اشتباهات رایج در ازدواج شاید متعدد باشند اما گاهی اوقات طرفین به دلیل نداشتن اطلاعات کافی در مورد رابطه عاطفی یا رفتارهایی که نمی دانند اشتباه است، رابطه زناشویی خود را نابود می سازند، به همین خاطر در این مطلب قصد داریم تعدادی از رایج ترین اشتباهات آقایان در ازدواج را به طور مفصل برای شما شرح دهیم.

بی اهمیتی

هرچند که زندگی مستقل زنان و مردان دارای تفاوت هایی است و این تفاوت ها باعث می شود حتی پس از ازدواج مرد و زن زمان های زیادی را جدا از یکدیگر بگذرانند اما فراموش نکنید که شما به عنوان یک همسر وظایفی دارید که نباید فراموش شوند. به عنوان مثال مردانی که بیش از حد زمانشان را به کار و دوستانشان اختصاص می دهند و زمان کافی برای تفریح با همسر خود ندارند، پس از مدتی با سردی و بی احساسی خانم خود مواجه می شوند.

زنان احساسات پیچیده تر و همچنین حساس تری نسبت به مردان دارند. شاید کوچکترین حرف یا جمله شما بتواند همسرتان را تا چند روز به خود درگیر کند، بنابراین باید توجه داشته باشید که ابراز علاقه کلامی یکی از نشانه های دوست داشتن عشقتان است. علاوه بر این، باید زمانتان را بین کار، دوستان و خانواده خود تنظیم کرده و در هیچ یک زیاده روی نکنید.

عدم توجه به ارتباط صمیمی

اکثر زنانی که از رابطه عاطفی خود ناراضی هستند، بر این باورند که با همسرشان به اندازه کافی صمیمی نبوده و زمان زیادی را با یکدیگر نمی گذراندند. توجه داشته باشید که ذهن، روح و جسم زن ها تاثیر مستقیمی بر هم دارند یعنی اگر شما بتوانید از لحاظ احساسی وی را تحت تاثیر قرار داده و به او نزدیک شوید، عشق میانتان شکل می گیرد در غیر این صورت نباید توقع داشته باشید که او از لحاظ احساسی از شما دور باشد و همچنان عاشق شما بماند.

عدم مسئولیت پذیری

مسئولیت های زندگی زناشویی پس از ازدواج میان مرد و زن تقسیم می شوند،حال اگر اکثر مسئولیت های زندگی مانند امور خانه، نگهداری از فرزندان و … همه به عهده زن خانواده باشد، فرد پس از مدتی از سنگینی مسئولیت های خود خسته شده و نسبت به رابطه عاطفی بی اهمیت می شود.

عدم توجه به نگرانی های همسر

همانطور که گفته شد زنان از احساسات پیچیده و همچنین حساسی برخوردارند به همین دلیل کوچک ترین حرف یا رفتار شما می تواند بر احساسات آنها تاثیر بگذارد. گاهی اوقات ممکن است همسر شما نگران ادامه رابطه تان شده و این نگرانی خود را ابراز کند، در این صورت اگر شما نسبت به نگرانی های وی بی اهمیت باشید، نباید توقع داشته باشید که رابطه تان پر از شور و هیجان بماند.

بی توجهی به احساسات او

همسر یا زن شما، نسبت به رابطه عاطفیتان بیشتر از شما اهمیت قائل است به همین منظور رویدادهای خاص رابطه نیز برای او ارزش زیادی دارند. اگر می خواهید به عنوان یک همسر او را خوشحال نگه دارید، باید نشان دهید که این رویدادها برای شما نیز اهمیت دارند و شما به اندازه اوایل رابطه تان به این رابطه امیدوارید. در صورتی که شما نسبت به ذوق و شوق های همسر خود بی تفاوت باشید، با سردی رابطه مواجه خواهید شد.

تلاش برای تغییر دادن همسر خود

زمانی که دو نفر زیر یک سقف زندگی زناشویی خود را شروع می کنند، شاید با اختلاف نظرها و تفاوت های زیادی مواجه شوند. در اکثر موارد طرفین سعی به تغییر یکدیگر دارند. مردانی که دائما در حال ایراد گرفتن از همسر خود و اصلاح وی دارند و حتی مقابل فرزندان به جروبحث می پردازند، باعث می شوند که رابطه شان پس از مدتی به سردی بکشد بنابراین همسرتان را همانگونه که هست دوست بدارید.