نکاتی برای دوستی عمیق با همسر

ازدواج هم مانند روابط دوستانه دارای جنبه های مثبتی همچون وابستگی و جنبه های منفی مثل تنش های روزمره و مشکلات مالی و غیره می باشد. می توانیم این مشکلات را با همکاری یکدیگر حل کرده که این کار باعث تقویت رابطه زوجین می شود. یکی از راه هایی که باعث می شود دوستی عمیق با همسر خود داشته باشید، صحبت با یک مشاور خانواده یا شرکت در گارگاه های آموزشی مربوطه می باشد. در ادامه مقاله نکاتی برای تقویت رابطه با همسر برای شما آورده ایم:

۱٫ زندگی خود را براساس روابط دوستانه دو طرف بسازید و بدانید که زمان مشکلات را حل می کند، پس آنها را به دست زمان بسپارید.

۲٫ سعی کنید یک روز در هفته را به تفریحات خانوادگی خود اختصاص دهید.

۳٫ وقت بیشتری برای همسر خود بگذارید، مثلا به مسافرت های دو روزه و کوتاه مدت بروید، در این مواقع کارهای خود را کنار گذاشته و تمام وقت خود را صرف خانواده کنید.

۴٫ علایق همسر خود را بشناسید و سعی کنید آنها را در اولویت قرار دهید. گاهی ممکن است که مجبور شوید از علایق خود چشم پوشی کنید چون ممکن است همسرتان با آنها موافق نباشد.

۵٫ مواردی را که هر دو به آنها علاقه مند هستید را پیدا کرده و به طور دوستانه در آنها شرکت کنید. مثلا با یکدیگر باغبانی کنید و به پیاده روی بروید.

۶٫ از کشمکش های خانوادگی دوری کنید چون باعث کمرنگ شدن روابط و دوری شما از یکدیگر می شود.

۷٫ تغذیه سالم داشته باشید و در صورتی که یکی از طرفین نیاز به مراقبت داشت وقت خود را صرف مراقبت از او کنید.

۸٫ مسئولیت پذیر باشید. سعی کنید مسئولیت های زندگی را بین خود تقسیم کرده و همیشه به آنها عمل کنید. در مواقع ضروری اگر یکی از شما نتوانست وظیفه خود را انجام دهد، طرف مقابل آنرا به انجام برساند.

۹٫ برای خود برنامه روزانه طراحی کنید و همیشه به آنها عمل کنید. مانند اینکه هر روز صبح با یگدیگر دعا کنید زیرا این کار باعث می شود که روز خوبی را آغاز کنید.

۱۰٫ همیشه همسر خود را تایید کنید و از نقاط قوت او تعریف کنید، با این کار او را تشویق کرده به طوری که سعی می کند آن مهارت یا نقطه قوت را تقویت کند.

۱۱٫ با یکدیگر صادق باشید. هیچ چیزی اندازه صداقت نمی تواند اعتماد را میان شما به وجود آورد.

۱۲٫ مرتبا با یکدیگر در ارتباط باشید. روانشناسان بر این باورند که ارتباط باعث استحکام و عمیق شدن روابط دوستانه می شوند.

امیدواریم که موارد ذکر شده در این مقاله به شما در داشتن زندگی بهتر و دوستی عمیق تر طرفین کمک کند.

دیدگاهتان را بنویسید