چگونه جذاب تر صحبت کنیم؟

0
87

ممکن است تا به حال با افرادی ملاقات کرده باشید که خیلی جذاب صحبت می کنند و این سوال برایتان پیش آمده باشد که چگونه تا این اندازه در صحبت کردن تاثیرگذار هستند؟ باید بگوییم که این افراد بخش قابل توجهی از جذابیت را مدیون صدایشان هستند. به این منظور که برای جذابیت صدای خود و جذب مخاطب، تمارین بسیاری را انجام داده اند. برای اینکه بتوانید صدایتان را در مدت کوتاه تری دلپذیرتر کنید، با ما همراه باشید تا راه های جذاب به نظر رسیدن هنگام صحبت را معرفی کنیم.

به اندازه کافی با صدای بلند حرف زدن

برای اینکه حضور کارآمدی داشته و دیگران به حرف هایتان گوش کنند باید به اندازه کافی بلند صحبت کرده و تسلط کامل بر موضوع داشته باشید. اگر در جمعی بر موضوع تسلط نداشته باشید و زیاد مِن مِن کنید یا صدایتان آرام باشد دیگران این فرصت را غنیمت شمرده و صحبتتان را قطع می کنند و یا شما را در نظر نمی گیرند. بدین معنی که با توجه به موقعیت بلندی صدایتان را تغییر دهید، برای مثال اگر در مقابل جمعیت زیادی سخنرانی می کنید، باید صدایتان بلندتر از وقتی باشد که در شرایط عادی هستین و با یک نفر صحبت می کنید. اگر زمانی که با شخصی صحبت می کنید صدایتان بیش از اندازه بلند باشد باعث می شود که بر روی مخاطبتان تاثیر منفی بگذارید، پس همیشه سعی کنید با توجه به موقعیت بلندی صدای خود را کنترل کنید.

شمرده شمرده صحبت کردن

از عادت های ناپسند برخی افراد می توان به تند تند یا بسیار آهسته صحبت کردن اشاره کرد. تند صحبت کردن باعث می شود که مخاطب نتواند تمام سخنان شما را دنبال کند، بسیار آهسته صحبت کردن هم باعث می شود پس از مدتی مخاطب رقبتی به گوش کردن سخنان شما نداشته باشد و از گوش کردن دست بکشد. در اینجا ممکن است برایتان سوال پیش آید که چگونه شمرده صحبت کنیم؟ سعی کنید همیشه بلندی صدایتان به اندازه باشد، به طوری که فرصت این را داشته باشید که بین سخنانتان کمی مکث کرده و نفسی تازه کنید، همچنین روی مواردی که لازم است، به اندازه کافی تاکید کنید.

حتما بخوانید  لحظه ابدی اکنون

واضح صحبت کردن

گاهی ممکن است برایتان سوال پیش بیاید که برای اینکه صحبت هایمان جذاب به نظر برسد، چگونه واضح صحبت کنیم؟ یکی از راه های آن این است که در تلفظ کلمات به اندازه کافی توجه کنید. در هنگام صحبت کردن، دهانتان را به اندازه کافی باز و لب هایتان را شل کنید و اجازه دهید زبان و دندان هایتان در حین صحبت در موقعیت مناسب قرار گیرند، در این صورت از شُل و نوک زبانی صحبت کردن جلوگیری می کنید.

نفس عمیق کشیدن

یکی از مهم ترین مهارت ها برای جذاب صحبت کردن، نفس عمیق کشیدن می باشد. یکی از دلایلی که برخی افراد صدایشان خیلی طبیعی به نظر نمی رسد و اغلب تو دماغی شنیده می شود، تنفس خیلی تند و عمیق نفس کشیدنِ کم هنگام صحبت است.

خب، در این مقاله عوامل جذاب بودن هنگام سخنرانی را معرفی کردیم، امیدواریم که با عمل به این موارد سخنرانی های تاثیرگذاری داشته باشید و مخاطبان خود را به خوبی جذب کنید.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید