بازگشت به زندگی عادی پس از پایان رابطه عاطفی

عشق و البته شکست عشقی، یکی از مهم‌ترین و مسئله‌سازترین موضوعات زندگی بشریت بوده و بسیاری از شعرا و نویسندگان ایرانی حتی در این‌باره قصیده‌ها و منظومه‌ها سروده‌اند. چه بسیار زوج‌هایی که پس از طلاق یا پایان رابطه، ماه‌ها و سال‌ها درگیر رابطه تمام‌شده‌ی خود بوده‌اند و نمی‌دانستند که چطور زخم‌هایشان را التیام بخشند. خصوصا کسانی‌که پس از جدایی هنوز در رویای بازگشت همسرشان، صبح را به شب و شب را به صبح رسانده‌اند؛ که این افراد دیرتر از سایرین به زندگی عادی برمی‌گردند.

در این مطلب، می‌خواهیم با کسانی سخن بگوییم که در داغ جدایی می‌سوزند و هنوز زخمشان تازه است. این افراد باید بدانند که شکست عشقی پایان زندگی نیست و البته باید برای داشتن یک زندگی عادی تلاش کنند.

در این مسیر، بد نیست از تجربه‌های سایرین نیز استفاده کنند و آن‌ها را آویزه‌ی گوش خود قرار دهند.

بازگشت به زندگی عادی پس از پایان رابطه

۱. بپذیرید که دیگر برای هم مناسب نیستید

فرقی نمی‌کند که چقدر زندگی شیرینی داشتید و چقدر خاطره‌های رنگارنگ از هم دارید، اگر در سال‌های اخیر و در حال حاضر هیچ جنبه‌ی مثبتی در زندگی‌تان وجود نداشته، پس دیگر برای هم مناسب نیستید.

واقعیت این است که ما انسان‌ها در طول زمان تغییر می‌کنیم و حتی اگر در ابتدای رابطه برای هم بسیار مناسب بوده‌ایم، اما تغییرات ممکن است ما را به جهت‌های مخالفی برده باشند و در نتیجه از هم فاصله گرفته باشیم.

قبول کنید که اگر چند صباحی باهم زندگی نمی‌کردید، نمی‌توانستید به شناختی که اکنون دارید برسید. درک کنید که اولین کسی که عاشقانه با او شروع می‌کنید، شاید کسی نباشد که بتوانید تا آخر عمر نیز با او بمانید.

۲. حرف‌هایتان را بازگو کنید

به جای نگه‌داشتن تمام ناراحتی‌ها در دل و انباشتن همه‌ی احساساتتان، هرچیزی را که باعث رنجش شما شده، در قالب نامه یا پیام صوتی بازگو کنید و خودتان را تخلیه کنید. قرار نیست این نامه را برای کسی که با او رابطه داشتید بفرستید، اما بر زبان آوردن این احساسات، کمک شایانی به شما خواهد کرد.

اگر خودتان را می‌شناسید و می‌دانید که می‌توانید حرف‌هایتان را رودررو بزنید، پس نامه‌نوشتن کمکی به شما نمی‌کند. اما اگر دوست ندارید با فرد مذکور روبه‌رو شوید، شاید نوشتن نامه‌ای که هرگز قصد ارسالش را ندارید، انتخاب بهتری باشد.

۳. او را در شبکه‌های اجتماعی‌تان بلاک کنید

این کار ممکن است بسیار سخت باشد اما برای خودتان بهتر است که نامزد یا همسر سابق یا کسی که با او در رابطه بودید، را در شبکه‌های اجتماعی بلاک یا حذف کنید.

واقعیت این است که شبکه‌های اجتماعی، حس صمیمیت مضاعف ایجاد می‌کنند و پذیرش جدایی را برای شما سخت‌تر می‌کنند. برخی از افراد با وجود سال‌ها دوری و جدایی، آن‌چنان طرف مقابل را در شبکه‌های اجتماعی دنبال می‌کنند که نمی‌توانند به زندگی عادی بازگردند.

۴. شماره او را از تلفن همراه‌تان پاک کنید

هرچیزی که پس از پایان رابطه، شما را به‌هم نزدیک می‌کند قطع کنید. با این‌کار قطعا می‌توانید راحت‌تر زندگی کنید و سریع‌تر به زندگی عادی برگردید. ما همیشه عادت  داریم که شماره‌هایی که دیگر به کارمان نمی‌آیند در تلفن همراهمان نگه داریم، اما بهتر است این بار این کار را نکنید و خود را از هر فکری آزاد کنید.

 

دیدگاهتان را بنویسید