زنان موفق

زنان موفق دقیقا چه ویژگی هایی دارند؟

از نظر هرکس موفقیت معنای منحصر به فردی دارد. یکی موفقیت را در میزان درآمد و دیگری در ازدواج میبیند. ولی موفقیت هرچه که باشد ، مسئله ی پیچیده و سختی است که به راحتی به دست آورده نمیشود.

موفقیت دقیقا یعنی سخت کوشی! باید هر روزی تلاش کنید از دیروز خود بهتر باشید و دستاورد جدیدی را کسب کنید.

افراد با سخت کوشی است که به موفقیت می رسند. ولی چرا در این مقاله تمرکز ویژه ی ما بر زنان موفق است؟

چون معمولا در جوامع به خصوص جامعه ی ما ، به مردان بیشتر بها داده می شود تا زنان. آقایان مشاغل گسترده تری دارند، فرصت های شغلی بیشتر و حتی دستمزد بیشتر. لذا زنانی که موفقیت دست پیدا میکنند بیشتر مورد توجه قرار میگیرند.

ویژگی زنان موفق :

1. زنان موفق هدف دارند. آنها دقیقا می دانند که به چه چیزهایی شور و اشتیاق دارند، استعداد خود را می شناسند و تسلط کاملی بر علایق خود دارند. وقت و زمان خود را هدر نمی دهند و از تمامی لحظات خود استفاده میکنند. مطالعه می کنند، یاد می گیرند ، تجربه می کنند و تمامی را های رسیدن به موفقیت را برای خود هموار می سازند.

2. صداقت دارند. یک زن موفق چون ترسی از طرد شدن یا رد شدن ندارد ، به راحتی افکار خود را بیان میکند و آن را تبلیغ می کند. از صادق بودن هراسی ندارد و دلیلی نمی بیند برای توجیه رفتار های خودش دروغ بگوید.

3. حسادت نمی کنند. زنان موفق به خاطر اینکه تمام تمرکزشان بر روی خوشان است ، به هیچ عنوان خود رای نیستند و نگرانی بابت کارهایی که دیگران انجام می دهند ، ندارند و انرژی و تمرکزشان را فقط بر خودشان میگذارند.

4. زنان موفق بسیار منطقی هستند. زنان موفق به خاطر مشکلات پیش آمده سر دوستان و نزدیکان خود اصلا داد و فریاد نمی زندد، غر نمیزنند و مشکلی را با بحث و دعوا حل نمی کنند. آنها بسیار منطقی هستند و در صورت وجود هرگونه مشکل، آن را با گفتگو حل می کنند. زنان موفق از موقعیت هایی که برایشان تنش و عصبانیت به همراه داشته باشد دوری می کنند.

دیگر ویژگی زنان موفق :

5. عزت نفس دارند و منتظر بهترین ها هستند. زنان موفق چون وقت خود را با ارزش می دانند ، برای هر چیز بیهوده و عبثی کار نمی کنند. ارزش خود را بیشتر می دانند و برای بدست آوردن بهترین امکانات و بهترین نتایج کار می کنند.

6. آن ها دقت زیادی در انتخاب روابط خود دارند. معمولا زنان موفق دوستان زیادی ندارند ، چون هنگام دوست یابی و ارتباط داشتن با افراد ، دقت و وسواس زیادی به خرج می دهند تا کمتر آسیب ببینند. همچنین معمولا افرادی را که برای دوستی انتخاب می کنند ، کسانی هستند که اعتماد به نفس بالایی دارند و آنها هم افراد موفقی هستند. سعی می کنند تا با داشتن روابط بیشتر با افراد موفق ، خود را ارتقا دهند.

7. غیر قابل تشخیصند. زنان موفق غیر قابل تشخیص هستند. ولی چرا ؟ چون به راحتی از چیزی نمی هراسند و وحشت نمی کنند و این موضوع به دلیل اعتماد به نفس بالای آنهاست. آنها عمیقا حس می کنند که از پس هرکاری بر می آیند. و به هیچ کس اجازه نمی دهند که به وی بگوید که از پس کاری بر نمی آیند.

از دیگر ویژگی های آنان :

8. انرژی منفی را از خود دور می کنند. آن ها با کسانی که به آن ها انرژی می دهد بیشتر معاشرت می کنند و سعی می کنند انرژی منفی را از خود دور کنند.

9. از اشتباهاتشان یاد می گیرند. اشتباه کردن بخش جدایی ناپذیری از وجود آدمی است. ولی موضوعی که حائز اهمیت است، این است که افراد تلاش کنند تا از اشتباهاتشان یاد بگیرند. زنان موفق وقتی اشتباهی مرتکب می شوند به جای سرزنش کردن خود و دیگران ، از اشتباهاتشان تجربه کسب می کنند.

10. آن ها ممکن است غمگین یا دلخور شوند ولی خیلی سریع خود را بهبود بخشید و هرگز به مدت طولانی این غم را در خود نگه نمی دارند. بنابراین کمتر دیده می شود که یک زن موفق روزها یا هفته های خود را به خاطر غم و مشکلات هدر دهد.

11. آن ها تسلیم نمی شوند. زنان موفق در برابر خواسته و آرزو هایش تسلیم نمیشود. پس از هربار شکست ، تمام تلاش خود را برای رسیدن به موفقیت می کند.

زنان موفقی که در جهان شهرت دارند را بشناسیم :

hannah bronfman. این فرد مدل وبنیان گذارDJ,HBFIT می باشد. به گفته ای فرد مشهور ، در روز به مدت 4 ساعت در کمپانی دی جی همکاری می کند و این زن دلیل موفقیتش را داشتن خواب کافی می داند.

Gwyneth Paltrow. این فرد بازیگر، و بنیانگذار گوک می باشد. این بانوی بازیگر که در زمینه های مختلفی موفق است دلیل دوری از اضطراب و استرس و آرامش و موفقیت خود را دوش گرفتن شبانه با سولفات منیزیوم و مالش روغن های ارگانیک در نقاط حساس بدنش می داند.

Vera Wang. این فرد فشن دیزاینر می باشد. این زن طراح توانا راز موفقیتش را داشتن خواب کافی و آسوده در شب می داند و بهترین ایده ها موقع خواب و در شب به ذهنش می رسد.

Blake Lively. این فرد بازیگر می باشد. بلیک، راز موفقیت خود را نوشیدن یک لیوان هات چاکلت داغ همیشه صبح ها، و یک قطعه شکلات تلخ بعد ازظهرها می داند و معتقد است خوردن شکلات حس خوبی به او می دهد.

Mariska Hargitay. این فرد بازیگر و بنیان گذار موسسه قلب شاد می باشد. این بانوی بازیگر موفق با انجام یک برنامه کاری فشرده دلیل موفقیتش را حمایت های خانواده اش می داند.

sherly sandberg. این فرد کارمند فیس بوک می باشد. شرلی از زنان موفقی است که ساعت کاری طولانی دارد و با موفقیت فرزند داری می کند. وی راز موفقیت خود را خواب آسوده و کافی می داند.

دیگر زنان موفق جهان :

arrianna hufington. این فرد سردبیر پست چند رسانه ای در هافینگتون می باشد. آریانا هم به خواب کافی در طول شب اهمیت فراوانی می دهد و این را دلیل موفقیتش می داند و در اتاق خواب خود به هیچ وجه وسیله الکترونیکی مانند موبایل یا آیپد قرار نمی دهد.

Jaime king. این فرد مدل و بایگر می باشد. جیمی دلیل منحصر به فردی و خوشکلی خودش را شستن صورتش پیش از خواب و استفاده از پاک کننده های خوب و مخصوص می داند. چرا که این کار باعث می شود پوستی شفاف تر و روشن تر داشته باشید.

Lena Dunham. این فرد بازیگر و نویسنده می باشد. این فرد موفق راز موفقیت خودش را خواندن کتاب های خیلی زیاد شب ها و پیش از خواب می داند.

Ellen DeGeneres. این فرد کمدین می باشد. الن مهم ترین علت آرامش و موفقیت اش را یوگا و مدیتیشن قبل از خواب می داند زیرا تشویش استرس و دردهای مزمن را بسیار کاهش می دهد، و کلسترول و فشار خون بالا را تنظیم می کند.

Emma Roberts. این فرد بازیگر می باشد. این بازیگر بانوی توانمند علاقه و استعداد بسیار زیادی در خوانندگی دارد و راز موفقیت خودش را علاقه به کتاب و کتاب خوانی می داند.

Jennifer Aniston. این فرد بازیگر می باشد. جنیفر نیز راز موفقیت خودش را انجام یوگا و مدیتیشن می داند. و معتقد است که با مدیتیشن و یوگا ، کل زندگی اش عوض شده است. پس آن ها را قسمت ثابت برنامه ی روزانه ی زندگیش قرار داده است.

