زنان ثروتمند دنیا

زنان ثروتمند دنیا | معصومه تیموری

در این مقاله سعی داریم به شما بگوییم که زنان ثروتمند دقیقا کیستند و ما به چه بانوانی ثروتمند میگوییم؟

قبل از اینکه به نقد و بررسی زنان ثروتمند بپردازیم، در ابتدا باید ببینیم که ثروت چیست.

ثروت چیست؟

از نظر هر فردی ثروت معنا و مفهوم متفاوتی دارد. حتی ارزش آن هم فرق می کند.بنابراین برای دانستن از زندگی نامه زنان ثروتمند در ابتدا باید با مفهوم ثروت آشنا شویم .

یک نفر ثروت را چند میلیارد میداند و از نظر شخص دیگری چند صد میلیون ثروت محسوب می شود. حتی گاهی افرادی هستند که همین که غذایی برای خوردن دارند را ثروت می نامند. بعضی از افراد ، ثروت را مادیات نمی دانند و خانواده ، دوستان و آشنایان خود را ثروت می پندارند. به اندازه تعداد آدمهایی که در جهان زندگی می کنند می توان ثروت را تعریف کرد. چون هرکس یک دیدگاه متفاوتی نسبت به ثروت دارد. حال به شرح گفته ای از یکی از بزرگان در مورد ثروت میپردازیم که دیدگاهشان جذاب و تامل بر انگیز است.

رابرت کیوساکی. وی یکی از افراد مشهور جهان است که ثروتش به اندازه 80 میلیون دلار تخمین زده شده است. وی یک جمله جذاب در مورد ثروت میگوید که جالب و شنیدنی است. رابرت کیوساکی می گوید ؛

شما زمانی ثروتمند هستید که اگر کار نکنید، بتوانید به راحتی زندگی کنید.

ولی دقیقا چطور ممکن است که فردی بدون اینکه کار کند ثروتمند باشد؟

با سرمایه ای که کسب کرده است!

پس میزان ثروت و دارایی ما رابطه مستقیمی با تعداد روزهایی دارد که می توانیم بدون کار کردن به راحتی زندگی کنیم. هرچه ثروتمند تر باشیم ، تعداد این روز ها نیز بیشتر است.برای زنان ثروتمند نیز همین گونه است .

معمولا اگر در خیابان به 10 نفر از افراد بگویید که ایا دوست دارند ثروت مند باشند یا خیر، پاسخ هر 10 آنها مثبت خواهد بود. ولی اگر از آنها بپرسید که معنی ثروت دقیقا چیست ، پاسخ های متفاوتی دریافت خواهید کرد. چون از نظر هر فردی ثروت مفهوم متفاوتی دارد.

اگر ثروتمند شدن یکی از اهداف شما در زندگی است باید معنی آن را به دقت بدانید.

تعریف دقیق ثروت بر اساس میزان درآمد :

بسیاری از افراد با توجه به داشتن میزان درآمد کافی برای تامین نیازهای اساسی و همچنین داشتن مقداری زندگی مجلل خود را ثروتمند میدانند. ولی از دیدگاه گروهی دیگر از مردم اینکه شما تا مادامی که کار می کنید توانایی زندگی کردن دارید را ثروت نمیدانند.

خودساختگی زنان :

تفاوتی ندارد در کجای این جهان پهناور زندگی می‌کنید؛ وقتی در جایگاه یک زن و بانو برای رشد شخصی و تعالی و جایگاه اجتماعی که می خواهید شروع یه اقدام می‌کنید، محدودیت‌ها بیشماری از زمین و زمان پیدا خواهد شد تا مانعتان  رشد شما شود. درست است که شکل و جنس و نوع محدودیت‌ها و مشکلاتی که سر راه شما قرار خواهد گرفت در فرهنگ‌ها و کشور‌های مختلف ممکن است تفاوت داشته باشد ، اما اصل موضوع معمولا یک چیز است که به مسئله جنسیت بانوان مربوط می‌شود.

زنان ثروتمند و خوساخته دنیا :

در ادامه، زندگی افرادی را معرفی خواهیم کرد که قهرمان اول داستان آنها یک زن است؛ بانوانی که سبک زندگی و سرگذشتشان الهام‌بخش و آموزنده برای دیگران بانوان خواهد بود .

همان طور که می دانید مجـله «فوربـس» که یکی از معروف ترین و برترین مجله‌های اقتصاد در دنیا است، این مجله معروف در اواخر هر سال ، فهرستی از بانوان موفق و در کنار آن ثروتمند در دنیا را عنوان می کند . اگرچه برخی از این بانوان ، ثروت‌ خود را از دیگران به ارث برده‌اند اما همواره تعداد زیادی از آن‌ها هستند که زنان خودساخته‌ای بوده اند . این بانوان خودشان، موفقیت‌شان و آینده یشان را رقم زده و ثروت‌شان را از راه تلاش و خلاقیتشان به دست آورده‌اند. این تعداد از زنان موفق ، هر سال رو به افزایش هستند . به طور مثال امسال تعداد این بانوان در مقایسه با سال پیش، 16نفر افزایش پیدا کرده است.

بر طبق گزارش گروه رسانه های تنسیم ، باور عمومی افراد بر این است که آقایان در بیشتر حوزه ها |: مانند در حوزه تجارت  و کسب درآمد ، قدرتمندتر و پرتوان تر از زنان ظاهر می‌شوند .عموم بر این باورند که بانوانی که وارد عرصه تجارت و بیزینس می شوند، معمولا شکست های مالی و مشکلات و موانع مالی و اقتصادی بیشتری در مقایسه با آقایان تجربه می‌کنند. با این وجود ، نقش بانواندر دنیای کسب و کار و تجارت،مخصوصا در سال‌های اخیر ، با پیشرفت های قایل توجه و خوبی همراه بوده . همین موضوع باعث پدیدار شدن ظرفیت بالایی برای پیشرفت بیشتر در آینده آن ها ، برایشان به وجود آورده است .

5 راز موفقیت زنان ثروتمند در کار :

اگر شما هم تصمیم گرفتید بر از خواندن زندگی این بانوان موفق در حد و اندازه خودتان قدمی بردارید، مرور ویژگی ها و نکات ذکر شده از این بانوان موفق برایتان خالی از لطف نخواهد بود .

1 – اعتماد به نفس، هدیه‌ای ارزشمند :

یکی از مهم ترین موضوعات برای زن های که تصمیم دارند وارد فضای خشک و جدی مردانه شوند، داشتن اعتماد به نفس است .این موضوع یعنی داشن باور به خود و دیدن توانایی ها و ظرفیت های خود و همچنین استفاده از آن در جهت تولید محتوا و انجام کار صحیح . تمامی زنان ثروتمند از اعتماد به نفس بالایی برخوردار هستند .

2 – «سندروم ایمپاستر» در زنان  :

ایمپاستر یک موضوع مهم است که افرادی که به آن دچار می شوند قادر نیستند موفقیت هایشان را ببینند .این افراد علارغم این که با تلاش خود به موفقیت رسیده اند فکر می کنند که عاملی بیرونی باعث موفقیتشان شده است . آن ها فکر می کنند لیاقت این موفقیت را ندارند. تحقیقات نشان می دهد این سندرم در زنان رایج تر است .

 3 – فراموش نکنید شما یک مادر هستید :

شما به عنوان یک مادر و همسر نقش مهمی را در خانواده ایفا می کنید . همیشه این موضوع را در نظر داشته باشد و بین کار و خانواده تعادل ایجاد کنید . هیچ کدام از زنان ثروتمند نقش های خود را نادیده نمی گیرند .یادتان باشد اصلی ترین ترین ثروت و دارایی شما خانواده تان است .

4- سعی کنید رک و راحت باشید :

یکی از عادت های اکثر خانم ها غیر مستقیم و مبهم حرف زدن است .این موضوع می تواند در محل کار تاثیر بدی بگذارد . اگر در محل کارتان موضوعی شما را آزار می‌دهد و یا کاری باید انجام شود به صورت صریح و مستقیم آن را بیان کنید .

5 – خلاق باشید :

تعدادی باور کلیشه ای وجود دارد که به زنان تلقین می کند که اقایان در امور موفق تر هستند .

شما سعی کنید به‌ جای صرف انرژی نادرست در جهت رد این موضوع بر روی توانایی های زنانه خود  یعنی ریزبینی و خلاقیت‌تان تکیه کنید. این به شما کمک خواهد کرد تا برای روش و چگونگی انجام امور، راه‌ها و قالب‌های جدید بیافرینید .

بیشتر با آن ها آشنا شویم :

بانوانی  که در ادامه با آن ها آشنا خواهید شد ، برخی از چهره‌های این فهرست افراد موفق و خودساخته هستند که ثابت کرده اند ، بانوان نیز می‌توانند با مدیریت فرصت‌هایی که برایشان پیش می آید و استفاده بهینه از دارایی‌ هایشان، به موفقیت‌های چشمگیری در حوزه های مختلف از جمله اقتصاد برسند.

آلیس والتون از زنان ثروتمند

صاحب فروشگاه‌های زنجیره‌ایِ وال‌مارت

دارایی: 46میلیارد دلار

آلیس والتون | معصومه تیموری
آلیس والتون | معصومه تیموری

نفر اول فهرستی که مجله فوربس انتشار کرد ، «آلیس والتون» است . او متولد اکتبر 1949 میلادی . الیس یک زن موفق و تاجر آمریکایی است که هم اکنون به عنوان ثروتمندترین زن جهان عنوان شده است . ارزش خالص دارایی‌ها و ثروت الیس حدود 46 میلیارد دلار برآورد می شود . که مبلغ حیرت انگیز و قابل توجه ای است. آلیس، دختر «سام والتون» بنیان گذار شرکت «وال‌مارت» است. والیس در در کنار تجارت خود و کسب و کار ، به دنیای هنر هم علاقه دارد .الیس اولین اثر هنری مورد علاقه‌ خود را که یک کپی از آثار پیکاسو بود، در سنین پایین یعنی 10 سالگی از فروشگاه پدر خود خرید. علاقه ای که او به هنر داشت ، جرقه ای برای او شد که پیشگام شود برای تاسیس یک موزه هنری.او اکنون جزو زنان ثروتمند در دنیا است .

فرانسوا بتانکور مییر در دسته زنان ثروتمند

مالک شرکت لوازم‌آرایشیِ لورئال

دارایی: 42.2 میلیارد دلار

فرانسوا بتانکور مییر | معصومه تیموری
فرانسوا بتانکور مییر | معصومه تیموری

خانم «فرانسوا بتانکور مییر» یکی دیگر از زنان ثروتمند جهان است . متولد ژوئیه 1953 میلادی،یک بانوی موفق و کارآفرین اهل کشور  فرانسه است. در پی درگذشت مادرش، فرانسوا وارث دارایی‌های او شد . لیلیان مادرِ فرانسوا، مالک یک شرکت بزرگ یعنی شرکت تولید لوازم آرایشی لورئال بود. او در سن 94 سالگی درگذشت.دارایی او قبل از مرگ  40 میلیارد دلار برآورد شده بود. لیلیان در زمان حیات خود ثروتمندترین زن جهان شناخته می‌شد. الان نیز فرانسوا مدیریت دارایی مادرش را که شامل سهام هم می شود به عهده دارد . اکنون فرانسوا توانسته ریاست هیئت‌مدیره این شرکت را بهده بگیرد. وی همچنین مدیریت داراییِ این برند مشهور لوازم‌آرایش، را نیز بر عهده دارد . فرانسوا در کنار امور مدیریتی که انجام می دهد ، در زمینه نویسندگی هم فعالیت دارد .او تاکنون سه کتاب خود را موفق شده است که به چاپ برساند.

هویان یانگ از دیگر زنان ثروتمند

مالک یک بنگاه املاک چینی

دارایی: 25.8 میلیارد دلار

هویان یانگ | معصومه تیموری
هویان یانگ | معصومه تیموری

«هویان یانگ» سومین بنوی قدرتمند دنیا است در فهرستی که مجله فوربس منتشر کرده است .وی جزو زنان ثروتمند و در کنار ان کار آفرین به حساب می اید . او متولد کشور چین است . هویان به عنوان کارآفرین، بازرگان و مدیر ارشد اجرایی فعالیت دارد .هویان در زمان حال حاضر  به عنوان یک فردتوسعه دهنده ملک پوزیشن دارد.وی  همچنین سهامدار عمده و مالک اصلی شرکت املاک و مستغلات «کانتری گاردن هُلدینگ» فعالیت خود را ادامه داده است . بر طبق بر آورد ها یانگ، ثروتمندترین زن آسیاست.

سوزان کلاتن در دسته زنان ثروتمند

مدیر یک شرکت مواد شیمیایی و دارویی

دارایی: 17.4 میلیارد دلار

سوزان کلاتن از زنان ثروتمند | معصومه تیموری
سوزان کلاتن از زنان ثروتمند | معصومه تیموری

«سوزان کلاتن» بانوی موفق بعدی زاده آوریل 1962 میلادیاست . وی جزو زنان ثروتمند و کارآفرین، سرمایه‌دار و مدیر ارشد اجرایی یک شرکت آلمانی است . سوزان مدرک کارشناسی ارشد خود را در رشته مدیریت مالی و تبلیغات از دانشگاه باکینگهام گرفته است . وی از سهامداران اصلی شرکت BMW  به‌شمار می‌آید. وی به همراه برادرش «استفان»997 به عضویت هیئت سرپرستی این شرکت انتخاب شد. او همچنین پس از مرگ پدر خود ، سهام 1/50 درصدی که او در شرکت مواد شیمیایی و دارویی آلتانا داشت را نیز به را به ارث برد و به دارایی های خود اضافه کرد . او همچنین در سال 2009 باقی مانده سهام این شرکت را ، خریداری کرد .سوزان هم اکنون، عضو هیئت سرپرستی این شرکت فعالیت دارد . هم اکنون شرکت آلتانا، تحت مدیریت و هوش او ، به شرکتی جهانی تبدیل شده است. شرکت او در فهرست 30 شرکت برتر بازار سهام آلمان قرار دارد .

جینا راینهارت

معدن‌دارو صاحب رسـانه

دارایی: 17.7 میلیارد دلار

جینا راینهارت | معصومه تیموری

جینا راینهارت» متولد ماه فوریه و سال  1954میلادیاست . او سرمایه‌دار، بازرگان و میلیاردر استرالیایی به شمار می آید . این بانوی استرالیایی وارث یک مجموعه و امپراتوری معدن است.برآورد می شود که وی روزانه یک میلیون و 500 هزار یورو درآمد دارد.  همان طور که می دانید جینا دختر «لانگی هانکوک» است . وی نیز یک کارآفرین استرالیایی و کاشف بزرگ ترین معدن سنگ‌آهن موجود در جهان واقع در استرالیای غربی است. جینا وقتی در دبیرستان مشغول بود،تصمیم گرفت  مدرسه را رها کند و در شرکتی که پدرش داشت مشغول به کار شود. وی پس از فوت پدر خود، در سال 1992 میلادی، تمامی دارای او را به ارث برد . در کنار کار معدن داری، او یک سهامدار عمده در «کانال 10»نیز محسوب می شود. که کانال یکی از سه شبکه بزرگ تلویزیونی در استرالیا محسوب می شود.

 

 

منبع :وبسایت معصومه تیموری

دیدگاهتان را بنویسید