چگونه در جمعی، خوب صحبت کنم؟

0
40

چگونه در جمعی، خوب صحبت کنم؟

#مقالات

 

خوب صحبت کردن در جمع، هنری است که نیاز به کسب مهارت هایی دارد.ما در این مقاله راهکارهایی برای کسب این مهارت و تبدیل شدن به یک سخنران خوب پیشنهاد می کنیم:

چگونه در جمعی، خوب صحبت کنم؟

1-برنامه ریزی صحیحی داشته باشید
در ابتدا مطمئن شوید که برای تعامل خود یک طرح مناسب تهیه کرده اید ، مطالب خود را بر اساس اهمیت دسته بندی کنید از مثال های کاربردی و #جذاب استفاده آغاز و پایام ویژه ای ترتیب دهید. در ابتدای صحبت، مطلبی را ارائه دهید که شنوندگان را برای شنیدن #اشتیاق بیشتری پیدا کنند و در پایان با پیامی #امیدبخش سخنرانی تان را به اتمام برسانید.

2-تمرین کنید
شما نمی توانید به سادگی و بدون تمرین به یک سخنران قوی و تاثیرگذار تبدیل شوید. برای تمرین موقعیت هایی پیدا کنید که بتوانید در مقابل دیگران صحبت کنید. برای شروع می توانید صحبت در جلوی اعضای خانواده ، دوستان و سپس مهمانی ها را انتخاب کنید. کم کم سعی کنید خود را در موقعیت های دشوارتری قرار دهید.

3-به زبان بدن خود توجه کنید
اگر عصبی هستید یا به آنچه که می گویید اعتقاد ندارید، مخاطبان شما زود متوجه خواهند شد.
محکم بایستید، نفس عمیق بکشید، در چشمان مخاطبان نگاه کنید و لبخند بزنید.  روی یک پا تکیه نکنید و از ژست هایی که غیر طبیعی به نظر می رسند استفاده نکنید. 
به جای ثابت ایستادن بهتر است که در اطراف قدم بزنید. این کار،حرکت و #انرژی را در صدای شما هم جاری خواهد کرد و شما را فعال تر و تاثیرگذارتر نشان می دهد.

حتما بخوانید  تکنیک های موثر برای بازاریابی تلفنی موفق

 4-با صدای بلند تمرین کنید
متنی از یک کتاب یا مجله را در دست بگیرید و با صدای بلند بخوانید. هنگام خواندن متن دهان تان را به اندازه ی کافی باز کنید. مقابل آینه تمرین کنید. این  تمرین را به قدری تکرار کنید تا از شنیدن صدای خودتان احساس #رضایت داشته باشید.

5-صدای تان را ضبط کنید
صدای تان را ضبط کنید و به صدای خودتان گوش دهید. با این کار می توانید به ایرادهایی که شاید در حالت عادی قابل تشخیص نباشند پی ببرید.

6-هنگام صحبت کردن لبخند بزنید
برای اینکه لحن صحبت کردن تان دوستانه تر و گرم به نظر برسد، هنگام صحبت #لبخند بزنید. مطمئن باشید اگر صدایتان را به اندکی احساسات زیبا آغشته کنید، تأثیرگذارتر خواهید بود. اما هرگز پوزخند نزنید.

 7-فیلم سخنرانی های خود را تماشاکنید.
 
شما می توانید با دیدن فیلم سخنرانی ها ،عملکرد خودتان را ارزیابی کنید.
به تکیه کلام های خود توجه کنید. به زبان بدن خود نگاه کنید.
دقت کنید که چگونه اتفاقات غیر منتظره را هدایت می کنید، مثلا یک عطسه یا سوال یک مخاطب که برای آن آماده نیستید.

#موفق باشید!

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید