شادی برای روزهای خوب

نکته های ناب

 

چگونه همیشه شاد باشیم؟ چگونه روزهای بد را به  روزهای پر از شادی و نشاط تبدیل کنیم و با مرور هرروز آنها احساسات مثبتی داشته باشیم؟

در چه حالتی می خندیم؟ مثلا هنگامیکه به موفقیت می رسیم و پیروز می شویم و بی اختیار می خندیم؛ هنگامیکه در آزمونی شرکت کرده ایم و درآن موفق شده ایم و یا ده ها مثال دیگری که می توانیم از آنها یاد کنیم. اما خنده و شادی ما نباید مختص زمان خاصی باشد. لحظات زندگی را می توانیم به لحظات شیرین و پر از شادی و موفقیت تبدیل کنیم. اما چگونه؟ با ما همراه باشید.

خنده از بهترین راه های درمان است. به مشکلات و مسائل زندگی لبخند بزنید و با لبخند به استقبال آنها بروید. به فکر ارائه راه کار برای حل آنها باشید. اگر مشکلات و مسائل زندگی را از بین ببرید روزهای شاد همراه با احساسات مطلوبی را خواهید داشت. برای حل مشکلات، از قدرت افکار در ذهن استفاده کنید و با آرامش به حل آنها بپردازید.

برای اینکه همیشه شاد باشیم باید قدرت شاد کردن بقیه افراد را هم داشته باشیم. وقتی یک دوست و یا همکار کار مثبتی انجام می دهید حس بهتری مثل حس مفید بودن بدست می آورید. می توانیم به حل و فصل مشکلات دیگران بپردازیم و آنها را خوشحال کنیم و برای آنها کار مثبتی انجام دهیم و باعث شادی و خوشحالی خودمان و دیگران شویم. برای خوشحالی و نشاط لازم نیست حتما دلیل خاصی داشته باشید همیشه بخندید و به زندگی لبخند بزنید حتی اگر یک روز سخت را پشت سرگذاشته اید. این کار یکی از بهترین روش ها برای داشتن احساسات مطلوب است.

با دوستانتان در تماس باشید. تعامل و ایجاد روابط اجتماعی باعث داشتن احساسات مطلوب می شود و حس شادی و نشاط شما بیشتر می شود. با افراد مثبت اندیش در تماس باشید. ایجاد رابطه با افراد مثبت اندیش، قدرت مثبت اندیشی را در شما تقویت می کند و افکارمثبت را جانشین افکار منفی در ذهن شما خواهد کرد.

برای تمام داشته هایمان شکرگزاری کنیم وخداوند را ستایش کنیم شکرگزاری باعث احساس شادی ما خواهد شد. فهرستی از داشته هایتان تهیه کنید و آنها را مرور کنید. مرور آنها باعث می شود تا احساسات مثبت و بهتری داشته باشید.

دیدگاهتان را بنویسید