زبان بدن به شما کمک می کند، هنگامی که در شرایط مختلف قرار می گیرید توانایی شناسایی افراد مختلف همچون افراد دروغگو، راستگو و آسیب پذیر را بشناسید و حتی می توانید گفت و گوی خود با دیگران را مدیریت کنید. به بیانی دیگر زبان بدن همانطور که به مردان و زنان موفق کمک می کند، به شما نیز یاری می دهد که در معاشرات اجتماعی و سخنرانی ها موفق بوده و به هدف و خواسته های خود دست پیدا کنید. با ما همراه باشید که در ادامه راه های تشخیص افراد با شخصیت های متفاوت، از طریق زبان بدن آنها را معرفی خواهیم کرد.

چگونه فرد دروغگو را تشخیص دهیم؟

اولین نشانه ای که می توان افراد دروغگو را شناسایی کرد سرخ شدن گونه های آن فرد می باشد، به بیانی دیگر زمانی که فرد دروغ می گوید، کمی عصبی می باشد و احتمال اینکه فشار خونش بالا رود و گونه هایش سرخ شود وجود دارد، اما این نشانه زمانی پدیدار می شود که فرد به سطح بالایی از دروغگویی نرسیده و او عادت به دروغ گفتن نداشته باشد.

از دیگر نشانه های اینگونه افراد جمع کردن دست و پا در بدن خود هنگام صحبت می باشد و یا فرد سعی می کند که کمترین حرکت ممکن را داشته باشد، اما ممکن است فرد دست هایش را پشت بدن خود برده و آنها را تکان دهد. اگر زمانی با فردی با چنین ویژگی هایی برخورد کردید بدانید که به احتمال زیاد فردی دروغگو می باشد.

تشخیص راستگویی توسط زبان بدن

افراد راستگو هیچگاه در مقابل دیگران گارد نمی گیرند و حالت تدافعی ندارند، بلکه این افراد هنگام صحبت، کاملا آرام بوده و از بدن خود به خصوص دست ها استفاده می کنند. هنگام صحبت اکثر اوقات دست های خود را باز کرده و هنگامی که صحبت می کنند، کاملا راستگو بوده و می توان به آنها اعتماد کرد.

شانه بالا انداختن

در سراسر جهان هنگامی که فردی شانه بالا می اندارد به این معنی است که از موضوع مورد بحث اطلاعی ندارد و یا اینکه کاملا متوجه صحبت و منظور فرد نشده است. دانشمندان بر این باورند که این حرکت، حرکتی مشترک بین تمام انسان ها می باشد.

خنده بدون چروک دور چشم

هنگامی که فردی می خندد بدون اینکه اطراف چشم او چروک ایجاد شود به آن معناست که فرد از ته دل نمی خندد. هنگامی که فرد از ته دل می خندد معمولا اطراف چشمش خط و چین می افتد و نشان می دهد که این فرد از شرایط موجود راضی و خوشحال می باشد.

در این مقاله عواملی را که می توان از طریق زبان بدن یک فرد، او را شناخت، معرفی کردیم. امیدواریم که با توجه به این موارد افرادی را که روزانه با آنها در ارتباط هستید را به بهترین نحو بتوانید بشناسید.