چگونه بر ترس خود از پیر شدن غلبه کنم؟

0
48

چگونه بر ترس خود از پیر شدن غلبه کنم؟

 

#مقالات

گذر زمان امری اجتناب ناپذیر است و بازگشت به گذشته امکان ‌پذير نمی باشد.

 

برخی از افراد از پيري مي ‌ترسند، افسوس روزهاي رفته را مي ‌خورند و مدام به دنبال مخفي کردن سن ‌شان هستند.

حقيقت اين است که گذر زمان به عمر همه ما اضافه مي ‌کند اما اين پير شدن به معني از کارافتادگي و رو به زوال رفتن نيست؛

 چون راه‌ هايي وجود دارد که مي‌ تواند شما را براي هميشه جوان نگاه دارد، راه‌ هايي که خرجي ندارند و لازم نيست که مثلا تن به تيغ جراح بسپاريد يا از ژل ‌هاي مختلف و البته گران ‌قيمت استفاده کنيد. فقط کافي است بخواهيد و مغز و دل‌ تان را با آن ها همراه کنيد.

چگونه بر ترس خود از پیر شدن غلبه کنم؟

1-سن خود را در حاشیه نگه دارید.

 سن و سال هيچ اهميتي ندارد و چيزي نيست جز يک عدد!

 سن و سال، شخصيت شما را تعيين نمي ‌کند و خيلي چيزهاي مهم ديگري وجود دارد که شما را شکل مي‌ دهد؛ مثل رفتار تان، تلاش ‌تان، هدف‌ هاي شما و تمام آن چيزهايي که در کنترل شما است.

 

 2- از هر لحظه در زندگي ‌تان لذت ببريد:

 شک نکنيد که با تمام تيرگي ‌هاي موجود در زندگي، خصوصا در شرايط سخت، نقاط روشني هم وجود دارد. نقاطي که بايد توان ديدن آن ها را داشته باشيد.

شايد احساس پيري شما ناشي از تنهايي‌ تان باشد. شايد تنها مانده‌ ايد .خودتان را محبوس تنهايي ‌تان نکنيد.

ديوار تنهايي را با دوستان‌ تان بشکنيد، دوستاني که روزهاي زيادي است از آن ها بي ‌خبر هستيد یا لباس بپوشيد و راهي مغازه سرکوچه شويد و براي خودتان يک خوردني که مربوط به روزهاي کودکي ‌تان است را بخريد

حتما بخوانید  زندگی را سخت نگیر، مشکلات زندگی را مثل آب خوردن حل کن.

 

3- به این فکر نکنید که برای انجام کاری پیر هستید:

تا زماني که شما سالم هستيد و مشکل خاصي نداريد، مي ‌توانيد تمام کارهايي را که در سال ‌هاي قبل انجام مي ‌داده ‌ايد و براي شما جالب بوده را انجام دهيد.

 حتي کارهايي را که دوست داشتيد، انجام بدهيد اما موقعيت آن را پيدا نکرديد مثل استفاده از کامپيوتر. 

شما مي‌ توانيد براي خودتان يک کامپيوتر بخريد و به دنيا متصل شويد. مي ‌توانيد به کلاس زبان برويد و خيلي کارهاي ديگر که حتي شايد لازم نباشد براي به دست آوردن‌ شان پول خرج کنيد.

کارهاي تازه ‌اي که پيش از اين به سوي آن ها نرفته‌ ايد چون وقت و جرات آن را نداشتيد. نگران نباشيد شما به اندازه کافي جوان هستيد! کافي است خودتان اين موضوع را باور کنيد.

 

4- بيشتر مراقب خودتان باشيد:

 به سلامت خود خيلي اهميت دهيد و آخر هر ماه سعي کنيد دندانپزشک ‌تان را ببينيد و چند ماه يک بار چکاپ کنيد. يادتان باشد خيلي وقت‌ ها ضعف و احساس بيماري است که موجب پيري زودرس مي ‌شود.

 

 5- مدام به گذشته نگاه نکنيد:

 گذشته مهم است اما نه به اندازه امروز و زمان حال. مدام به آن چيزي که در گذشته اتفاق افتاده فکر نکنيد، براي امروز زندگي کنيد. تنها چيزي که نمي‌ توان تغيير داد گذشته است. از امروز لذت ببريد. بگذاريد گذشته بگذرد و براي آينده برنامه ‌ريزي کنيد.

 

 6- ذهن ‌تان را زنده نگه داريد:

 گشت و گذار در وب‌ سايت‌ ها و کسب اطلاعات جديد مي ‌تواند مغز شما را تکان بدهد، در حالي که اگر هر‌ روزتان مثل ديروز بگذرد ناگهان به خودتان مي ‌آييد و مي ‌بينيد شما مغزي داريد که 20 سالي است به روز نشده و همين فاصله است که موجب مي ‌شود احساس پيري و کهنگي به شما دست بدهد.

حتما بخوانید  بعد از جدایی عاطفی چه کارهایی بکنیم؟

 

 7- مروري بر اخبار داشته باشيد:

لازم نيست ريز به ريز جزييات اخبار اقتصادي، سياسي و فرهنگي را بدانيد اما با مروري کلي بر اخبار مي‌ توانيد موضوعاتي براي صحبت کردن با ديگران پيدا کنيد.

 به روز بودن در زمينه سلامت، مد، کامپيوتر، سياست و اقتصاد جالب است. شما مي‌ توانيد خبرهاي جديد درباره روش ‌هاي جديد پزشکي را به اعضاي خانواده و همسايه ‌تان منتقل کنيد و هميشه حرفي تازه براي گفتن داشته باشيد. 

 

8- هر روز، کار تازه ‌اي انجام دهید:

معمولا روزنامه ‌ها فهرستي از برنامه‌ هايي که قرار است در روزهاي آينده برگزار شود را دارند.

مثل برنامه سينماها، تئاتر، سالن‌ هاي موسيقی و حتي برنامه‌ هاي رايگان مربوط به شهرداري مثل نمايشگاه گل و گياه.

 يکي از اين برنامه‌ ها مي ‌تواند براي شما لذت ‌بخش باشد و وقتي شما از زندگي لذت ببريد ديگر به فکر سن و سال‌ تان و حساب روز و ماه و سال نخواهید افتاد.

 

نظرات و پیشنهادات خود را با ما درمیان بگذارید…

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید