با احساس تنهایی ام چه کنم؟?

0 ۰

با احساس تنهایی ام چه کنم؟?

#مقالات

#احساس_تنهایی نیز مانند هر احساس دیگری، گاهی سراغ ما می آید.

رویکرد زنان و مردان در مواجهه با احساس تنهایی، متفاوت می باشد وشاید برای شما جالب توجه باشد که بدانید کدامیک از آنها با این مسئله روحی بهتر کنار می آیند.

از آنجاییکه #ساختار_مغز خانم ها و آقایان با یکدیگر تفاوت دارد زمانی که اوضاع برای زن ها به خوبی پیش نمی رود, #افسردگی، آرام آرام در زندگی شان رخنه میکند, اما مردها در زمان هجوم #احساسات ناخوشایند, اغلب به خشم پناه می برند.

زن ها در هر سن و با هر سبک زندگی, بیشتراز مردها احساس تنهایی میکنند؛

البته این مسئله در مورد مجردها برعکس است.

احساس تنهایی نیز مانند هر احساس دیگری، گاهی سراغ ما می آید.

زن های متاهل بیشتر از مردهای متاهل از هجوم احساس تنهایی #شکایت میکنند ومردهای مجرد بیشتر از زن های مجرد با این احساس دست و پنجه نرم میکنند.

واقعیت این است که زن ها، #اجتماعی تر از مردها هستند و به دوستان نزدیک و صمیمی شان بیش از روابط #عاشقانه اهمیت میدهند؛

 به همین علت وقتی خانم ها همسری ندارند, به علت دایره رابطه قوی دوستانه و فامیلی که برای خود ساخته اند, کمتر احساس تنهایی میکنند.

با توجه به این که اغلب زن ها بعد از #ازدواج تا اندازه ای از دوستان صمیمی شان فاصله میگیرند و درگیر مناسبت های خاص #زندگی_مشترک می‌شوند, بیش از زمان تجردشان احساس تنهایی میکنند.

وقتی سروکله احساس تنهایی پیدا میشود, مردها به گروه های دوستی پناه میبرند و خودشان را در جمع های شلوغی از دوستان و آشنایان گم می کنند؛

معیار مردها برای تنها بودن یا نبودن, حضورشان در گروه های بزرگ دوستی است اما #زن_ها اگر دوست صمیمی نداشته باشند, خود را تنها ارزیابی میکنند.

احتمالا این پیشنهاد برای تان عجیب به نظر برسد, اما واقعیت این است که کم خوابی شما هم میتواند باعث تنهاتر شدن تان شود. زمانی که به علت کم خواب بودن, گیج, خسته و بی حوصله به نظر می رسید, نه خودتان #انرژی پیوند خوردن با دیگران را دارید و نه آنها انگیزه ای برای روبرو شدن با شما دارند.

شمایی که اکثر وقت ها دمغ هستید, می توانید #انگیزه آدم های اطراف تان را برای ساختن لحظات خوش مشترک,از بین ببرید و به علت روی فرم نبودن تان, هر روز تنها تر شوید.

ممکن است تا اندازه ای احساس تنهایی شما از واقعیت های بیرونی ناشی شده باشد و به عبارت دیگر, شما واقعا در محیط زندگی تان تنها باشید اما واقعی بودن تنهایی تان به این معنا نیست که باید یک عمر با آن زندگی کنید.

شما میتوانید با کمی دقیق شدن روی نیازهای ارتباطی آدم های اطراف تان, انها را به سمت خود #جلب کنید و پایگاه های #عاطفی را که شما را از تنهایی نجات میدهند, آرام آرام بسازید.

به علت شلوغ بودن سرتان, پشت میز کار غذا نخورید و از فرصت نیم ساعته ای که برای نشستن کنار همکاران تان در وقت ناهار دارید, استفاده کنید.

 به جای تنها سفر رفتن, با تورهای مسافرتی به گردش بروید و به جای ثبت نام در باشگاه بدنسازی, سراغ یک ورزش گروهی بروید.

حتما بخوانید  احساس تنهایی در رابطه

 کافی است تغییرات کوچکی در این زندگی ایجاد کنید تا تنهایی تان هر روز کمرنگ تر شود.

وقتی خلأ داشتن دوست های #صمیمی یا همسری را که #شریک روزهای خوب و بدتان باشد, حس می کنید یا این که از خانواده و آدم های دوست داشتنی زندگی تان به هر علت فاصله می‌گیرید, احساس تنهایی خودش را به زندگی شما تحمیل میکند؛

 اما وقتی یک دنیا احساس منفی در وجود شما #سرگردان شده, ممکن است ندانید که کدام یک از این دلایل شما را به دام تنهایی انداخته است.

برای بیرون آمدن از لاک تنهایی, بهترین کار, ارزیابی اوضاع تان است.

 شما باید قطعه گم شده زندگی تان را پیدا کنید و بفهمید که دقیقا چرا به این احساس دچار شده اید.

 هیچ کس به اندازه خود شما نمیتواند برای خارج کردن تان از این #اوضاع قدم بردارد و شما هم بدون #ارزیابی دقیق وضعیتی که در آن قرار دارید و زیر ذره بین گذاشتن احساسات تان, نمی‌توانید با تنهایی مبارزه کنید.

 نظرات و پیشنهادات خود را با ما در میان بگذارید…

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.