چگونه بخندیم؟

خدیدن

مقدمه

خنده میتونه درمانی برای هر دردی باشه.خنده یک تمرین فوق العاده س ک شکم رو سفت و قلب رو قوی میکنه و خنده ای که به صورت مداوم انجام شود سیستم ایمنی بدن شما را تقویت میکند.اگر دلتان میخواهد که زندگی ای سالم،شاد و لذت بخش داشته باشید ابتدا بایستی خندیدن را یاد بگیرید.نکات زیر به شما در این راه کمک خواهند کرد.

دنبال مسائل طنز و خنده آور باشید

1.بیشتر لبخند بزنید:مطالعات نشان میدهد کسانی که نی را ب دندان هایشان میگیرند از کسانی که نی را با لبشان میگیرند شادتر هستند.بدن شما نسبت به حس لبخند زدن و فرض کردن آن عکس العملی ناخودآگاه نشان میدهد.و این میتواند ب شما کمک کند.اگر میخواهید بیشتر بخندید با لبخند زدن بیشتر بدن خود را گول بزنید.

*چهره ی معمولی بیشتر مردم اخمو میباشد.در زمان کار کردن،تمرین صبحگاهی و … حتی در هنگام مطالعه لبخند بزنید و در های صورتتان را بر روی لبخند بگشایید.

*در مسیر خانه تا محل کار یا مدرسه (مقصد) به هر رهگذری یک لبخند کوچک بزنید اما نه به طوری که طرفتان برداشت بد کند.این کار راهی مناسب برای آماده شدن برای خندیدن است و درضمن کاری پسندیده و مودبانه ای هم هست.

2.اطراف خود را پر از کسانی کنید که باعث خندیدن میشوند:همه ی افراد برای یک شب نشینی با دوستان آماده هستند.رابطه ی خود را با کسانی که کماکام  باعث ناراحتی،افسردگی و اذیت و آزار شما میشوند کمرنگ تر و با کسانی که اهل خندیدن و تفریح هستند پر رنگ تر کنید آنقدر پر رنگ کنید که … .

*همیشه سعی کنید کنترل موضوعاتی که درمورد آنها حرف میزنید دست شما باشد مثلا اگر دیدید کسی از چیزی دارد انتقاد میکند و یا غرغر میکند بحث را عوض کنید و یا اگر کسی درمورد چیز هایی که به آنها علاقه ندارد حرف میزند از چیزهایی که مورد علاقه ی شما هستند حرف بزنید.

*همونطور که گفتم لازم نیست کاملا رابطه تان را با افرادی که شوخ نیستن قطع کنید فقط دنبال کسانی باشید که شما را شاد
میکنند و خنده را بر روی صورت شما می آورند.

نظرات و پیشنهادات خود را با ما در میان بگذارید.

 

دیدگاهتان را بنویسید