سریال موفقیت در زندگی

موفقیت های زندگی یک سریال دنباله دار است. در سریال موفقیت صد نکته آموزشی را برایتان آماده کردیم که به صورت سریالی و در چندین مقاله می توانید ببینید.

در این مقاله، 6 قسمت از سریال موفقیت ذکر شده است.

قسمت اول :

سریال موفقیت در زندگی :

1.اشتباهات خود را قبول کنید.
شما انسان هستید. همه‌ی ما انسان‌ها دچار اشتباه می‌شویم؛ پس بهتر است اشتباه‌هایتان را قبول کرده و سعی کنید در زمان‌ها و فرصت‌های بعدی درصدد جبران این اشتباه برآیید. هرگز نیازی به تنبیه کردن خودتان وجود ندارد. در واقع قبول کردن اشتباه تنها روشی است که می‌توانید اشتباهاتتان را جبران کنید.

۲. اشتباهات دوستانتان را قبول کنید
شاید شما توسط کسی صدمه دیده باشید. ایرادی ندارد اتفاق می‌افتد! مردم مسلما دچار اشتباه می‌شوند و اگر بتوانید این مورد را در رابطه با خودتان قبول کنید، در مورد دوستانتان نیز می‌توانید چنین دیدگاهی داشته باشید. به عنوان یک نکته‌، هر آنچه که شما از اطرافیانتان انتظار دارید فقط عشق آن‌هاست.

۳. عادات جدیدی ایجاد کنید
ما به طور خودکار در حال انجام بسیاری از عادات روتین خود می‌باشیم. سعی کنید در مجموعه‌ برنامه‌هایتان، چیزهای جدیدی را که مایلید در زندگی خود جذب کنید بگنجانید. عادت‌ها بسیار قدرتمند هستند. انرژی این عادات در زندگی شما بسیار تاثیرگذار می‌باشد. کار را با تغییر عادات در ۱۵ روز آغاز کنید.

۴. انضباط خود را شکل دهید
منتظر دیگران نباشید تا نظم و انضباط را بر زندگی شما اعمال کنند. هرچه سریع‌تر شروع کنید. نظم و انضباط شخصی خود را ایجاد کنید. اگرچه در ظاهر کمی سخت به نظر می‌رسد اما این را بدانید که همین نظم و انضباط شخصی، تسهیل کننده‌ی بسیاری از چیزها در زندگی شما است! رسیدن به آن دشوار است اما مطمئن باشید ارزشش را دارد.

۵. پیدا کردن دوستان جدید
بدون ترس و واهمه شروع کنید. ارتباطات جدیدی را شکل دهید. بدترین چیزی که ممکن است در زندگی برایتان پیش بیاید طرد شدن توسط دیگران است. پس اگر چنین حالتی در زندگی شما پیش آمده، در جهت تغییر آن برآیید. داشتن رابطه‌ی دوستی واقعی و طولانی مدت، ارزش هرگونه پتانسیلی را داراست.

قسمت دوم :

سریال موفقیت در زندگی :

۶. شغل خوبی را بدست بیاورید
تعیین جایگاه در زندگی ارزش زیادی دارد. اگر از کار خود راضی نیستید، فقط کافیست به سراغ یک مورد جدید بروید. شغل‌هایی که بدست آوردن پول زیادی را در مدت زمان کوتاهی عنوان می‌کنند مانند تله هستند. مراقب چنین دام‌هایی باشید.

۷. رژیم غذایی جدیدی را شروع کنید
شما در تناسب چیزهایی می‌باشید که می‌خورید. تلاش برای داشتن رژیم غذایی جدید می‌تواند اغلب تنها تغییر مورد نیاز شما برای افزایش چشمگیر سلامت و انرژیتان باشد. لزوما نباید غذای خام بخورید و یا گیاه‌خوار باشید. هرآنچه که برای شما موثر و مفید است امتحان کنید.

۸. یادداشت کنید
احساسات، ایده‌ها و هدف‌های خود را یادداشت کنید. یادداشت‌های روزانه به مراتب، یکی از مفیدترین چیزهایی است که می‌تواند زندگی را به بهترین وجه خود تغییر دهد. انجام این کار بسیار موثر است و تنها چیزی که شما نیاز دارید تنها یه مداد و یک برگه است!

۹. جملات انگیزشی برای خود داشته باشید
هر آنچه را که صبح هنگام به خود می‌گویید، احتمالا می‌تواند مصداقی از تمام آن روزِ شما باشد. پس چرا از این مزیت استفاده نکنیم؟! جملات انگیزشی برای خودتان انتخاب کنید و اولین کاری که در صبح انجام می‌دهید گفتن این عبارات به خود باشد. کار ساده‌ای است؛ نه؟!

۱۰. به مسافرت بروید
مسافرت‌های طولانی، فوق العاده جالب، هیجان انگیز و سرشار از اتفاق‌ها و وقایع ناشناخته هستند. وقتی که به سفر کردن و مسافرت عادت می‌کنید دیگر نمی‌توانید این عادت را کنار بگذارید. فقط فراموش نکنید که همراه خود یک دوربین بردارید تا بتوانید عکس‌های زیبایی را برای ثبت لحظات ناب در گالریتان داشته باشید.

قسمت سوم از سریال موفقیت در زندگی :

۱۱. یاد بگیرید که ریسک کنید
زندگیتان ممکن است خیلی خسته کننده باشد زیرا …

آیا واقعا چنین زندگی‌ای مدنظرتان بوده است؟! آخرین باری که برای بدست آوردن چیزی خطرناک تلاش کرده و به چالش کشیده شده‌اید را به یاد بیاورید. واقعا برایتان دشوار بود؟!

۱۲. کسب و کار خود را شروع کنید
رئیس خودتان باشید و برای خودتان کار کنید. مطمئنا برای شما که از کار خود متنفر هستید، این سخنان می‌تواند مسخره به نظر برسد اما تا کی می‌خواهید برای خرید یک خانه این درو آن در بزنید؟! تا زمانیکه اولین قدم را برای تغییر برندارید هیچ چیز تغییر نخواهد کرد. مطمئنا هم همینطوره است!

۱۳. محیط کاریتان را تغییر دهید
میز کار خود را تمیز کنید، وسایلتان را مرتب کنید و به محیط کاریتان جلوه‌ای رنگی بدهید. انجام این کارها در محیط کاریتان می‌تواند کارکردن را برای شما لذتبخش‌تر کند. این چیزی می‌باشد که حتما دوست دارید به آن برسید.

۱۴. زبان جدید یاد بگیرید
سعی کنید به طور مداوم و پیوسته ذهن خود را به چالش بکشید. اگر قصد مسافرت به کشورهای دیگر را داسته باشید حتما مجبور خواهید بود که زبان جدیدی را یاد بگیرید. یادگیری یک زبان جدید، می‌تواند در تقویت ذهن فوق ‌العاده عمل کند.

۱۵. دلیلی برای تایید کردن پیدا کنید
هر کدام از ما یک ذهنیت رقابتی با یکدیگر داریم که باعث می‌شود دائما در مورد برخی چیزها با یکدیگر بحث کنیم. این کار را متوقف کنید. شما مجبور نیستید به زور و اجبار با چیزی موافقت کنید اما اگر تایید کردن چیزی را مناسب نمی‌دانید، با ارائه‌ی دلایلی قانع کننده به طرف مقابل او را قانع کنید.

قسمت چهارم :

سریال موفقیت در زندگی :

۱۶. ابتدا از خود شروع کنید
شما نمی‌توانید چیزی را به کسی ببخشید جز اینکه صاحب و دارای آن باشید، شما نمی‌توانید از خود نوری ساطع کنید جز اینکه نوری در درونتان متبلور باشد. شما نمی‌توانید ثروتی به دیگران ببخشید مگر اینکه ابتدا خود صاحب آن ثروت و دارایی باشید. برای بخشیدن چیزی به دیگران، ابتدا خود را غنی از آن کنید.

۱۷. زودتر از خواب برخیزید
این یک عادت نیست، بلکه شیوه‌ای از سبک زندگانی‌ است. هدف فقط زود بیدار شدن شما نیست بلکه آنچه مهم می‌باشد این است که این بیدارشدن سر صبح، بخاطر انگیزه‌ای که دارید باشد. قبل از دیگران از خواب برخیزید و به دنبال فرصت‌ها بگردید، آن‌ها را در آغوش بگیرید. زود بیدار شدن به معنی گشودن چشم به روی فرصت‌های زندگی‌ است. آن را به سادگی از دست ندهید.

۱۸. تمرکز کردن را تمرین کنید
نمایانگر واقعیت و موجودیت شما، طرز تمرکز شماست. از آن عاقلانه استفاده کنید. تمرین تمرکز به طور پیوسته توانایی‌های شما را به طور غیرقابل باوری افزایش خواهد داد. تمرکز خود را به عنوان یک تیغ برنده، تیز کنید و آماده باشید تا زندگی را با شکل و رنگ فوق العاده‌اش تجربه کنید.

۱۹. وبلاگ نویسی کنید
بر روی هر موضوعی که می‌خواهید این کار را آغاز کنید. این کار نه تنها فرصتی ارزشمند در اختیار شما می‌گذارد بلکه افراد جدیدی را نیز به زندگی شما وارد می‌کند. در واقع وبلاگ نویسی در قالب ابزاری برای توسعه‌ی شخصی بسیار مناسب است.

۲۰. کتاب الکترونیکی بنویسید
ممکن است فکر کنید که استعداد کافی برای این کار ندارید، اما این کاملا اشتباه است. ساده‌ترین راه اثباتِ توانایی‌های شما، نوشتن یک کتاب الکترونیکی است. یک موضوع انتخاب کنید. این موضوع می‌تواند مربوط به چیزی باشد که شما اطلاعات کافی در آن رابطه دارید یا اینکه دوست دارید در رابطه با آن بیشتر بدانید و یاد بگیرید.

قسمت پنجم موفقیت های زندگی :

۲۱. خوب باشید اما نه عالی!

تلاش بیش از حد برای دستیابی به کمال می‌تواند زندگی شما را تخریب کند. چراکه تمام نواقص و عیب‌هایتان که عاملی در اثبات انسان بودنتان است پاک خواهد کرد. خوب باشید! به عبارت دیگر نسبت به دیروز به خود بگویید: من بهتر هستم!

۲۲. خرابکاری‌ها را متوقف کنید

ممکن است از این که چه اندازه مسئولیت بر روی شما قرار داده شده بسیار تعجب کنید. گاهی نتیجه‌ی این حجم از کارها چیزی جز خرابکاری کردن نیست! بسیاری از این‌ها نیز به صورت کاملا ناخودآگاه رخ می‌دهند. اگر سابقه‌ی طولانی شکست‌های پی در پی را دارید، این بدان معناست که خود شما بدترین دشمن خودتان هستید! پس بیشتر دقت کنید.

۲۳. دلیلی برای دوست داشتن زندگیتان پیدا کنید

شاید زندگی با شما عادل نبود. بله درست است اما زندگی هرگز عادلانه نیست اما فوق العاده و تکرار نشدنی است. زیبایی، سادگی، تلاش، شیرینی و سختی آن بسته به زندگی هر شخص متفاوت است. فقط کافیست چند قدم به عقب بردارید تا دلیلی برای دوست داشتن زندگی خود را پیدا کنید.

۲۴. چیزهای جدید را امتحان کنید

شاید دلیل ناراحتی شما، کسالت و خستگی بوده باشد. تابحال به این موضوع فکر کرده‌اید؟ کافیست سعی کنید چیزهای جدید را امتحان کنید. به عنوان یک چالش، ورزش جدیدی یاد بگیرید، با ابزار آلات موسیقی کار کنید، رستوران جدیدی را برای صرف غذا انتخاب کنید یا به تماشای یک فیلم جدید بروید. فقط چیزهای جدید را امتحان کنید.

۲۵. از مبارزه اجتناب کنید

جنگیدن بزرگترین کاهنده‌ی انرژی وجود شماست. تلاش برای اثبات اشتباه فردی دیگر، عملی کاملا مخالف با ماهیت و ذات واقعی شماست. شما به این جهان پا گذاشته‌اید تا شگفتی و زیبایی‌هایش را نظاره‌گر باشید نه اشتباهات افراد دیگر را به آن‌ها گوشزد کنید. آن‌ها درواقع اشتباه نمی‌کنند بلکه تنها نظرات متفاوتی با شما دارند. این مسئله را به عنوان بخشی از زندگی پذیرا باشید.

قسمت ششم از سریال موفقیت در زندگی :

۲۶. جلوی اتلاف انرژی خود را بگیرید

آیا مشغول به انجام کاری هستید که فکر می‌کنید هیچ لزومی به انجام دادن آن نیست؟ بسیار خب. انجام این کارها مسلما به اتلاف انرژی شما منجر می‌شود. در زندگی همه‌ی ما، کارها و چیزهای پوچ و بی‌معنی بسیاری وجود دارد که بخشی از زندگی ما تلقی می‌شود. تا کی می‌خواهید به انجام دادن این کارها مبادرت ورزید و انرژیتان را تمام کنید؟

۲۷. یاد بگیرید که نادیده بگیرید

چه خوب می‌شد که این موضوع به عنوان یک اصل مهم در مدارس آموزش داده می‌شد. چه بسیار موضوعاتی بی‌اهمیتی که ما روی آن‌ها تمرکز می‌کنیم. زندگی ما به معنای واقعی کلمه با انجام بسیاری از کارها عجین شده است. خوب است که برخی از کارها را انجام دهیم اما بهتر است تا یاد بگیریم که از کنار کارهای پوچ و بی‌مفهوم به سادگی گذر کنیم.

۲۸. قدردانی کردن را بیاموزید

آخرین بار کی گفته‌اید متشکرم؟ آیا با تمام قلبتان این را گفته‌اید؟ همه می‌دانند که دیدگاه قدردانی و سپاسگزاری داشتن کلید موفقیت است اما می‌توان گفت تقریبا هیچ کس از آن استفاده نمی‌کند. قدم اول در این راه، این است که قدردانی و سپاسگزاری کردن را یاد بگیرید.

۲۹. معقولانه از وسایل استفاده کنید

وسایل را دور نیندازید بلکه آ‌ن‌ها را برای زمانی که واقعا به آن‌ها نیاز خواهید داشت نگه دارید. از نیروهای نهفته‌ی درونتان بهره گیرید و آن‌ها را به کار ببرید. تنوع طلبی بخشی از وجود شما است، بنابراین سعی نکنید آن را رد کنید. از آن عاقلانه استفاده کنید.

۳۰. راحت باشید

به آن دست نزنید! آن را نخورید! آنجا نروید!

این‌ها جملاتی هستند که ممکن است وقتی کاری را که واقعا می‌خواهید انجام دهید از اطرافیانتان می‌شنوید. این‌ عبارات مانند نگهبانانی هستند که شما را محدود می‌کنند. این نوع طرز فکر در جهت حفاظت شما عمل می‌کند. مطمئن باشید که اگر به آن‌ها بی‌توجه باشید و به کار خودتان ادامه دهید چیزهای بسیاری عوض خواهد شد.

 

دیدگاهتان را بنویسید