زنان شاد چگونه رفتار می کنند؟

شادی برای هریک از ما معنای متفاوتی دارد. اما همه ی ما یک هدف مشترک داریم و آن شاد بودن است یعنی سعی خودمان را می کنیم تا شاد باشیم. خیلی از خانم ها همیشه یاد گرفتیم خود را در ناراحتی ها و خستگی های روزمره غرق کنیم اما چندی پیش سوالی در ذهنم جرقه زد که من برای شادکردن خودم چه کارهایی می توانم انجام دهم و زنان چه کارهایی می توانند انجام دهند؟ این شد که تحقیق درباره این موضوع را انجام دادم…

در این مقاله به طور مختصر به ده مورد که می تواند شما را در لحظه سریع شاد کند، اشاره می کنم و به امید خدا در مقالات بعد به شما خواهم گفت زنان چگونه شاد زندگی می کنند و چه خصوصیاتی دارند.
۱٫ اولین نکته این است که هر روز صبح با خود تعهد کنید امروز روز شادی را سپری می کنید و با خود بگویید اجازه نمیدهم هیچ کس و هیچ چیز احساسات مرا خراب کند من امروز شادم.
۲٫ یک فنجان چای سبز بنوشید. چای سبز اثرات مفید قابل توجهی دارد و آرامش بخش است و باعث می شود شبها راحت بخوابید و باعث کاهش سردرد و افسردگی می شود.
۳٫ برای اینکه دلتان شاد شود به دوستان و بستگان یا پدر و مادر و خانوادتان که خبری از آنها ندارید تماس بگیرید.گاهی صحبت کردن با آنها به شما انرژی مثبت می دهد.
۴٫ در انجام کارهای خیر همیشه پیش قدم باشید به موسسات خیریه می توانید کمک کنید. در همسایگان و دوستان اگر کسی به کمکی احتیاج دارد می توانید به او کمک کنید. زیرا کمک کردن باعث شادی می شود.
۵٫ در برنامه روزانه خود ساعاتی را به پیاده روی به تنهایی یا با دوستان یا همسر بگذرانید. پیاده روی روزانه حتی برای ده دقیقه هم ذهن شما را از استرس روز نگه می دارد و بر شما احساس شادی و نیرو می دهد.
۶٫ در اطراف خودتان و یا در تراس ها، راه پله ها ی منزلتان و یا حیاط های منزل گل و گیاه را نگه داری و یا پرورش دهید و هرروز به آنها آب دهید و رسیدگی کنید.مطمئن باشید رشد و باز شدن گل ها به شما انرژی و شادی میدهد واگر این امکان برایتان نیست به پارکهای محل زندگیتان بروید.
۷٫ برای خودتان خرید کنید. خرید کردن وسیله یا لباس برای خودتاندر ذهن تان احساس شادی می دهد.
۸٫ هر روز ساعاتی را  به دوش گرفتن با آب ولرم اختصاص دهید این کار یاعث می شود که شما استرس روزانه و خستگی های روز را از تن به در کنید و احساس شادابی کنید.
۹٫ به فرزندانتان شیرینی آنها، صحبت هایشان، بازی هایشان، بزرگ شدنشان توجه کنید مطمئن باشید تمرکز به بزرگ شدن هر روز فرزندتان به شما عشق و نشاط از مادربودنتان را به شما هدیه خواهد داد و احساس شادی میکنید.
۱۰٫ و در آخر به منبع عظیم انرژی مثبت یعنی خداوند متصل می شوید. زمانیکه صبح ها از خواب بلند می شوید، با عبادت و راز نیازی با خداوند می توانید سرشار از حس تازگی و نشاط شوید. شکرگذاری یکی از ابزارهای بسیار موثر در شادی است.
پرفسور نیوبرگ می گوید:” احساسات مثبت ناشی از عبادات، بخش هایی از مغز را که به خرسندی و پاداش مربوط است فعال می کند و کاهش فشارهای روانی بااسترس موجب تقویت حافظه می شود.”
این را فراموش نکنید شادی و شادبودن یک انتخاب است مهم این است که شما آن را انتخاب کنید و به استقبال او بروید.
شاد و موفق باشید.
معصومه تیموری

دیدگاهتان را بنویسید