کوتاه شدن عمر با برخی عادات

برخی عادات ما هستند که در ظاهر عاداتی بی خطر بوده و مشکلی را برای ما به وجود نمی آورند، اما در حقیقت این عادات موجب کوتاه شدن عمر ما می شوند. برای مثال زمانی که غذا می خوریم یا نحوه تماشا کردن فیلم، این موارد گاهی می توانند مضر بوده و به ما آسیب رسانند و در نهایت موجب کوتاهی عمر ما شوند. در ادامه مقاله به عادات پرخطری که منجر به کوتاه شدن عمر می شوند می پردازیم.

مصرف تنقلات در نیمه شب

گاهی در نیمه های شب هوس خوردن تنقلات شور و یا شیرین می کنیم که به هیچ عنوان با آن نمی توانیم مقابله کنیم. مصرف چنین خوراکی هایی خطر ابتلا به بیماری های قلبی و یا دیابت را افزایش می دهد، زیرا پس از مصرف شام، سطح تری گلیسیرید خون بالا می رود. همانطور که آگاه هستید، تری گلیسیریدها چربی های خطرناک خون می باشند که معمولا در اطراف شکم انباشته می شوند و از بین بردن آنها کاری دشوار می باشد. بنابراین سعی کنید همیشه بین زمان شام و صبحانه، بین ۱۱ تا ۱۲ ساعت فاصله باشد.

خوردن غذاهای شور

برخی از افراد عادت دارند همیشه به هر چیزی نمک می زنند و غذاهای شور می خورند. به خاطر داشته باشید که مصرف بیش از حد نمک خطرناک بوده و سلامتی شخص را به خطر می اندازد. طبق تحقیقات انجام شده علت ۵/۹ درصد از مجموع مرگ ها مربوط به مصرف بیش از حد نمک می باشد.

پرهیز از خوردن صبحانه

صبحانه مهم ترین وعده غذایی می باشد، زیرا این وعده موجب تنظیم شدن اشتها در کل روز می شود. بنابراین میل نکردن صبحانه در صبح موجب می شود که فرد در طول روز بیش از حد غذا میل کند و پرخوری نیز موجب چاقی و اضافه وزن می شود و همه آگاهند که اضافه وزن خطر بروز بیمای های قلبی و مرگ را افزایش می دهد.

استفاده نکردن از نخ دندان

یکی دیگر از بیماری های خطرناک که موجب مرگ می شود، بیماری های لثه است، اما اگر فرد به طور منظم از نخ دندان استفاده کند، علاوه بر این که ۶ سال به طول عمرش افزوده می شود، خطر ابتلا به بیماری های لثه را نیز کاهش می دهد و همیشه فردی سالم می مانید.

ترکاندن جوش ها

برخی از ما انسان ها عادت نادرست ترکاندن جوش های صورتمان را داریم که گاهی این کار بسیار خطرناک می باشد. زمانی که صورتتان جوش می زند، در این صورت خاراندن، لمس و فشار دادن پوست می تواند دیواره های پوستی که توسط جوش تضعیف شده اند را در هم بشکند و به این ترتیب باکتری ها و میکروب ها وارد بدن می شوند که خطرناک هستند.

دیدگاهتان را بنویسید