نقش زنان در موفقیت همسرشان

نقش زنان در موفقیت همسرانشان

مقدمه:

یکی از ضرب المثل هایی که همه ما بارها شنیده ایم این است: پشت سر هر مرد موفقی، یک زن موفق قرار دارد. گذشته از حقیقت موجود در این گفته، اطراف خود می بینیم که هر مرد همسری دارد که حمایتش می کند. اما این که این حمایت به چه معناست، مقوله ای است بسیار گسترده که نیاز به بررسی عمیق تر دارد. محققین روابط خانواده معتقدند که در صورت شناخت مراتب این حمایت و همراهی از سوی زن، دست یابی به این هدف آسان تر خواهد بود. در سطرهای آینده سعی می کنم تا چند گامن کوتاه برای تحقق آن را پیش چشم تان قرار دهم.

گام اول: بفهمید شوهرتان به چه نوع حمایتی نیاز دارد
اصلی ترین نیاز مردان حمایت خانوادگی است. اما مهم آن است که تفسیر هر مردی از حمایت مختص خود اوست. بعضی ها شام سر ساعت، نظم خانه و… را حمایت می دانند و عده ای دیگر تحمل زیاد همسر در هنگام بروز مشکلات. حتی اگر این مشکلات همیشگی باشند (اتفاقی که در زندگی اغلب کارآفرینان می افتد). پس لازم است همسر تفسیر مردش را از حمایت بفهمد و بداند که شوهرش در چه صورت احساس می کند همسرش از او حمایت کرده است.

گام دوم: برنامه ریزی کنید
برای اجرای آن چه در مورد شوهرتان فهمیده اید، نیاز به برنامه ریزی دارید. ابتدا فهرستی از انواع حمایت خانوادگی که باعث شادی شوهرتان می شود، تهیه کنید. سپس برای اجرای این فهرست برنامه ریزی کنید. برای آماده کردن شام به هنگام ورود همسر، نظم خانه، آراستگی خودتان، تحمل مسایل و مشکلات جاری و… در زندگی تان برنامه ریزی کنید. این کار باعث می شود شوهرتان احساس کند شما به او اهمیت می دهید.

درواقع زن و شوهر، هر دو نیاز دارند که احساس کنند بالاترین اولویت یکدیگر هستند.

گام سوم: برنامه تان مرا عملی کنید
آن چه را برای حمایت از شوهرتان برنامه ریزی کرده اید، عملی کنید. گاهی لازم است بعضی از فعالیت ها را با اولویت پایین تر حذف کنید یا میزان آن را کاهش دهید.


موفقیت

نکته بسیار مهم
اجرای این سه گام، قدمی بسیار پراهمیت در روابط شما با شوهرتان است. اما همه مردان یک نقطه ضعف جالب دارند که استفاده از آن برای هر زنی لازم است.

زنی که مهارت استفاده درست از این نقطه ضعف را پیدا کند، بدون شک همسری دوست داشتنی خواهد بود. شما می توانید برای تکمیل پروژه حمایتی خود از این کاتالیزور استفاده کنید.

«تحسین مرد»
براساس تحقیقات آن چه اعتماد به نفس مرد را برای پیشرفت زیاد می کند، مورد تحسین همسر قرار گرفتن است و مساله این است که این یکی از کارهای سخت برای خانم هاست. معمولا زن ها از شرایط خود راضی نیستند (و هم چنین از شوهرشان). برای زنی که شرایط کار خارج از منزل، کارهای منزل، بچه داری و… فشار روانی فراوانی بر او وارد می کند، تحسین مردی که از صبح سر کار بوده و حالا که به خانه آمده، پاهایش را دراز می کند و انتظار پذیرایی شدن دارد، کاری بسیار دشوار است. اما نکته این جاست که تاثیر این روش به قدری زیاد است که مرد بدون آن که خودش بفهمد چنان انرژی می گیرد که همراهی اش با همسر زیاد می شود.

بررسی زندیگ مردان بزرگ و موفق ثابت می کند که مردان به تحسین زنان نیاز دارند و از آن لذت می برند. در مجموع مردان موفق همواره از حمایت و همراهی همسران فهیم و آگاه شان برخوردارند و به قولی زن باید آشیانه پروازی برای شوهر خود باشد.

نظرات و پیشنهادات خود را با ما در میان  بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید