مسائل و مشکلات روابط زناشویی

  • آیا تنفس عمیق در کنترل میل جنسی تاثیری دارد؟

میل جنسی یکی از موهبت های الهی و از نعمت های خدادادی برای تنازع بقا است.

حتی میل جنسی را یکی از نیروهای درونی و حیاتی بشر می دانند که اگر کنترل و تعدیل شود، یک رکن موفقیت به حساب می آید.

ناپلئون هیل، در کتاب معروفش “بیندیشید و ثروتمند شوید”، میل جنسی را یکی از سه ضلع موفقیت می داند.

همه ی امیال، مثبت و مفید هستند. همه ی امیال، موهبت الهی اند؛ اما به شرط آن که مهارشان کنیم و آن را تحت کنترل در آوریم و از آن ها درست استفاده کنیم.

افراط در ارضای میل جنسی و کنترل نکردن آن، هم تعادل عصبی شما را بر هم می زند و هم از بخش عظیمی از نیروهای حیاتی و قوای مغناطیسی شما می کاهد.

جالب این است که میل جنسی تنفس را تند و سطحی می کند. هر بار که میل جنسی، نه در جهت مثبت و درست، شما را درگیر کرد، یک شیوه کنترل، آن است که مکان و وضعیت خودتان را تغییر دهید و چند نفس عمیق بکشید.

ما پیاده روی تند همراه با تنفس های عمیق را در این مواقع به شما توصیه می کنیم.

مسائل و مشکلات روابط زناشویی

  • نکات طلایی درباره ادامه زندگی زناشویی

ادامه یک رابطه مهم و حساس مانند روابط زناشویی نیاز به مراقبت و توجه زیادی دارد و صرفاً با انتخاب درست همسر، خوشبختی تا آخر عمر در قلب ما احساس نخواهد شد.

توصیه می شود که قبل از هر چیز بهتر است در یک محیط آرام، که بد نیست گاهی اوقات خارج از منزل باشد، شروع به گفت و گو و تبادل نظر کنید.

در ابتدا باید ماهیت مشکل تشخیص داده شود تا از عقاید یکدیگر آگاه شوید و در نتیجه اهدافی را برای خودتان تعیین کنید.

برای رسیدن به یک توافق دو جانبه، باید از درک طرف مقابل نسبت به موضوع آگاه شوید و این هم میسر نخواهد شد، مگر این که در مورد آن صحبت کنید، نه این که به امید دانستن منظور یکدیگر به عکس العمل های بعضاً نادرست دست بزنید.

در گفتگوها از درد، رنج، نگرانی و حتی خشم های خود با رعایت احترام و آرامش صحبت کنید.

روند گفت و گو باید طوری باشد که طرفین احساس نکنند مورد قضاوت واقع می شوند و پس از گفت و گو از صحبت هایشان علیه خودشان استفاده می شود.

در گفت و گو احترام به عقاید یکدیگر و حساسیت نسبت به احساسات طرفین به منظور ایجاد محیطی آزاد برای بیان صادقانه ی عقاید و نظرات الزامی است.

برای حل نهایی مشکلات باید هر دو طرف در یافتن راه حل مناسب انگیزه ی کمک به یکدیگر را داشته باشند و مطرح کردن مسایل و مشکلات گذشته و نمک روی زخم طرف مقابل پاشیدن، مشکلی را بر طرف نمی کند.

به هر حال، مطمئن باشید که برای دوام و بقاء یک رابطه مشترک عشق کافی نیست.

وقتی یکدیگر را دوست دارید اما نقش یکدیگر را نادیده می گیرید، به مسوولیت ها و تعهدات خود در روابط دو جانبه نمی اندیشید و تصمیمات یک جانبه و بدون مشورت با همسر می گیرید،

بدانید که رابطه ی سالم و خوشحال کننده ای نخواهید داشت و در نتیجه احساس رضایت و خوشبختی نخواهید کرد.

  • ضعف و قوت جنسی از نظر روایات

دین اسلام فعالیت جنسی را تنها به عنوان یک غریزه و ابزار برای دفع شهوت نمی داند، بلکه توانایی جنسی را برآیندی از سایر قوا می داند.

لذا برای حفظ و تقویت آن دستورات زیادی دارد.

از طرف دیگر پیامبر گرامی اسلام (ص) و ائمه ی معصومین (ع) با این که حاکمین شرع بودند، ولی با مردم چنان رفتار صمیمانه و به دور از تکبری داشتند که مردم به راحتی راجع به همه ی مشکلاتشان از ایشان سوال می کردند و آن ها هم با رویی گشاده پاسخ می گفتند و در راهنمایی مردم به ریزترین مسائل جنسی اشاره می کردند.

در ادامه، سعی کرده ایم مواد غذایی، خوردنی و نوشیدنی هایی که سبب ضعف و قوت جنسی می شود را به اختصار بیان کنیم.

کسانی که به نحوی در بارور کردن و بارور شدن ضعف دارند به دستور پیامبر اکرم (ص) باید تخم مرغ را با گوشت و به دستور امام صادق (ع) تخم مرغ را با روغن زیتون و کمی نمک و به دستور امام کاظم (ع) تخم مرغ را با پیاز میل کنند.

طبق دستوری که جبرئیل به رسوال خدا (ص) داده مصرف تمربرنی (نوعی خرمای زرد رنگ) قدرت جنسی را زیاد می کند. کسانی که ضعف دارند، به دستور امام صادق (ع) باید هویج میل کنند تا درمان شوند.

ایشان برای افزایش توان جنسی خوردن هندوانه را تجویز می فرمایند.

گاهی اوقات ضعف قدرت جنسی به دلیل سردی (غلبه ی بلغم) است. در این صورت، رسول خدا (ص) خوردن انجیر (خشک یا تازه) را توصیه فرموده اند.

پیامبر گرامی اسلام (ص) و امام صادق (ع) استعمال بوی خوش را موجب افزایش توان جنسی دانسته اند.

مصرف سعد (نوعی گیاه) و شیر و عسل نیز همین خاصیت را دارند.

امام رضا (ع) برای تقویت قوای جنسی و نیز تقویت دید چشم اثمد (نوعی سرمه) را توصیه می فرمایند.

رسول خدا (ص) خضاب کردن (حنا گذاشتن) را عامل اصلاح پوست و تقویت جنسی می دانند.

امام کاظم (ع) موی بلند را عاملی برای ضعف جنسی و نوره کشیدن را سبب تقویت آن می دانند.

همچنین روزه داشتن قدرت جنسی را کاهش می دهد.

 

نظرات و پیشنهادات خود را با ما در ماین بگذارید…