوقاتی که واقعا با او موافق هستید این کار را انجام دهید.

لبخند مصنوعی نزنید

  

گاهی اوقات میان بحث شاید لبخند بزنید اما لبخندتان ساختگی باشد. این لبخند ساختگی از نظر طرف مقابلتان نشانه ضعف و همچنین دورویی است. مانند نکته قبل، هر زمان که سخنان وی به نظرتان خوشایند رسید لبخند بزنید و نظر خود را اعلام کنید.

با لباس هایتان بازی نکنید

اغلب زنان در مواقع عصبانیت و یا ناراحتی سرشان را به بازی با لباس هایشان گرم می کنند، درواقع این کار نشان دهنده ضعف و اعتماد به نفس پایین آنهاست. سعی کنید از انجام این کار خصوصا در محیط های رسمی بپرهیزید.

در حین صحبت به دیگران اشاره نکنید

فراموش نکنید مردم اصلا از اینکه میان بحثتان به آنها اشاره کنید خوششان نمی آید، پس به شدت از این کار بپرهیزید.

از بالای عینک به شخص مقابلتان خیره نشوید

اینکه از بالای عینکتان به او خیره شوید نشان دهنده این است که شما خود را از او برتر می دانید و او را کوچک می شمارید.

حالت بدنتان را حفظ کنید

گاهی اوقات زنان هنگامی که در برابر مردی قرار می گیرند، در حین صحبت و تا حد امکان پاهای خود را جمع می کنند یا روی هم می اندازند، دست هایشان را نیز نزدیک خود می گذارند تا فضای کمتری اشغال کنند. این حرکات شما ناخودآگاه به شخص مقابلتان حس تسلط بیشتری می دهد و وی با خود فکر می کند شما خجالتی هستید.

بنابراین سعی کنید پاهایتان را کمی دور از خود قرار دهید و حالت طبیعی بدن را حفظ کنید.

به یاد داشته باشید که عادت پا روی پا انداختن در هنگام صحبت به معنای حفظ حالت تدافعی است، در واقع طرف مقابلتان حس می کند در برابر وی جبهه گرفته اید.

در حین صحبت سرتان را پایین نیندازید یا به نقطه دیگری خیره نشوید، این کار نشان دهنده استرس و عدم اعتماد به نفس شماست.

در این متن نکات طلایی راجع به حرکات بدن که نشان دهنده اعتماد به نفس بانوان است را برای شما توضیح دادیم، امیدواریم برایتان مفید واقع شده باشد.

دیدگاهتان را بنویسید