زنان موفق ایرانی :

کشور ایران ، امروزه جزو یکی از مهمترین و پیشرفته ترین کشورهای جهان است. که این پیشرفت را مدیون دانشمندانی است که نه تنها در ایران بلکه در جهان ، افتخار آفریدند. در ادامه با تعدادی از بانوانی که باعث این افتخار بوده اند آشنا می شویم.

بانو انوشه انصاری. خانم مهندس انصاری نخبه و بنیانگذار شرکت ” Prodea Systems ” می باشند. وی جزو ثروتمند ترین زنان جهان می باشند. همچنین خانم انصاری اولین خانم و چهارمین مسافر فضا که هزینه مسافرت را خودشان پرداخت نمودند.

بانو پریسا تبریز. از موفق ترین و مفتخرین ترین بانوان ایرانی سرکار خانم پریسا تبریز است ، که از مشهور ترین افراد در زمینه تکنولوژی است. ایشان قسمتی از مهم ترین نیروها و افرادی است که در امنیت گوگل کروم فعالیت دارد.

بانو رکسانا وزرا. خانم وزرا در فرانسه ساکن هستند و یکی از مدیران ارشد شرکت مایکروسافت هستند. این بانوی موفق جز یکی از 30 بانوی جوان موفق در جهان می باشند.

بانو ثریا دارابی. خانم ثریا دارابی هم اکنون در بروکلین نیویورک ساکن هستند و مدیر شرکت zady می باشند. این شرکت در حوزه ی استایل ، فشن و دیزاین فعالیت می کند. این بانوی موفق ایرانی طراح لباس می باشند و قبل از اینکه مدیر شرکت zady باشند ، در نیویورک تایمز مشغول به کار بودند و بسیاری از فعالیت های مربوط به شبکه های اجتماعی و مدیریت را در آنجا یاد گرفتند

بانو رکسانا مصلحی. سرکار خانم رکسانا مصلحی دانشمند و محقق می باشند و در حال مطالعه بر روی سلول های سرطانی می باشند. این بانوی موفق در حال کشف کردن علت ارثی یا محیطی بودن سرطان می باشند و به دنبال کشف کردن راهی برای درمان این نوع از بیماران هستند.

دیگر بانوان ایرانی :

بانو مریم میرزاخانی. این بانوی جوان ایرانی اولین شخص ایرانی و اولین خانمی بودند که مدال فیلدز که مشهور ترین مدال در حوزه ی ریاضیات است را کسب کردند. این بانوی موفق استاد ریاضی دانشگاه استنفورد بوده و در کشور آمریکا ساکن بوده اند. متاسفانه این بانوی جوان در سال 96 به علت سرطان فوت کردند.

بانو ماریا خرسند. سرکار خانم خرسند هم از آن دسته از زنانی هستند که بسیار باعث افتخار آفرینی برای ایرانیان و تمامی بانوان در جهان هستند. این بانوی موفق در حال حاضر مدیر عامل کمپانی dell در کشور سوئد می باشند. جالب است بدانید که مخترع بلوتوث که همگی ما از آن برای به اشتراک گذاشتن مطلب و عکس و فیلم از آن استفاده می کنیم همین خانم خرسند بوده اند.

بانو پردیس ثابتی. خانم ثابتی نژاد ایرانی آمریکایی دارد و یک زیست شناس در زمینه ژنوم ملاریا مطالعه می کنند. این بانوی موفق ایرانی با مطالعه ژنتیک پزشکی و تکاملی توانست که تاثیر چشمگیری در حوزه ی زیست شناسی بگذارند. این بانوی موفق تحصیلات خود را از دانشگاه هاروارد کسب کرده و جز یکی از نفراتی است که توانسته نمره 100 را از این دانشگاه برتر در جهان کسب کند.

بانو کریستین امان پور. خانم امان پور متولد سال 1336 می باشند و جز یکی از محبوب ترین بانوان در شبکه تلویزیونی در بریتانیا هستند. این بانوی موفق ایرانی در شبکه خبری CNN فعالیت دارند و تمامی مصاحبه های شبانه ای که صورت می گیرد توسط این بانوی ایرانی انجام میپذیرد. همچنین خانم امان پور در شبکه مجازی و اینستاگرام بین ایرانیان و سراسر جهانیان محبوبیت بسزایی دارند.

بانو فرح کریمی. این بانوی موفق ایرانی موفق به حضور در پارلمان کشور هلند بوده اند. البته نام اصلی ایشان فرحناز کریمی است که معمولا اکثر افراد ایشان را با نام فرح می شناسند.