بوییدن برای لاغر شدن !

هیچ شکی وجود ندارد که بوی غذا در تحریک اشتها نقش دارد. ما برای شما یک خبر خوب داریم! بوییدن بعضی از رایحه ها به کاهش وزن کمک می کند.

روغن زیتون فوق خالص

مطالعاتی که در مرکز پژهش های شیمی غذایی در آلمان صورت گرفته است نشان می دهد که حتی استشمام روغن زیتون فوق خالص می تواند منجر به احساس سیری شود. وقتی که عصاره این ماده غذایی به ماست اضافه شد، شرکت کنندگان در این تحقیق، غذای کمتری مصرف کردند و قند خون آنها واکنش بهتری نسبت به کسانی که از این عصاره در غذایشان استفاده نشده بود، داشت. همچنین، هورمون سروتونین در بدن آنها افزایش بیشتری داشت. این هورمون با ایجاد سیری در ارتباط است. در ضمن، روغن زیتون حاوی اسید چرب غیر اشباع مونو است که جزء چربی های سالم محسوب می شود.

سیر

بر اساس مطالعات مجله طعم در سال ۲۰۱۲، هر قدر که بوی غذا تندتر باشد، شما تکه و لقمه های کوچکتری از آن را مصرف می کنید. بنابراین، اگر در فکر کاهش وزن هستید از غذاهای ادویه دار که بوی قوی دارند، مثل فلفل چیلی و پیاز استفاده کنید.

سیب سبز و موز

تحقیقاتی که در انجمن بو و طعم صورت گرفت، نشان داد که افرادی که دچار اضافه وزن هستند و در زمان استفاده از رژیم کاهش وزن، اقدام به بوییدن موز یا سیب سبز می کنند، نسبت به افرادی که از این روش استفاده نمی کنند، کاهش وزن بیشتری داشته اند. به نظر می رسد که استشمام بوهای طبیعی شیرین، اشتها را کاهش می دهد. اگر هم دسترسی به سیب سبز یا موز ندارید، می توانید از استشمام وانیل یا نعناع استفاده کنید.

رازیانه

این گیاه نیروبخش با طعم شیرین جزئی که دارد، مدت های مدیدی است که از سوی ایتالیایی ها برای معطر کردن دهان مورد استفاده قرار می گیرد اما بر اساس گزارشات انسیتوی عطردرمانی، در خنثی سازی اشتها نیز نقش دارد. وقتی که احساس گرسنگی و اشتیاق به خوردن، پیدا می کنید، می توانید از یک لیوان آب سرد و یک تا دو ساقه رازیانه برای فرو نشاندن اشتهای خود استفاده کنید.

گریپ فروت

این میوه که سرشار از ویتامین C و لیکوپن است از جمله میوه های مورد علاقه افرادی است که رژیم کاهش وزن دارند اما شما می توانید با بوییدن آن قبل از اینکه آن را بخورید، اثر آن بر کاهش وزن را افزایش دهید. آزمایشات محققین دانشگاه اوزاکای ژاپن نشان دادند که قرار گرفتن موش های آزمایشگاهی، به مدت ۱۵ دقیقه در معرض بوی روغن گریپ فروت، باعث کاهش اشتها و وزن این موش ها می شود. محققان معتقدند که احتمالاً این مسأله به دلیل اثراتی که بو و عطر بر روی آنزیم های کبدی می گذارد، اتفاق می افتد.

بنابراین از نقش حس بویایی خود در کاهش اشتها، غافل نشوید.

دیدگاهتان را بنویسید