تفاوت های فیزیکی زنان و مردان

زنان و مردان از لحاظ فیزیکی و جسمی تفاوت های بسیاری دارند و گاهی ممکن است از لحاظ فیزیکی زنان از مردان قوی تر باشند و گاهی بالعکس. گاهی لازم است برای انجام کاری این تفاوت ها را در نظر گرفت. در ادامه مقاله تفاوت های فیزیکی زن و مرد را معرفی خواهیم کرد.

سیستم ایمنی بدن خانم ها نسبت به مردان قوی تر می باشد

طبق تحقیقات انجام شده، محققان بر این باورند که سیستم ایمنی بدن خانم ها به دلیل وجود هورمون استروژن در برابر مشکلاتی چون عفونت نسبت به آقایان قوی تر است. به این دلیل که این هورمون در زمان حاملگی در بدن خانم ها بسیار بوده و به مقدار زیادی فعالیت های عفونی را در بدن از بین برده و سطح ایمنی بدن را بالا می برد.

آستانه درد زنان بیشتر است

تحمل درد در زنان و مردان با یکدیگر متفاوت است، در قدیم مردم بر این باور بودند که مردان آستانه دردشان نسبت به خانم ها بیشتر است برای اینکه وجهه مرد بودنشان را حفظ کنند اما امروزه تحقیقات نشان می دهند که آستانه تحمل درد زن ها نسبت به مردان بیشتر است. این تفاوت به عوامل خاصی چون عوامل هورمونی، روانی و دیگر عوامل بستگی دارد. همچنین می گویند که خانم ها چون دغدغه فکری کمتری نسبت به آقایون داردند درد بیشتری را می توانند تحمل کنند و طاقت بیاورند.

زنان از احساس بویایی قوی تری نسبت به مردان برخوردارند

تحقیقات انجام شده نشان می دهند که زنان حس بویایی قوی تری نسبت به مردان دارند. زمانی که چیزی را بو می کنیم، سلول های عصبی این بو را به مغز می رسانند و این بوها برای مدت کوتاهی در مغز می مانند تا تجزیه و تحلیل های لازم در مغز انجام شده و نتیجه حاصل شود. خانم ها دارای ۲/۱۶ میلیون و آقایون دارای ۲/۹ میلیون سلول عصبی هستند به همین دلیل است که تشخیص بوی آنها از مردان بیشتر است. زنان حتی با بو کردن لباس شریک زندگی شان می توانند بفهمند که آیا او در شرایط استرس زا قرار دارد یا خیر.

زنان رنگ های بیشتری تشخیص می دهند

مطالعات انجام شده نشان می دهند که یکی از اصلی ترین تفاوت های زن و مرد در تشخیص رنگ ها و دیدگاه متفاوت زنان و مردان نسبت به رنگ ها است، همچنین نشان می دهند که مردان در تشخیص سایه ها بین برخی رنگ ها دچار مشکل می شوند. برای مثال مردان مرز میان سایه های زرد، سبز و آبی را نمی توانند به خوبی تشخیص دهند در صورتی که زنان به راحتی می توانند این رنگ ها را از یکدیگر تشخیص داده و میان آنها تفاوت را ببینند.

در این مقاله تفاوت های فیزیکی بین زنان و مردان را معرفی کردیم، امیدواریم که با درک متقابل این تفاوت ها، زندگی مشترک موفقی داشته باشید

دیدگاهتان را بنویسید