پاها چه نقشی در رابطه جنسی دارد؟

مقدمه

پا نقش بسزایی در سلامتی انسان دارد. حتی پا تاثیر مهمی در خنک شدن و گرم شدن بدن به همراه دارد.

 

نقش پاها در ارگاسم

که زنانی که حین رابطه جنسی جوراب می پوشند ضمن تسریع در فرآیند تحریک جنسی، از نظر مدت زمان ارگاسم زودتر و بهتر به ارگاسم می رسند، در مقابل زنانی که در قسمت پاها احساس سرما داشته باشند، ضمن کاهش تحریک پذیری، قادر نیستند به طور کامل به ارگاسم برسند.

این بدان معنا نیست که زن ها در حین رابطه جنسی جوراب بر پا داشته باشند، این موضوع صرفا جهت بررسی نقش گرم بودن پاها در تحریک جنسی و ارگاسم بوده، در واقع به خانم ها توصیه می شود که پاهای خود را گرم نگه دارند، در اصل گرم بودن محیط رابطه جنسی در کیفیت و مدت زمان رابطه جنسی اهمیت زیادی دارد.

پاها چه نقشی در رابطه جنسی دارد؟

نقش پاها در لذت جنسی

تعداد آقایانی که  به پاهای زنان توجه می کنند کم نبوده و این عضو درتحریک جنسی مردان بی اثر نیست.

هر چند برخی افراد دارای اختلال جنسی پارافیلیا و فتیش پا هستند و از نظر روانی نسبت به این عضو از بدن زنان واکنش جنسی هیجانی از خود بروز می دهند که خارج از بحث مقاله است؛

اما ماساژ دادن پاهای زنان قبل از رابطه جنسی ضمن آنکه باعث افزایش دما در این عضو شده حس خوشایند و به موجب آن تحریک بهتری را در زنان باعث می شود.

حساسیت این عضو را از نظر تحریک جنسی نباید فراموش شود لذا تماس دهانی با پاهای همسرتان در فرایند پیشنوازی ومعاشقه (به شرط رعایت نکات بهداشتی) در تحریک و لذت جنسی زنان موثر است،

ضمن آنکه رعایت مسائل بهداشتی و زیبا نگه داشتن این عضو بعنوان بخشی از اندام بدن زنان که برای مردان نیز می تواند محرک جنسی باشد بسیار اهمیت دارد.

 

روش ماساژ پاها

– برای انجام ماساژ پاها، روی یک صندلی کوتاه بنشینید و تمام قسمت های کف پا، رویه پا، پاشنه پا و انگشتان پا را به آرامی ماساژ دهید.

– برای ماساژ پا یک دست خود را روی پا و دیگری را زیر کف پا قرار دهید و به آرامی‌ از انگشتان پا به سمت قوزک ماساژ دهید و این حرکت را به سمت انگشتان ادامه داده و تکرار کنید.

– پا را با یک دست نگه داشته و با دست دیگر انگشتان هر پا را محکم فشار داده و به آرامی ‌بکشید.

– با انگشت شست از قسمت بالایی کف پا، به صورت خطی فشار محکم به مرکز کف پا وارد کنید و در قوس و برآمدگی پا، فشاری چرخشی اعمال کنید. این حرکت را در ۲ کف پا انجام دهید.

– یک پا را نگه داشته و به پای دیگر آرام مشت بزنید و با حرکات انگشتان دست در سراسر کف پا حرکات چرخشی انجام دهید.

– از قوزک پا تا ناحیه ران را با دستان خود ماساژ داده و آن را ۵ بار تکرار کنید.

– زانو را با فشار چرخشی انگشتان در ناحیه کاسه زانو ماساژ دهید. ماساژ پا پس از یک ایستادن طولانی می‌تواند عضلات پا را آرام کرده و به حالت اول بازگرداند.

نظرات و پیشنهادات خود را با ما در میان بگذارید…