چطور پس از یک ضربه شروعی دوباره داشته باشیم ؟

معصومه تیموری - شروعی دوباره ۱

برای همه ما پیش آمده است که پس از مواجه با یک ضربه شدید در زندگی نیاز به شروعی دوباره داشته باشیم .

در این چند مقاله سعی میکنیم مواردی که نیاز هست برای خود ایجاد کنیم تا از بحران های سنگین زندگی عبور کنیم و شروعی دوباره داشته باشیم را بررسی کنیم . 

 

نیازهای اولیه‌تان را پاسخ دهید

۱. کمی آه و ناله و گریه و زاری کنید

بله درست است، این اولین قدم برای دوباره آغاز کردن است. شما نمی‌توانید نسبت به احساس خود بی‌تفاوت باشید. سرکوب احساسات فقط باعث می‌شود بعدا منفجر شوید.

ضمنا تأیید و پذیرفتن احساسی که دارید به شما انرژی می‌دهد تا کاری انجام دهید. درک شرایط‌ و اینکه واقعا بخواهید از آن خارج شوید، تنها راه غلبه بر آن شرایط است.

پس تردید نداشته باشید، آه و ناله کنید و غُر بزنید، احساس درون‌تان را بیرون بریزید و نارضایتی‌ خود را اعلام کنید.

حتما می‌دانید کسانی که رژیم غذایی می‌گیرند، یک همراه یا هم‌رزم هم برای خودشان انتخاب می‌کنند و اجازه می‌دهند همه بدانند قرار است چه اتفاقی بیفتد و چه می‌خواهند بکنند. دلیلش هم نیاز به حمایت داشتن و جوابگو بودن است.

در اینجا هم دقیقا همان اصل صدق می‌کند. حتی اگر یک نفر را پیدا کنید که دوست و همراه شما باشد و بتوانید به او تکیه کنید و او هم تشویق‌تان کند تا از ادامه‌ی مسیری که در پیش گرفته‌اید سرباز نزنید، بسیار عالی است. همه‌ی ما به حمایت شدن نیاز داریم.

۲. به خودتان استراحت بدهید

واقعیت این است که دقیقا همین الان شما نیاز به استراحت دارید. گاهی فقط باید زندگی را متوقف کرد. تا جایی که واقعا امکان دارد هیچ کاری نکنید، کیت‌کت‌تان را بخورید و برای زمان کوتاهی دست به هیچ کاری نزنید و متوقف شوید!

برای تقلاها و نبردهای پیش رو، انرژی جمع کنید و به زندگی نشان دهید چه کسی رئیس است!

اگر شاغل هستید شاید لازم باشد چند روزی مرخصی بگیرید، فقط چند روز، نه برای مدت طولانی که خطر از دست دادن کارتان تهدیدتان کند!

یک یا دو روز برای رسیدگی به خودتان و آرامش و تمرکز کافی است. در حال حاضر همه چیز مربوط به خودِ شماست!

معصومه تیموری - شروعی دوباره
۳. درآمد ثابتی داشته باشید

بدون شک نیازهایی وجود دارد که همه‌ی انسان‌ها دارند. برای بیشتر ما، این نیازها شامل داشتن پول برای تهیه‌ی غذا و سایر احتیاجات اولیه است.

بله، درست است، شما در جیب‌تان پول دارید، اما برای پیشرفت در این سلسله‌مراتب و امکان فکر کردن به تغییرات نیاز به درآمد ثابت و مطمئنی دارید.

خلاصه اینکه اگر بیکار هستید، دنبال یک شغل مناسب بروید. شاید لازم باشد ۴۰ ساعت در هفته وقت بگذارید تا دنبال یک کار مناسب بگردید.

در اقتصاد دنیای امروز، شاید یافتن شغل مناسب کار راحتی نباشد، اما امکان‌پذیر است. هیچ فرصتی را از دست ندهید و با هوشیاری و دقت کامل همه‌ی احتمالات را بررسی کنید.

۴. تحصیلات‌تان را کامل کنید

اگر تحصیلات دانشگاهی‌تان را رها کرده اید، حتما تمامش کنید. برای یافتن شغل مناسب، مطمئنا به مدرک هم نیاز دارید.

