سیاست های زنانه

آیا می دونستید که سیاست های زنانه ، اصل اساسی در موفقیت زنان قدرتمند در دنیاست ؟ ما امروز با شما در مورد :

سیاست های زنانه

راهکارهایی برای تقویت سیاست زنانه

مزایای سیاست های زنانه

سیاست های زنانه برای جذب مردان

سیاست های زنانه در دوران نامزدی

سیاست های زنانه در دوران دوستی

سیاست های زنانه در دوران عقد

سیاست های زنانه در همسرداری

سیاست های زنانه در روابط زناشویی

سیاست های زنانه در مقابل خانواده شوهر

سیاست های زنانه در هنگام قهر

سیاست های زنانه

با شما دوستان صحبت می کنیم

اگر یه نگاهی به ساختار باورهای جامعه ای که توش زندگی می کنید ، بندازید ، می بینید که نگاه به زن و جایگاهی که زن در جامعه و خانواده داره ، سالهاست که تغییر کرده و دیگه به هیچ زنی به چشم یک جنس دوم ، نگاه نمیشه .

این رو خیلی راحت میشه از تعداد جمله هایی که درباره زن ها میگن و اونها رو با صفت های مختلف ، خطاب می کنن ، درک کرد .

مثلا همه ی ما بارها و بارها این دست جمله ها رو شنیدیم که :

” پشت هر مرد موفقی ، یک زن موفق هست. ” 

“و یا اینکه ” زن ، چشم و چراغ خونه است. “

و این ها همه نشون میدن که جایگاه یک زن ، به چه میزان توی خانواده ، توی جامعه و از همه مهم تر به عنوان یک عضو تاثیر گذار توی روابط انسانی ، جایگاه مهمیه .

ولی این وسط یه مشکل بزرگ وجود داره و اون اینه که ، برای رسیدن به چنین جایگاهی ، هنوز اونقدر افکار جمعی ، آماده ی پذیرش زنان نیست و هنوز هم یه سری جمله های کلیشه ای مثل : ” زن ، اسیر مردشه “ و یا ” زن که حق کار کردن و حرف زدن نداره “ ، رو می شنویم و در کنار تمام جنبه های مثبتی که نگاه امروزی به زنان رو شامل میشه ، هنوز باورها و نگاه های سنتی دیده میشه .

اما سوال اساسی و اصلی اینه که : ” خب ، چطور میشه که ما خودمون رو از این نگاه سنتی نجات بدیم و به اون جایگاه واقعی یک زن ، که حق هر زنی هست ، برسیم؟ ” .

اگر بخایم یه پاسخ کوتاه به این سوال بدیم ، باید بگیم که یادگیری سیاست های زنانه ، مطمئن ترین  و قدرتمندترین شیوه ای هست که یه زن میتونه خودش رو به ارزش بالای اجتماعی و خانوادگی برسونه و در روابط زناشویی و خانوادگی خودش و از اون مهم تر روابط فرا فردی در جامعه اش ، موفق بشه .

در واقع ، سیاست های زنانه ، برای یک زن ، یعنی ثابت کردن قدرتمندی و توانمندی و این دقیقا مفهوم ارزشمند شدن یک زن در جامعه است.

ما در حال حاضر ، این بستر رو داریم که به عنوان یک زن ، تغییری در زندگی ، جامعه و اطرافیانمون ایجاد کنیم و زندگی پر قدرتی رو داشته باشیم ، اما نیاز به اثبات توانایی هامون ، اول از همه به خودمون و بعد به جامعه ی اطرافیانمون داریم . این اثبات توانایی چیزی نیست جز یادگیری سیاست های زنانه . یادگیری مهارتی که راه موفقیت و قدرتمند بودن رو برای ما هموار می کنه .

بزارید یه داستانی رو براتون تعریف کنم که به شدت برای خودم پر از نکته و درس بوده و مطمئنا به شما هم کمک می کنه که به درک بهتری از حرف های من برسید:

” حدود یک سال پیش بود که یه دختر خانم جوونی ، از طریق صفحه ی اینستاگرام من ، بهم یه پیام داد و گفت که من با توجه به این که علاقه ی زیادی به کار کردن دارم و تواناییشم دارم ، اما هنوز نمیتونم شوهرمو راضی کنم که به من اجازه کار کردن بده . یه مقدار که باهاش صحبت کردم ، فهمیدم که زن بسیار توانمندی هستش .

دارای مدارج علمی بسیار بالاست و توانایی های هنری ، بسیار ارزشمندی هم داره ، و از قضا شوهرشم انسان روشنفکریه و درک درستی از جایگاه زنان داره و هیچ جوره ، به زنش سخت نگرفته .

برای خودم عجیب بود که پس مشکل چیه ؟

با اون دختر در ارتباط بودم و از طرفی هم ، سعی کردم که یه تحقیقی داشته باشم و ببینم که چرا و چطور این اتفاق برای این زن افتاده ؟ اونجا بود که فهمیدم که بستر تغییر برای این زن آماده است ، اما این زن هیچگاه نتونسته از سیاست های زنانه استفاده کنه و توانایی هاش رو به اثبات برسونه.

اون زن ، بعد از مدتی با راهنمایی هایی که بخشیش رو در همین صفحه مطالعه خواهید کرد ، تونست کسب و کار شخصی خودشو راه بندازه و الان هم یکی از برند های مطرح ، توی حوزه ی کاری خودش هست. ” . تمام حرف من ، توی مقدمه این مقاله اینه که :

” دوست عزیزم ، تو یک موجود با ارزشی. تو یک زن قدرتمندی . تو قدرت تغییر دنیای خودت رو داری . تو نباید به هیچ باور سنتی ای دل ببندی . تو نباید هیچ نادیده گرفتنی رو جدی بگیری . چون همه چیز دست توئه .

چون همه چیز ، حتی نوع نگاه جامعه و اطرافیانت به تو هم ، دست خودته . تو فقط باید اراده کنی ، آموزش ببینی و صاحب مهارتی بزرگ ، به نام سیاست های زنانه بشی. ” .

سیاست های زنانه بخش مهمی از زندگی هر زن توانمند و قدرت مند در دنیای کنونی است .

هر زنی باید این قدرت و مهارت رو داشته باشه که با آگاهی و توانایی بسیار بالا ، در برابر هر کدوم از اشخاص ، اتفاقات ، عمل ها و عکس العمل هایی که در زندگیش صورت می گیره ، یک ارتباط موثر رو برقرار کنه و این ارتباط میسر نیست مگر با یادگیری مهارت سیاست های زنانه . سیاست های زنانه ، از رابطه زناشویی گرفته تا جذب مردان ، تا نوع ارتباط با خانواده شوهر ، تا نوع رسیدن به موفقیت های اقتصادی و … ، زندگی یک زن رو متحول می کنه.

پس به خودتون باور داشته باشید و این مسئله رو باور کنید که برای تغییر در زندگی و نوع نگاه به جنسیت شما ، همه چیز به خود شما بستگی داره . شما میتونید با سیاست های زنانه ای که در زندگیتون استفاده می کنید ، مسیر یک زندگی سراسر آرامش رو برای خودتون هموار کنید . سیاست های زنانه ، درست مثل یک چراغ راه میمونه .

چراغ راهی که به شما نشون میده ، چطور و چه وقت ، از قدرت های زنانه خودتون استفاده کنید و با سیاست های زنانه ای که در پیش میگیرید ، طعم شیرین یک زندگی موثر رو به خودتون هدیه بدید.

راهکارهایی برای تقویت سیاست زنانه

 

خیلی از زن ها هستند که فکر می کنند ، داشتن سیاست زنانه کار سختیه . خیلیا که یه مقدار پا به سن گذاشتن ، احساس می کنن که دیگه برای اونها دیر شده که بخان از سیاست زنانه استفاده کنن و خیلیا دیگه هستن که فکر می کنن هنوز زوده که بخان از سیاست های زنانه استفاده کنن ، چون هنوز قدرتشو ندارن .

شاید باورتون نشه ، ولی هر روزه مراجعات و تماس های زیادی با دفترم گرفته میشه که همیشه از یه سری موضوعات ثابت صحبت می کنن .

مثلا خانومی زنگ میزنه و میگه که : ” من فکر می کنم که سیاست های زنانه برای امثال من نیست . برای زنایی که وضع مالی خوبی دارن . ” . یا دختر خانوم دیگه ای که تازه ازدواج کرده میگه :

” آخه من اصلا خونوادم این چیزا رو بلد نبودن ، پس منم نمی تونم سیاست های زنانه رو یاد بگیرم . “.

و طبیعی هم هست که وقتی آگاهی نباشه ، طبیعتا این دست از افکار هم زیاده . در حالی که باید خیلی رک و راست به شما بگیم که هیچ کدوم از موانع ذهنی و اجتماعی که زن های ما برای خودشون ساختن ، حقیقت نداره و هیچ کدوم در یادگیری سیاست های زنانه نمیتونه موثر باشه .

ولی اگر احساس می کنید که برای یادگیری سیاست های زنانه نیاز دارید که یه خرده خودتونو آماده کنید و بعد برید سراغ اینکه این تمرین ها رو انجام بدید ، بهترین راه اینه که یک سری نکات پایه رو رعایت کنید . این نکات پایه ، نه تنها برای سیاست های زنانه میتونه به شما کمک کنه بلکه توی بقیه موارد زندگیتون که به قدرتمندی شما ختم میشه هم میتونه بسیار به شما کمک کنه .

  1. از بن بست های فکری رهایی پیدا کنید

اولین کاری که بعنوان یک زن قدرتمند و زنی که میخاد تغییر کنه باید انجام بدین اینه که خودتون رو از شر بن بست های فکری راحت کنید. بن بست های فکری چیا هستند ؟ بن بست های فکری ، خصوصا تو سیاست زنانه ، دقیقا همین مدل فکرایی هستن که چند نمونشو بالا گفتیم . فکرایی مثل اینکه ، من برام دیره که شروع کنم یا من برام زوده یا من خونوادم جوری نیست که بخام سیاست های زنانه رو توش اعمال کنم . این ها همه فکر های منفی و بن بست های فکری هستند . اگر شما خودتون رو درگیر این فکرا نکنید ، مطمئن باشید که راه برای تمرین مهارت سیاست های زنانه ، خیلی خیلی راحت میشه . پس اولین قدم اینه که ما باور کنیم ، هیچ مانعی سر راهمون نیست .

  1. به خودتون باور داشته باشید

دومین کاری که باید انجام بدید اینه که خودتون رو باور کنید. خیلی از زن ها رو می بینم و واقعا توی دلم به این فکر می کنم که مگه میشه یه زن اینقدر خودشو فراموش کرده باشه ؟ ببینید ، تا وقتی که خودتون رو مرکز تمام اتفاقات دنیا نکنید ، هیچ حرکت مثبتی توی زندگیتون اتفاق نمیفته. اگر بخایم خیلی ساده بگیم : ” شما باید به خودتون برسید و به این درک برسید که هیچ کس در زندگی شما مهم تر از خود شما و رسیدن شما به موفقیت نیست . ” . اگر شما بتونید یک زن قوی باشید ، طبیعتا شوهر قوی تری هم خواهید داشت . اگر شما بتونید یک زن قوی باشید ، طبیعتا مادر قوی تری نیز برای بچه هاتون خواهید بود . پس به خودتون برسید . خودتون رو وقف خودتون کنید و با قدرت به سمت رسیدن به یک سیاست زنانه درست حرکت کنید.

  1. فکر کردن را بر احساسات ترجیح دهید

من خودم یک زنم و میدونم که ما زن ها بر اساس اتفاقات هورمونی و روان شناختی ، همیشه احساساتمون به تفکراتمون میچربه . یعنی عمدتا احساسی عمل می کنیم تا منطقی و عقلانی . اما به نظر شما یه زن قدرتمند و قوی ، با احساسات میتونه تصمیمای مهمی بگیره ؟ یقینا نه . پس یه نکته ای رو از من داشته باشید. اگر میخاید مسیر زندگیتون تغییر کنه و زندگی بهتری داشته باشید ، باید تصمیمات زندگیتون رو به مدار عقل و منطق وصل کنید و از مدار احساسات فاصله بگیرید . احساسات میتونه محرک تصمیم های عقلانی شما باشه . اما وقتی تصمیم احساسی ای می گیرید ، نباید انتظار داشته باشید که دستور ذهن شما به سمت منطقی بودن پیش بره .

سیاست های زنانه

  1. قاطعیت رو یاد بگیرید

مشکل اکثر خانم ها و زن هایی که نمیتونن سیاست های زنانه داشته باشن ، اینه که هنوز به قاطعیت نرسیدن. اونا هنوز دو به شک هستن که آیا پا توی مسیر تغییر زندگی بزارن یا نه . هنوز دلشون شور میزنه که به زندگیشون یه رنگ تازه هدیه بدن . برای این دسته از خانم ها ، توصیه ای که داریم اینه که قاطعیت رو با خودشون تمرین کنن . قاطعیت یعنی این که اونها بدون هیچ شکی ، تصمیم محکمی برای تغییر بگیرن . وقتی از سیاست های زنانه صحبت می کنیم ، در واقع از سیاست هایی میگیم که شما بدون هیچ شک و شبهه ای ، قدرتمندانه و مطمئن ، مسیر زندگی خودتون رو به سمت یک زن قدرتمند تغییر وضعیت بدید.

  1. روی واقعیت زندگی تمرکز کنید

برای اینکه بتونید یک زن با سیاست باشید ، باید روی واقعیات زندگی تمرکز کنید . یکی از مشکلاتی که شاید خیلی از زن ها ، حتی قدرتمند ترین زن ها هم بهش دچار باشن ، اینه که به شدت در دنیای خیالی خودشون زندگی می کنن . ولی برای داشتن یک سیاست خوب ، نیاز داریم که روی واقعیت زندگی تمرکز کنیم. البته این حق رو به شما میدیم که تا به امروز توی یه دنیای خیالی زندگی کرده باشید ، چون که این دنیای خیالی ، حاصل محدودیت های شما بوده . اما باید به شما بگیم که وقتشه این دنیای خیالی رو کنار بگذارید و مستقیم روی آنچه که دور و برتون اتفاق میفته ، تمرکز کنید تا بتونید راحت تر تصمیم بگیرید و راحت تر به یک سرانجام خوب فکر کنید.

 مزایای سیاست های زنانه

 

طبیعیه که ما هر کاری و هر تغییری رو توی زندگیمون صورت میدیم ، بیش از هر چیز به این فکر کنیم که این تغییر ما رو به کجا میرسونه و چه مزیتی رو به زندگی ما هدیه می کنه . برای این امر ، باید بگیم که سیاست های زنانه یک سری مزایا داره که از نگاه نه تنها من به عنوان یک استاد موفقیت ، بلکه از نظر بسیاری از زنان دیگه هم ، این مزایا ، آرزوی هر زن برای داشتن یک زندگی فوق العاده هست.

1. آرامش را مهمان زندگی خودتان کنید 

اولین مزیت سیاست های زنانه اینه که شما ، آرامش رو به زندگی خودتون هدیه میدید. چطور؟ یک زن با سیاست ، به این دلیل که تمرکزش بر روی واقعیت های زندگی هست و برای هر مسئله ای یک سیاست از پیش تعیین شده داره و میتونه همه چیز رو به نوعی مدیریت کنه ، طبیعتا این فرصت رو داره که با آرامش بیشتری به زندگیش بپردازه .

2. مسیر موفقیت را هموار کنید

وقتی شما سیاست های زنانه رو فرا بگیرید ، مسیر موفقیت برای شما از یک جاده پر از سنگلاخ به یک جاده صاف و بدون تشویش تبدیل میشه . چرا ؟ به این دلیل که زنی که به سیاست های زنانه آشنا بشه ، برای زندگیش برنامه داره . برای جذب همسر برنامه داره ، برای رسیدن به یک رابطه خوب با خانواده شوهرش برنامه داره . میدونه که چجوری دوران عقد ، نامزدی ، عروسی ، بعد از ازدواج رو مدیریت کنه . میدونه که چطوری با افرادی که دور و برش هستن و به زندگیش مستقیما یا غیر مستقیم دسترسی دارن رو کنترل کنه. و این طبیعتا یه برنامه ریزی عمیق بهش میده که بتونه با مسیر پیشرفت در زندگیش ارتباط بهتری برقرار کنه و مسیر رو راحت تر طی کنه .

3. زندگی پر از عشق را تجربه کنید

سیاست های زنانه و عشق ، نسبت نزدیکی به هم دارن . یه زن با سیاست ، هر مردی رو در اختیار خودش میگیره . این در اختیار گرفتن ، اصلا به معنای کنترل کردن نیست ، بلکه شما اونقدری قوی می شید و اون قدر قدرت ارتباط گرفتن و مهارت ارتباط با همسر رو یاد می گیرید که دیگه هیچ نیازی به کنترل نیست و مرد به شدت جذب شما میشه . این شاید اولین قدم و صد البته مهم ترین قدمی باشه که شما بر میدارید اما این رو به شما بگیم که وقتی شما سیاست های زنانه رو بلد باشید ، خانواده همسرتون نیز از شما حساب می برند و این حساب بردن ، یعنی احترام گذاشتن و حساب کردن روی توانایی های شما و کدوم زنیه که از این ارتباط خوب و موثر ، بهره نبره و احساس زندگی عاشقانه نکنه.

سیاست های زنانه برای جذب مردان

 

همه ی ما زن ها این تجربه رو داشتیم که به جذب مردها بپردازیم . این یه امر طبیعیه . هر زنی دوست داره که مردی عاشق اون باشه . به اون جذب بشه . براش عشق رو به ارمغان بیاره و طبیعتا یه زندگی قوی و پر از آرامش رو براش به همراه بیاره . اما واقعا چند درصد از ما زن ها تونستیم این لذت زیبای زندگی رو بچشیم ؟ بزارید یه ماجرای نه چندان خوشایند براتون تعریف کنم که میتونه یه تلنگر ویژه براتون باشه.

چند وقت پیش توی یه مهمونی بودم و به طور ناخودآگاه چشمم به زنی افتاد که از اول تا آخر مهمونی یه گوشه نشسته بود و گاه گاه ، یه لبخند سردی به لب داشت و با کسی هم صحبت نمی کرد . من که واقعا احساس کردم از این شرایط ناراحته ، رفتم جلو و سر صحبت رو باهاش باز کردم .

اولش یه مقدار احساس غریبگی می کرد اما خیلی زود سر صحبت باز شد و شروع کردیم به صحبت کردن در مورد اینکه چرا یه گوشه نشسته و ناراحته . ازش پرسیدم که  : ” دلت نمیخاسته بیای مهمونی؟ آخه توی یه مهمونی ای که همه شادن ، چرا باید یه خانم خوشگلی مثل تو ناراحت باشه ؟ ” .

حرف من براش فقط یه بهانه بود . یه بهانه برای گریه کردن . تصمیم گرفتم از اون فضا دورش کنم و باهاش یه قدمی بزنم . وقتی قدم میزدیم گفت : ” بعد از این که شش ماه از ازدواجمون گذشت ، همسرم دیگه منو دوس نداشت. انگار دیگه مثل قبل نمیتونستم جذبش کنم . هر وقت مهمونی میریم ، با فاصله از من میشینه .

باهام حرف نمیزنه و کلا خنده هاش برای دیگرانه . ” . اونجا بود که فهمیدم مشکل از چه قراره . بهش گفتم که  : ” تا حالا باهاش حرف زدی ؟

تا حالا بهش گفتی مشکل چیه و از چی ناراحتی ؟” . بهم گفت که : ” آره با هم بارها حرف زدیم و اون هر بار میگه که تو به خودت نمیرسی و مثل پیرزن ها برخورد می کنی. ” . حرفش رو قطع کردم . اول از همه اینکه فهمیده بودم مشکل کجاست و دوم اینکه هیچ وقت نباید این اجازه رو به کسی بدیم ، خصوصا یه زن ، که خودش رو در مرز تحقیر جنسیتی ببینه . کاری به باقی ماجرا نداریم که چی شد و خب الان هم شنیدم که وضعشون خیلی بهتره .ولی گوشه ای از راهنمایی هایی که همیشه به زن ها می کنم اینه که  :

جذب مردها از دو طریق صورت می گیره :

  • جنسی
  • روحی

پس ما باید همیشه به عنوان یک زن ، یادمون باشه که توی این دو تا مبحث یه زن با سیاست باشیم . اما خب ، سیاست های زنانه برای جذب مردان ، اونم با توجه به این دو تا تقسیم بندی چجوری باید انجام بگیره ؟ گزینه های زیر پاسخ شماست.

1. خنده را فراموش نکنید

اگر به شما بگم که خندیدن شما ، می تواند روی جذب مردانی که در اطراف شما هستند ، معجزه کند ، هیچ گاه دست از خندیدن نمی کشید .

شاید براتون عجیب باشه اما آمار نشون میده که بیش از نود درصد مردا بعد از دیدن خندیدن یک زن ، احساس خوبی بهشون دست میده و احساس می کنن که چقدر بهش علاقه دارن .

این مسئله رو فقط برای جذب مردی که دوسش دارید ، خدمتون نمی گیم ، بلکه شما خندیدن رو میتونید توی همه کارهاتون استفاده کنید و بازخورد خیلی خوبی بگیرید .

اما مطمئن باشید که با خندیدن اونم با عشقتون و یا با همسرتون میتونه به شدت روی جذب مردان ، تاثیر بزاره و احساس خوبی روی اونها ایجاد کنه . اما چند تا نکته رو باید توی خندیدن رعایت کنید .

اولین نکته اینه که آزادانه بخندید . خیلی ها ، خصوصا ما زن های ایرانی احساس می کنیم که اگر با صدای بلند بخندیم ، بی حیایی محسوب میشه و یا اگر موقع خندیدن کسی دندون های ما رو ببیه و به قولی با دلی باز بخندیم ، ممکنه که در مورد ما فکر بد کنن ولی بیایید اولین اصلی که توی بحث تمرین هایی برای تقویت سیاست های زنانه بهتون گفتیم رو اجرایی کنید و اصلا به این فکر نکنید که شما محدود هستید و یا کسی در مورد شما فکر بدی می کنه ، بلکه راحت بخندید و از خندیدنتون لذت ببرید .

باور کنید که وقتی با لبانی باز و با آسودگی خاطر بیشتری می خندید ، مردانی که دور و برتون هستید و یا مردی که میخاید جذبش کنید ، احساس قدرت شما رو درک می کنه و بهش این حس رو می دید که شما زن با اعتماد به نفسی هستید و میتونید راحت احساساتتون رو بروز بدید.

دومین نکته اینه که سعی کنید همیشه بهداشت دهان و دندان رو رعایت کنید .

خیلی از خانم ها هستند که احساس می کنند برای همین بهداشت دهان و دندان باید هزینه های میلیونی کنن و برن سراغ دندون پزشکا و تن به هزینه های سنگین لمینت بدن ، اما بزارید خیالتون رو راحت کنم .

یه مسواک ساده و مرتب ، میتونه کلی به زیبایی دندون های شما اضافه کنه . پس همیشه مسواک بزنید تا با خیال راحت تری بخندید و مردی که دوست دارید هم از زیبایی و تمیزی دهان و دندان شما لذت ببره . یادتون باشه که این مسائل به طور بسیار ناخودآگاه روی ذهن مردان تاثیر میزاره .

2. همیشه مثبت باشید و کلی انرژی داشته باشید

خاصیت مردان ، پر انرژی بودنشونه . یعنی عمدتا مردا ، انرژی بالایی دارند و اکثر اوقات مشغول کارن و این پر انرژی بودن بهشون حس خوبی میده . پس در مقابل ، از کسی که انرژی بسیار بالایی داره هم خوششون میاد . نکته ای که باید به شما بگیم اینه که به هیچ وجه انرژی هیچ ربطی به فعالیت های بدنی نداره .

انرژی داشتن ، یعنی همیشه رویی باز برای گفتگو داشتن ، همیشه احساس خوبی برای همنشین شدن و از اون مهم تر ، توانایی انجام کارها به بهترین شکل ممکن رو شامل میشه . مردا از زن هایی که بتونن از پس خودشون بر بیان خوششون میاد .

زن هایی که توی کارهای شخصی و توی کارهای اجتماعی قوی هستن و همیشه انرژی برای فعالیت دارن ، بیشترین میزان جذب مردان رو دارند. پس یادتون باشه که یکی از مهم ترین قوانین سیاست های زنانه همین پر انرژی بودنه.

3. به سر و وضعتون برسید

این روزا کمتر زنی رو میبینم که این سیاست زنانه رو بلد نباشه ، اما هنوز هستن زنایی که این سیاست زنانه رو جدی نمی گیرن . یکی از راه هایی که یه مرد به شدت جذب یه زن میشه ، خوش تیپ بودن و خوش پوش بودن یک زن هستش .

یک زن هم باید این رو بدونه که خوش پوش بودن و خوشتیپ بودن ، یک مزیت و برتری برای جذب مردهاست . پس تا میتونید به سر و وضع خودتون برسید .

این اصلا به این معنا نیست که شما خودتون رو غرق آرایش کنید و یا لباس های گرون قیمت بخرید ، بلکه باید چند تا نکته رو رعایت کنید ، تا بتونید توی بحث زیبایی ، یه مرد رو شیفته خودتون کیند و کاری کنید که از فکر شما بیرون نیاد.

اولین مطلب اینه که به لباستون به شدت اهمیت بدید .

برای خوش تیپ بودن و خوش لباس بودن ، هزینه های سنگین نیاز نیست .

البته منکر این هم نمی شیم که لباس های جدید میتونن به شدت زیبا و جذاب باشن . اما همیشه هم خرید کردن و لباس جدید خریدن ، برای همه مقدور نیست . پس بهترین کار اینه که یه سری به چند تا سایت مد و فشن بزنیم و ببینیم که با لباس هایی که خودمون داریم .

همون لباس های ساده ای که توی کمد هر زنی پیدا میشه ، چه جوری می تونیم بهترین تیپ رو بزنیم . یه چیزی بهتون بگم شاید باعث تعجبتون بشه . من خیلی کم به سراغ لباس های جدید وخرید لباس میریم . خیلی کم . ولی در عوض ، رنگ ها رو میشناسم .

ست کردن رو بلدم و این باعث شده که لباس های قدیمیم رو جوری بپوشم که همیشه نو به نظر برسه و همیشه یه تیپ جدید باشه . پس یادتون باشه که برای رسیدن به خوش لباسی ، ساده ترین انتخاب ها بهترین انتخاب هاست .

مسئله ی بعدی که تو خوش لباسی خیلیی مهمه ، تمیز بودن لباس هاست .

خیلی از خانم ها متاسفانه اصلا توجه نمی کنند که لباسشون چروک خورده و یا اینکه نیاز به یه رسیدگی ساده داره . شک نکنید ، این مسئله روی مردها ، بدترین تاثیر رو میزاره . حتی اگر شما یه لباس میلیونی هم خریده باشید ، اما این لباس رو تمیز نپوشید ، هر میزان هم که ست باشه و رنگش خوب باشه و بهتون بیاد ، به چشم یک مرد زیبا نیست . مردها روی این مسائل دقیق هستن . شاید به روتون نیارن ، اما متوجه میشن و توی ناخودآگاهشون ، ثبت میشه .

سومین مسئله ای که میخایم بگیم ، بحث آرایش کردنه .

یه زن ، همیشه زیباست . چه با آرایش ، چه بی آرایش . اما بزارید یه مثالی براتون بزنیم تا بشه یه خرده این قضیه رو راحت تر براتون باز کرد .

زیبایی یک زن برای یک مرد ، غذای روحه . ما خانم ها خوب میدونیم که چاشنی غذا ، چقدر میتونه روی طعم این غذا تاثیر بزاره و به اشتهای همه اضافه کنه .

پس بیاید با آرایش کردن ، اشتهای مردی که میخاید جذبش کنید رو به خودتون زیاد تر کنید . آرایش کردن ، غذایی رو که برای روح مرد می پزید رو به شدت خوشمزه تر می کنه .

( نگاه ابزاری به زنان ، کار بسیار ناپسندیه . اما با جرئت تمام میگم که هم مرد و هم زن ، برای همدیگه درست مثل یه مکمل تغذیه عمل می کنن . مکملی که برای روحشونه . پس این مثال رو با حسن نیت بخونید و مطمئن باشید که هدف بالاتر از ابزاری نگاه کردن به زن هاست . )

چهارمین مسئله ای که خیلی مهمه ، اینه که شما روی عطرها ، یا همون حس بویایی مردها کار کنید.

نمیدونم ، کی به خانم ها گفته که مردها بویایی قوی ندارند ؟ ولی من خودم به شخصه به شما میگم که مردها نه تنها بویایی دارند ، بلکه حافظه ی بویایی قوی ای هم دارند .

پس حتما خرید و یا استفاده از یه عطر خوب رو توی برنامه هاتون داشته باشید .

مطمئن باشید که خیلی تاثیر مثبتی توی جذب مردان میزاره . یه نکته ای بزارید به شما بگیم .

سیاست های زنانه ، تاثیر مستقیمش بر روی ناخودآگاه یک مرده .

وقتی ما از سیاست های زنانه توی بحث جذب مردان استفاده می کنیم ، به طور مستقیم باید تاثیر روی ناخودآگاه ذهنی یک مرد بزاریم . چرا ؟

چون یک مرد بر اساس چیزی که روان شناسی میگه و بر اساس باوری که علم روان شناسی مردان ارائه میکنه ، موقعی به یک زن علاقه و تمایل پیدا می کنه که با دیدن هر چیز ساده ای ، با به ذهن آوردن هر حرف کوتاهی و از اون مهم تر با شنیدن و شنفتن هر صدا و عطری ، یاد دختر و زنی بیفته که بهش علاقه داره .

پس بیاید روی سیاست های زنانه ، در همه موارد کار کنید . یه عطر خوب ، شاید برای شما یه چیز ساده باشه . اما برای یه مرد تبدیل به یک فلسفه میشه . یه عطر خوب ، میتونه حتی به لحاظ احساسی مرد رو تحریک کنه تا با شما مهربون تر باشه .

بر اساس تحقیقاتی که از سوی مجله ی زن روز صورت گرفته ، هر مرد در مواجهه با یک زن ، به طور بسیار حسی و بدون هیچ قصد قبلی ، چند عامل رو بررسی می کنه که مهم ترین این عوامل عطری هست که یه خانم استفاده می کنه . یک عطر خوب ، یه تیک بسیار درشت در قلب احساسات یک مرد میزنه .

تیکی که به یه مرد میگه : ” چقدر این زن زیبا و خواستنیه.  ” . پس سعی کنید در چک لیست هر مرد ، تیک های مستحکمی از سیاست های زنانتون بزنید و اونها رو به سمت خودتون جذب کنید .

همه ی تکنیک هایی که بهتون میگیم ، فوق العاده ساده هستند . فقط کافیه قاطع باشید و هر کدوم رو به ثمر برسونید .

4. روی مهارت های ارتباطیتون کار کنید .

مجله دیت میکس ، معتقده که بیشترین تاثیر روی توی جذب مردها به سمت زن ها ، مهارت های ارتباطی میزاره . جایی که یه زن باید با کار کردن بر روی سبک ارتباطش ، یه مرد رو به سمت گفتگوی بیشتر ، ارتباط چشمی بیشتر و در نهایت ارتباط عاطفی بیشتر سوق بده .

این برای هممون پیش اومده که یه سری آدم ها رو به سبب خوش صحبت بودن و درک بالاشون بیشتر دوس داریم و همیشه سعی می کنیم که بهشون نزدیک شیم و کاری کنیم که با ما حرف بزنن و ما باهاشون بیشتر هم کلام بشیم .

خب ولی سوال اینه که چجوری مردا رو به این سمت سوق بدیم ؟

اول از همه بزارید یه باور غلط رو از ذهنتون پاک کنم . اونم اینه که : ” مردها کلا کم حرفن و احساس ندارن. ” . این حرف ها هیچ پایه و بنای علمی ندارن .

درست مثل اینکه خیلیا معتقدن که زن ها خیلی حرف میزنن . طبیعیه که این حرف ها چیزی جز عقده گشایی به همراه نداره . پس این باور غلط رو بزارید کنار . من سالهاست که دارم با زوج های مختلف کار میکنم .

سالهاست که دارم روی مباحث روان شناسی مردان و زنان کار می کنم و تنها نکته ای که میخام به شما بگم اینه که اگر یک زن و یا یک مرد ، مهارت ارتباط گرفتن با جنس مخالف رو بلد نباشه ، تنها چیزی که نصیبش میشه ، شکست در روابط عاطفی هست .

شاید این نکته فراتر از سیاست های زنانه باشه ، اما ما اینجا به شما این رو آموزش میدیم ، چون معتقدیم که خانم های ایرانی ، از خوش صحبت ترین و خوش برخورد ترین خانم های جهان هستند و اگر فقط تکنیک مهارت های ارتباطی رو یاد بگیرن ، سیاست های زنانه رو به حد کمالش رسوندن و میتونن بهترین استفاده رو از جذب مردی که دوسش دارن ، ببرن.

یه مرد ، هم احساسات داره ، هم خوب حرف میزنه . اما اینکه چطور این احساسات و این حرف زدن رو از یه مرد تقاضا کنیم و اون رو از صمیم قلب مشتاق به بروز حرف ها و احساساتش کنیم ، برای خودش راه داره .

مهارت های ارتباطی ، چند تا اصل ساده داره . که با رعایت کردن این نکات ساده شما میتونید به راحتی مردی که رو دوسش دارید جذب کنید .

اولین مهارتی که باید یاد بگیرید اینه که به شدت شنونده ی خوبی باشن .

این اولین اصلیه که یه هر انسانی توی مهارت های ارتباطی باید اونو رعایت کنه . خب حالا چطوری میشه یه شنونده ی خوبی بود ؟

خیلی از زن ها هستن که فقط دوس دارن ، حرف بزنن . باور کنید این ها رو دیدیم که به شما انتقال میدیم . فقط دوس دارن حرف بزنن و احساس می کنن که هر چقدر بیش تر حرف میزنن ، بیش از تمرکز یه مرد رو به خودشون تخصیص دادن .

ولی باور کنید این کار اشتباهه . آمار نشون میده که مدت زمانی که یه مرد میتونه با تمرکز به حرف زنی که دوسش داره و جذبش شده با تمرکز گوش بده ، بین ده تا پونزده دقیقه است .

بعد از این بازه ، مرد به دنبال راهی میگرده که نظر خودش رو هم بگه و یا مقداری حرف بزنه و توی گفتگو با کسی که دوسش داره رابطه ی موثری داشته باشه .

پس شما بعنوان یک زن باید کاری کنید که مرد بیش از شنیدن ، در گفتگو شریک بشه . خب حالا چطوری باید این کارو کنیم. ما دو راهکار ساده و عملی به شما میگیم.

اولین کار اینه که از مرد نظر بخواهید . ازش بخواهید که نظرشو در مورد حرف هاش بگه . خیلی سادست ازش بخاید که به شما بگه : ” نظرت در این مورد چیه ؟ ”  . ازش بخاید که حرفشو کامل بزنه . سعی کنید سوال هایی بپرسید که به جز جواب بله و خیر ، حرفای بیشتری ازش بشنوید .

دومین راهکار اینه که به جای نظر خواستن ، بخاید که اون راهکار بده .

بخاید که اون مدیریت حرف زدن رو توی دستش بگیره . مردها خوششون میاد که این آزادی عمل رو توی گفتگو داشته باشن که بتونن مهار صحبت کردن رو توی دستشون بگیرن .

خیلی ساده از مردتون بخاید که : ” تو چی فکر می کنی در این مورد ؟ ”  یا اینکه  : ” پیشنهاد تو چیه؟ ” ، یا حتی  : ” میشه کمکم کنی در این مورد؟ ” و این شکلی ازش میخاید که افکارش رو بیان کنه و این یعنی یک گفتگویی که شما در اون به طرف مقابلتون اعلام می کنید که دوست دارید شنونده حرفاش باشید .

دومین مهارتی که حتما و حتما باید رعایت کنید ، اینه که به هیچ وجه چشم از مردی که میخاید جذبش کنید ، برندارید .

شاید بهتر باشه یه اتفاقی که بارها توی جامعه دیدم رو براتون بگم . یه روزی بعد از اینکه کارام تموم شد ، تصمیم گرفتم که به کافه ای که نزدیک دفترمه برم و خودمو به یه قهوه مهمون کنم . توی کافه ، یه دفعه نظرم جلب شد به یه پسر و دختری که گویا تازه همو شناخته بودن .

( نگید از کجا فهمیدم که اول از همه یه زنم و زنا هم باهوشن و دوم اینکه مدتهاست دارم تو حوزه زنان و رابطه کار می کنم و اولین نگاه ، بقول امروزیا آمار همه رو بهم میده. ).

دختر مدام حرف میزد . سعی می کرد که از علایقش و آرزوهاش بگه و پسر هر موقع که میخاست یه نظری بده ، دختر میگفت : ” گوش کن بزار اینو بهت بگم … ” ، این قضیه چند بار اتفاق افتاد و وقتی که دختر حرفاشو کامل زد ، پسره شروع کرد به نظر دادن و در کمال تعجب دیدم که دختر یکی از مهم ترین اصل های سیاست های زنانه ، یعنی ارتباط چشمی رو زیر پا گذاشت و مشغول بازی با گوشیش شدو هر از گاهی یه نگاه به پسر می کرد و یه سری تکون میداد که یعنی من فهمیدم تو چی میگی. خب این خیلی اشتباهه .

این یه اشتباهیه که دیگه نمیشه بهش گفت ، حاصل نااگاهیه ، یا ربطی به جنسیت زن داره . این اشتباه ، واقعا یه اشتباه استراتژیک توی سیاست های زنانه است . اگر میخاید یه ارتباط خوب با یه مرد داشته باشید و کاری کنید که تمام وجودش از عشق شما لبریز بشه و جوری با شما صحبت کنه که شیفته ی برخورد شما بشه ، ارتباط چشمی برقرار کنید .

ارتباط چشمی چیه ؟

ارتباط چشمی یعنی نگاه کردن به چشم مردی که میخاید جذبش کنید . اما با یه قاعده و اونم واکنش نشون دادن با چشم ها .

برای این کار ، دیگه نیازی نیست به خانم ها این کارو آموزش بدیم که چجوری با چشماشون حرف بزنن ولی مهم ترین چیز اینه که با چشمانتون بخندید و با آرامش و مهربانی توی چشم های مردی که دوسش دارید ، خیره بشید .

سعی کنید به چشم هاش نگاه کنید ، با چشم ها حرفشو تایید کنید و مطمئن باشید که تاثیرشو در همون لحظه های اول خواهید گرفت. سیاست های زنانه یعنی این .

یعنی استفاده کردن از کوچک ترین عمل ها برای گرفتن عکس العمل های درجه یک .

و سومین مهارت ارتباطی ، صحبت کردن با لحنی آرام ، متین و شمرده است .

اگر میخاید که حرفای شما روی طرف مقابلتون تاثیر بزاره ، سعی کنید روی یه سرعت مشخص ، با کلماتی واضح حرف بزنید .

من همیشه این مثال رو زدم که حرف زدن با مردها و اصولا جنس مخالف ، درست مثل یه پیاده روی میمونه . تا حالا با کسی که دوسش دارید پیاده روی کردید ؟

اصلا این رو بزاریم کنار ، تا حالا با پدر و مادر و یا دوستاتون پیاده روی کردید ؟

آیا دقت کردید که توی پیاده روی ، به طور ناخودآگاه هر دو طرف گام هاشون رو با هم میزون می کنن و با یه سرعت مشخص کنار هم پیاده روی می کنن ؟

کسی رو دیدین که داره با یه شخصی حرف میزنه و پیاده راه میره ، بعد یه دقیقه اینقدر سریع راه بره که اون فرد کناری ، جا بمونه و یه دقیقه اونقدر کند بشه که اون شخص جلو بیفته ؟

اینجوری که اصلا پیاده روی معنا پیدا نمی کنه . توی حرف زدن هم همینه . شما باید گام به گام مرد حرکت کنید . جوری حرف نزنید که اون جا بمونه و جوری هم حرف زدن رو بی انرژی نکنید که شخص مقابل از شما جلو بیفته .

سعی کنید خیلی روان و با یه تن صدای مشخص شروع به حرف زدن کنید .

و اما آخرین نکته این که ، سعی کنید مستقیم و بدون حاشیه صحبت کنید .

این بخش از سیاست های زنانه رو جدی بگیرید . برای جذب مردها ، به هیچ وجه از این شاخه به اون شاخه نپرید . این رو بارها توی دوره ها هم گفتیم که ذهن یک مرد ، تمرکز خطی داره .

یعنی دوست داره که هر چیزی که شروع میشه به یه نتیجه ای برسه ، اما ذهن یک زن ، رویکرد شاخه ای و بوته ای داره و میتونه چندین مسئله رو با هم مدیریت کنه .

اگر میخاید یه مرد رو جذب کنید، توی گفتگو ، سعی کنید طبقه بندی موضوع داشته باشید . هیچ وقت از سر صحبت کردن در مورد اخلاق ، نرید به بحث احساسات و از احساسات نرید به سراغ مباحث مالی . هر مبحثی رو که شروع کردید به ثمر برسونید و سعی کنید که کامل سرش با هم حرف بزنید .

این نشون میده که شما نظم فکری دارید و یک جریان فکری خطی رو میتونید به ثمر برسونید . و آخرین نکته این که ، شفاف باشید و همونطوری که انتظار دارید در برابر پرسش هایی که شما دارید جواب مستقیم دریافت کنید ، به پرسش ها و نظراتی که مرد مورد علاقتون میده هم جواب های شفاف و مستقیم بدید .

5. احساسات خودتان را بروز دهید

زن و احساسات ، دو کلمه ای هستن که هیچ وقت از هم جدا نمیشن . این رو همه ی ما میدونیم که یه زن به لحاظ احساسی به شدت قوی هست و یه مرد از این احساس زن ، حس خوبی می گیره .

اما سوال اینجاست که یه مرد از چه نوع احساساتی ، خوشش میاد و جذب چه نوع زن احساساتی ای می شه ؟

راستش رو بخاید این جا میخایم ، سیاست های زنانه رو به خودتون واگذار کنیم.

جایی که باید بگیم ، احساسات شما برای شماست. مال شماست و منحصر بفرد خودتونه . پس سعی کنید اگر میخاید مردی رو جذب کنید ، خودتون باشید . همونطوری مهربونی کنید که تو زندگی واقعی مهربونی می کنید .

همونطوری به عشق نگاه کنید که خودتون بهش رسیدید. خیلی از خانم ها ، این بخش از سیاست های زنانه رو نادیده میگیرن و احساس می کنن که برای رسیدن به مردی که دوسش دارن ، باید خودشون و احساساتشون رو جوری بروز بدن که اون مرد دوس داره .

در حالی که به شدت غلط هست. خودتون باشید و از خودتون بودن لذت ببرید . اما یادتون باشه که توی بروز احساسات به هیچ وجه خسیس نباشید .

راحت باشید و سعی کنید احساسات خودتون رو با کسی که دوسش دارید ، در میون بزارید . این قدرت یک زن در مبحث سیاست های زنانه هست.

خب ، این بخش از سیاست های زنانه رو به اتمام رسوندیم . بخش بعدی سیاست های زنانه ، مربوط به دوران بعد از جذب مرد مورد علاقه ، یعنی دوران آشنایی و دوستی ارتباط پیدا می کنه .

البته این رو بگیم که هر کدوم از بخش های سیاست زنانه به تنهایی ، یک هویت مستقل دارن و باید با ما تا به آخرین روزی که تو این جهان هستیم ، همراه بشن .

اینطور نیست که ما سیاست های زنانه رو که توی مرحله ی جذب داشتیم ، توی مرحله ی عقد نداشته باشیم . نه اینطور نیست .

این ها مجموعه راهکارهایی از سیاست های زنانه هستن که شما باید به اون ها دست پیدا کنین و تو هر مرحله بهتره که این راهکارها رو در اولویت قرار بدین . پس میریم سراغ مرحله ی بعدی ، یعنی مرحله ی آشنایی و مرحله ی دوستی .