دوست خوبم سلام.

یک سلام پر از احساس خوب، پر از نو شدن، پر از حس دوباره زندگی رو استارت زدن.

در زمان تحصیل، من درسخون نبودم، اما در زمان های خاصی مثل اسفند حس عجیبی داشتم و از اتمام سال خوشحال بودم و به خودم قول می دادم که بعد از تعطیلات عید درس بخونم و برای اون برنامه ریزی هم می کردم. جالب اینجا بود که ماه اول همه چی خوب بود ولی بعدش دوباره افت می کردم.

بزرگتر که شدم فهمیدم روند زندگی خیلیا اینطوریه، حتی زمانی که دیگه ازدواج کردم و از فضای درس دور شدم هم وضعیت به همین شکل بود و این زمان بود که همینطوری داشت می گذشت.

این روال در خیلیا برای ارتقای شغلی، خرید لوازم نو، خرید وسیله نقلیه و … وجود داره. در واقع نوعی تلقین هستش، تلقینی که به ما میگه، این سال ها هستن که بَدن و با گذشت این سال و شروع سال آینده شاهد پیشرفت هستیم، اما اینطور نیست. اما یک بار نشد که ما به خودمون نگاه کنیم.

درسته، من باز هم می خوام در مورد هدف صحبت کنم؛ واژه ای که شاید خیلیا اونو نشناسن و ندونن چرا باید هدفدار باشن و حتی ارزش هدف رو هم نمیدونن.

امروز من می خوام یکم دقیق تر به مبحث هدف برسیم. چرا ما گاها به اهدافمون نمی رسیم؟ یا چرا گاهی که رسیدن به هدف رو تجربه می کنیم، حالمون خوب نیست؟

مثلا خونه و ماشینی که میخواسیم رو خریدیم، دانشگاهی که می خواستیم قبول شدیم، به فرد مورد نظرمون ازدواج کردیم، ولی هنوز خوشحال نیستیم. شاید دلیل نادیده گرفتن ارزشامونه و یا اصن نمی دونیم چی هستن این ارزش ها.

در ویدئویی که مشاهده می کنید، در مورد رسیدن به هدف، ارزشگذاری هدف و ارزش هدف، رسیدن به اهداف و اینکه چرا با وجود رسیدن به چیزی که مد نظر بوده، باز هم خوشحال نیستیم، صحبت شده. همچنین توضیحاتی در مورد دوره آفرینش داده شده که پیشنهاد با دقت زیاد این فایل رو ببین و اون گوش بده.

یادت باشه سال ۱۳۹۷ می تونه بهترین و قشنگ ترین سال برای تو باشه، اگه خودت بخوای.

پس ارزشاتو بنویس، هدفمند حرکت کن و بدون که زندگی لحظاتی هستش که داره می گذره.

پرتوان باش عزیزم، هر جا که هستی بدرخش.