بهترین سن ازدواج

همانطور که می دانید ازدواج موفق به عوامل بسیاری از جمله وضعیت مالی، مدرک دانشگاهی، خانواده وی و … بستگی دارد. برخی افراد بر این باورند که عوامل مهم داشتن یک زندگی پایدار شناخت کافی دو طرف از یکدیگر و استقلال مالی است اما یکی از عوامل مهم که ممکن است مورد توجه کسی قرار نگیرد معقوله سن می باشد.

 در مطالعات اخیر ثابت شده که اگر خواستار زندگی زناشویی موفق و پایداری هستید، بهترین سن ازدواج بین ۲۸ تا ۳۲ سالگی است چون در این سنین فرد دارای ثبات رفتاری و همچنین ذهنی می باشد، درواقع ازدواج پس از ۳۲ سالگی، احتمال طلاق را حدود ۵ درصد افزایش می دهد و دلیل آن غیرقابل نفوذ بودن افراد است. رفتار این افراد  کاملا شکل گرفته تغییرناپذیر است بنابراین اغلب نمی توانید یکدگیر را پذیرفته و تغییرات کوچکی در رفتارشان اعمال کنند.

 افرادی که تا سنین پس از ۳۰ سال برای ازدواج صبر می کنند به دنبال غربال کردن اشخاص مختلف برای انتخابند. این تئوری نشان دهنده آن است که برای ازدواج سن نباید بیش از حد پایین یا بالا باشد، چون در سنین بیش از حد پایین نیز درصد خطا بالا می رود. در سنین زیر ۲۵ سال ممکن است فرد تحت تاثیر هورمون ها و علایق خود فرد مورد نظر خود را اشتباه انتخاب کند. اما باز هم این موضوع را در نظر بگیرید که تصمیمات مهم زندگی بر اساس آمارهای اینترنت گرفته نمی شوند.

افراد در سن ۲۸ تا ۳۲ سال به اندازه کافی به بلوغ فکری رسیده اند که تشخیص دهند آیا با شخص مورد نظر تفاهم دارند یا فقط برای ازدواج هیجان زده شده اند، همچنین آنقدر از نظر مالی دست شان باز است که وضعیت مالی او را ملاک قرار نمی دهند و هدف شان از ازدواج فقط تشکیل خانواده و اولویت قرار دادن همسرشان است.

  

با این حال مواردی از قبیل مدرک دانشگاهی، وضعیت مالی مناسب، نامزدی قبل ازدواج و به تعویق انداختن زمان بچه دار شدن تا رسیدن به تفاهم می توانند درصد احتمال طلاق را به مقدار زیادی کاهش دهند.

یکی دیگر از مسائل مهم اختلاف سنی در ازدواج است. تفاوت سنی شما نباید بیشتر از ۱۰ سال باشد، در این صورت به وضوح اختلافات شما قابل مشاهده است.

دیدگاهتان را بنویسید