خودتان را بیشتر دوست بدارید

هر بار که شاهد موفقیت دیگران هستید، با خود می گویید چرا من به این موفقیت دست نیافتم؟ چرا من نباید جای او باشم؟ مقایسه کردن خود با دیگران یکی از مخرب ترین راه هایی است که به سرکوب توانایی های شما می انجامد و باعث کاهش انگیزه تان خواهد شد.

در ادامه مقاله ۱۰ تمرین برای شما آورده شده که به وسیله آنها می توانید بیشتر خودتان را دوست داشته باشید.

با دیگران رقابت نکنید.

همیشه کسانی هستند که از شما پولدارتر و جذاب ترند و موفقیت بیشتری کسب کرده اند، بنابراین حسادت به دیگران زندگی شما را تغییر نخواهد داد بلکه فقط باعث کاهش اعتماد به نفس و انگیزه شما خواهد شد. شما باید خودتان را فقط با فردی که دیروز بودید مقایسه کنید، سعی کنید از دیروزتان بهتر باشید.

توانایی هایتان را افزایش دهید.

توسعه توانایی فردی یکی از راهکارهایی است که به افزایش انگیزه شما می انجامد بنابراین می توانید با شرکت در کلاس های آموزشی یا مطالعه کتاب های مربوطه در این زمینه شاهد پیشرفت خود باشید. در غیر این صورت اگر نمی توانید توانایی هایتان را بهبود ببخشید، این موضوع را قبول کرده و کنار بگذارید. فکر کردن به موضوعی که غیر قابل تغییر است اوضاع را بهبود نمی بخشد.

هدف های واضح و مشخصی تعیین کنید.

شاید یکی از دلایلی که شما خودتان را دوست ندارید این است که احساس مفید بودن نمی کنید، در این صورت شما می توانید با تعیین هدف های واضح، خودتان را محک زده و در صورت دستیابی به آن میزان علاقه تان به خود را افزایش دهید. این شما هستید که در هر شرایطی با وجود هر مشکلی استقامت نشان داده و با صبر موانع را پشت سر گذاشته اید، پس به خودتان افتخار کنید.

با خودتان روراست باشید.

اگر خودتان را دوست ندارید، روراست باشید و دلیلش را عنوان کنید. اگر فقط به دلیل اینکه رئیستان با شما بد رفتار کرده ناراحت هستید، دلیلی برای دوست نداشتن خودتان وجود ندارد.

قبول کنید که زندگی همیشه باب میل شما نیست.

زندگی پستی و بلندی های زیادی دارد، در واقع اگر زندگی شما بدون سختی باشد باید به آن شک کرد. زندگی را همانطور که هست بپذیرید و قبول کنید که همیشه همه چیز زیبا نیست. 

همانطور که گفته شد، دلیلی برای اینکه خودتان را دوست نداشته باشید وجود ندارد بنابراین سعی کنید برای زیباتر شدن زندگی تان به خود عشق بورزید. امیدواریم این مقاله مورد پسند شما قرار گرفته باشد.

دیدگاهتان را بنویسید