روز دوم: موانع کسب موفقیت را بشناسید.

نکته های ناب

 

رسیدن به خواسته ها و اهداف ما به راحتی و بدون تلاش امکان پذیر نیست. برای رسیدن به موفقیت همیشه باید تلاش کرد در این راه شاید موانعی باشند که باید آنها را کنار زد.

برای کنار زدن این موانع راه کارهایی داریم که با شما در میان می گذاریم.

موانع زیادی ممکن است در راه رسیدن به هدفمان وجود داشته باشند اما باید این موانع را به خوبی پشت سر بگذاریم و به راه خود ادامه دهیم.از این موانع می توانیم به ترس اشاره کنیم. به ترس “نه” بگویید. شجاع باشید. شاید خیلی از افراد از رسیدن به موفقیت هراس داشته باشند. این افراد راه رسیدن به موفقیت را به خوبی می شناسند اما به دلیل ترس از رسیدن به موفقیت موفق نمی شوند. آنها درباره آینده دچار شک و تردید هستند و درباره آینده نگرانند اما با صبر و شکیبایی می توان ترس این افراد را از بین برد.

افرادی هم هستند که خود را کاملا متعهد به انجام کارهای جزیی می کنند. این افراد عزم و اراده خود را برای رسیدن به هدفشان بکار نمی بندند.

افراد ضعیف هم به دلیل داشتن احساس ناامنی به اهداف خودشان نمی رسند.

ممکن است اطرافیان شما موانعی برای عدم کسب موفقیت شما باشند. اما عجله نکنید و زود قضاوت نکنید. ممکن است آنها دیدگاه های مختلفی از موفقیت داشته باشند و یا دوستان شما به علت تاثیرات منفی مانع کسب موفقیت شوند.

از موانع دیگر می توانیم به نبود منابع اشاره کنیم. به این معناست که فرد با تمام شرایط و قابلیت های لازم به دلیل نداشتن و یا کمبود منابع به موفقیت برسد. مثلا کمبود زمان که می تواند به راحتی راه موفقیت را دشوار کند.

افراد دیگری هم هستند که مانع رسیدن شما به موفقیت می شوند.حتما با افرادی برخورد داشتید که کارها را از سر خود باز می کنند و به تعویق می اندازند و برای انجام کارها زمان نمیگذارند. آنها از جملاتی مانند:” نگران نباش، وقت برای انجام کار زیاد است!”استفاده می کنند. اینگونه افراد ازموانع رسیدن شما به موفقیت هستند.

شما با اراده ای محکم و استوار باید این موانع را کنار بزنید و راه را برای رسیدن به هدفتان هموار کنید. یادتان باشد”من می توانم” شعار شماست. همیشه این شعار را تکرار کنید.

” کسی که دارای عزمی راسخ است ،جهان را مطابق میل خویش عوض می کند. ”  گوته

اگر می خواهید زندگی خود را تغییر دهید مطالب ما را روزانه بخوانید.

فردا بیشتر با شما صحبت خواهیم کرد.

منتظر نظرات و پیشنهادات و دیدگاه های شما هستیم.

دیدگاهتان را بنویسید