نکته های کلیدی برای شروع رابطه جنسی

۱ – بهداشت فردی :

بهداشت فردی همیشه مهم و در رابطه جنسی مهمتر است. علاوه بر اینکه این بهداشت باعث پذیرش بهتر طرف مقابل می شود از انتقال عفونتها به همدیگر جلوگیری کرد و رضایت خاطر طرفین را برآورده می سازد. و حتی در برخی مورد ها باعث رغبت بیشتر و تحریک بیشتر طرف مقابل می شود .مثلا از بین بردن موهای زاید ناحیه تناسلی و زیر بغل که برای هر دو مورد تحریک کننده است. نکته های کلیدی برای شروع رابطه جنسی استحمام قبل از رابطه جنسی و شستن محلهای لازم – از بین بردن موهای زاید در بهداشت جنسی بسیار مهم است.

۲ – آرامش فکری و تحریک ذهنی

پیش از ایجاد رابطه جنسی با همسرتان او را از لحاظ ذهنی و روانی با یادآوری رابطه های گذشته تحریک ذهنی نمایید . این کار را در حین عمل جنسی هم می توانید انجام دهید. نکته های کلیدی برای شروع رابطه جنسی زوجهایی  که رابطه بین آنها متشنج است و بر اثر تحریکات ارتباط برقرار می کنند دچار سرخوردگی جنسی – سرد مزاجی و اختلالات جنسی می شوند .

۳ – اماده کردن محل مناسب :

محل مناسب انجام عمل جنسی به عادات و سلیقه های هر کس بر می گردد و یک فرمول کلی بزای آن وجود ندارد ولی کلا محیطی ساکت – با حداقل روشنایی برای دیدن همدیگر و نقاط تحریک کننده و زیر اندازی مناسب هر زوج که لزوما نباید تختخواب و یا خیلی نرم باشد

۴ – روشهای پیشگیری :

 اگر قصد بچه دار شدن ندارید برای آرامش داشتن حین عمل جنسی و انزال راحت مرد و نیز در برخی موارد برای جلوگیری از انتقال عفونت یا بیماری حتما به فکر یک روش پیشگیری باشید.

۵ – وقت مناسب :  مهم ترین نکته ی کلیدی برای شروع رابطه جنسی ، تحریک جنسی بخصوص در آقایان وقت و ساعت خاصی ندارد و عمل جنسی هم مثل بعضی از رفتارها مثل خوردن نباید و لزوما نباید دارای وقت معین همیشگی باشد بسته به شرایط وجود آرامش – عدم وجود فرزندان در خانه – یادآوری خاطرات و … ممکن است باعث خواستن عمل جنسی از هر دو طرف یا از طرف یکی از زوجین شود .پس رابطه جنسی وقت معین یا ساعات معینی ندارد .ولی عرفا اغلب آخر شب را ترجیح می دهند ولی اگر خسته از کار روزانه هستید این کار را به صبح زود واگذار کنید .