با داشتن مدرک، انتخاب‌های بیشتر و بهتری پیش رو خواهید داشت و احساس بهتری هم نسبت به خودتان پیدا خواهید کرد، چون موفق شده‌اید کاری را به انجام برسانید.

گذشته از همه‌ی اینها، احساس ناامیدی، فقط یک وضعیت روحی است.

تکمیل تحصیلات دانشگاهی می‌تواند نگرش‌تان را به‌طور کلی دگرگون کند.

معصومه تیموری ۲- شروعی دوباره ۹۸

۵. ترک عادات بد را فراموش نکنید

اگر سیگار می‌کشید، الکل می‌نوشید یا عادات بد دیگری دارید، باید آنها را کنار بگذارید. اگر چنین کاری نکنید، رشد فردی نخواهید داشت.

برای اینکه پیشرفتی در زندگی‌تان حاصل شود، نباید عادات و رفتارهای بد گذشته را ادامه دهید. شما خودتان مسئول این تصمیم‌گیری هستید.

شخصیت ایده‌ال خود را تصور کنید. آیا این فرد مطلوب شما به کسی یا چیزی وابسته است؟ وقتی قرار است برای خودتان برنامه‌ریزی کنید، چرا چنین تصویر ایده‌آلی را در ذهن نداشته باشید؟

شما «بهترین بودن در نوع خودتان» را به خودتان بدهکارید. اگر نتوانید عادات بد را ترک کنید، هیچ عادت جدید و بهتری وارد زندگی‌تان نخواهد شد.

۶. تفکرتان را پویا کنید

وقتی نیاز دارید شرایط‌تان را تغییر دهید و زندگی جدید را شروع کنید، باید تحولات و تعدیل‌هایی هم در تفکرات‌تان ایجاد کنید.

باید مانند یک فرد جدید فکر کنید، مانند یک فرد جدید رفتار کنید، مانند یک فرد جدید لباس بپوشید و دور و برتان را هم آدم‌های جدیدی پُر کنند. اما برای رسیدن به تمام اینها، اول باید تفکرتان را مثبت و اعتقادتان را محکم کنید.

«نمی‌توانم» و «اما و اگر» و «شایدها» را کنار بگذارید. در مسیر پیش رو، فرصتی برای جولان چنین افکاری نیست.

مطمئن باشید اگر متفاوت فکر کردن را به مغزتان آموزش دهید، می‌توانید شرایط‌ را به‌طور کلی متحول کنید. شما همان چیزی هستید که فکر می‌کنید.

هر چند تقریبا غیرممکن است که کسی را آموزش دهیم دقیقا و به طور خاص کاری را انجام دهد، اما ادامه‌ی مطلب، طی این پروسه را برای‌تان بسیار ساده‌تر خواهد کرد. تفکر مثبت و با اعتمادبه‌نفس باعث می‌شود مراحل زیر قابل اجرا باشند.

 

۷. دقیقا مشخص کنید چه کسی می‌خواهید باشید

دوست دارید چطور به نظر برسید، چطور لباس بپوشید، روابط‌تان چگونه باشد، کجا می‌خواهید زندگی کنید، چه اتومبیلی می‌خواهید داشته باشید؟

۱۵ دقیقه وقت بگذارید، چشم‌های‌تان را ببندید و زندگی ایده‌آل و احساسی را که در آن خواهید داشت تصور کنید.

از این زندگی مطلوب‌تان یک عکس ذهنی بگیرید، لازم است این تصویر را باور کنید، بدون سایه‌ای از شک و تردید، فردی که تجسمش کردید همانی است که خواهید بود.

شما باید بدانید الان کجا هستید و مسیرتان را از کجا باید شروع کنید، به کجا می‌خواهید برسید و نقطه‌ی پایان کجاست؟ چه هدف‌هایی دارید؟

اینها را روی کاغذ بیاورید. همه‌ی ما نیاز داریم روی بعضی‌ از مهارت‌هایمان کار کنیم، چون هیچ‌کس کامل و بی‌عیب نیست

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید