قدرت خوشبینی در زندگی

نکته های ناب

 

همه ما با مثل ها و حکایات زیادی در مورد خوشبینی برخورد کرده ایم، اما ممکن است قدرت حقیقی دیدن جهان از طریق عینک خوش بینی را درک نکرده بـاشیم. قدرتی که می تواند بر همه چیز بسیار اثر گذار باشد از زندگی روزمره و انتخاب همسر گرفته تا گزینه های شغلی و موفقیت های دراز مدت و ..

حتما خوش بینان محض را در اطرافتان دیده اید! بله آنهایی که دائما لبخند میزنند کسانیکه دائما در حال شادی و خوشحالی هستند و چنین افرادی اغلب موردپسند دیگران نیستند. چرا؟ آنها چگونه دنیا را می بینند؟

آنها عقیده دارند دنیا به همراه مردمانش دارای عیوب و کاستی است اما تمرکز آنها به به روی خوبی هاست و این دیدگاه فواید زیادی را به دنبال دارد. سلامتی بیشتر، انرژی بیشتر و خلاقیت بیشتر.. آنها خصوصیات بسیاری دارند: به عنوان مثال این افراد دارای روحیه شاد و روابط اجتماعی بالایی هستند وانسان از معاشرت با آنان لذت می برد. اشخاص خوش بین بندرت مسائل را قطعی و بدون اشکال میدانند؛ آنها همیشـه انتقاد پذیر بوده و نظرات خوب دیگران را مد نظر قرار داده و بدنبال اصلاح خود هستند. انسان های مثبت اندیش همیشه و در همه و حتی در بدترین شرایط امید خود را از دست نمی دهند و دنیا اطراف خود را علیرغم تمام مشکلات قابل اطمینان و زیبا ارزیابی می کنند…
اگر در زندگی خود خوش بین و خوشحال نیستید، همین حالا زمان مناسبی است که به چراها و علل مختلف آن نگاهی بیندازید. به چه علت ناراحت هستید؟ آیا تنها و نا امید هستید؟ برای یک لحظه هم که شده به احساسات درونی خود توجه کنید. وقت آن رسیده است تا چیزهایی را که در زندگی باعث رنجش خاطرتان می شود، تشخیص دهید.

نکته های ناب ما را دنبال کنید:
یکی از عوامل کلیدی برای دست یابی به خوشحالی، یافتن صلح و آرامش در درون خودتان است. اگر نظر مثبتی در مورد خودتان داشته باشید، آمادگی بیشتری را برای رویارویی با مشکلات زندگی پیدا می کنید.

خوش بین باشید و مثبت فکر کنید. مثبت فکر کردن کلیدی است که می‏تواند جهانی از تغییرهارا شکل بدهد. نگوئید: ”سعی خودم را می‏کنم‌“بگویید: ‌”من انجام خواهم داد.“

نسبت به خودمان احساس خوبی داشته باشیم و خود را خوب، توانا و با ارزش بدانیم.

شکست را پایان راه ندانیم واز شکست هیچ ترسی نداشته باشیم. بلکه شکست را پلی به سوی پیروزی بدانیم وبرای رسیدن به اهداف بلند مرتبه تمام تلاش خود را به کار گیریم.

بیش از آنکه متوجه گذشته خود باشیم، منتظر آینده باشیم و برای رسیدن به اهداف خود در آینده، برنامه ریزی کنیم.

با خوش بینی سعی کنیم دستوراتی به ذهن خود بدهیم که اندیشه های جدید مثبت شکل گیرند.

به قدرت بی کران خداوند ایمان داشته باشیم و با خود تکرار کنیم که من لیاقت بهترین ها را دارم و با لطف خدای بزرگ به آنها خواهم رسید.

دیدگاهتان را بنویسید