رازهای سر به مهر زندگی مشترک

مقدمه

 

معمولاً افراد به دنبال عشق در زندگی مشترک می‌‌‌گردند اما آیا واقعا این چنین است؟ یعنی عشق باعث خوشبختی می‌شود؟

به یاد داشته باشید که عشق در کنار لذت، خوشحالی، اعتماد و شکوفایی شخصی است که معنا پیدا می‌کند.

 

 

در ادامه چند کلید طلایی آورده شده است که به شما کمک می‌کند تا واقعا در زندگی مشترک احساس خوشبختی کنید:

 

عاشق کسی شوید که عاشق شماست.

 

قبل از وارد شدن به یک رابطه کاملا یک‌طرفه، درست فکر کنید. اینکه شما مرد یا زنی را با تمام وجود دوست داشته باشید اما او حتی نگاهی به شما نکند عاقلانه نیست.

کسی را دوست داشته باشید که او هم متقابلا به شما عشق بورزد. دل بستن به فردی که به شخص دیگری علاقه دارد یا متعهد نیست و نسبت به شما بی‌تفاوت است، کار چندان درستی نیست و از این زندگی‌ نمی‌توان انتظار خوشبختی داشت.

اگر عاشق چنین فردی هستید تنها دو راه وجود دارد؛ یا او را فراموش کنید یا کاری کنید که عاشق شما شود. تنها در صورتی که هر دوی شما به هم عشق، آن هم عشق واقعی بورزید خوشبختی نصیبتان می‌شود.

رازهای سر به مهر زندگی مشترک

 

هم کفو خود را پیدا کنید.

 

معمولاً  می‌گویند که قطب‌های متضاد همدیگر را جذب می‌کنند اما بهتر است این را هم بدانید کسانی که ارزش‌ها و انگیزه‌های مشابهی دارند در زندگی موفق‌تر هستند.

بهتر است فردی را برای زندگی تان انتخاب می‌کنید که عقاید مشابهی با شما داشته باشد حتی مسائل و علائق ساده‌ای مانند رنگ، موسیقی، برنامه تلویزیونی و مزه‌های یکسان و مشابه بین دو نفر می‌تواند سبب نزدیک شدن بیشتر آنها به هم شود.

عقاید سیاسی و اجتماعی یکسان و خانواده هایی در یک سطح طبقاتی، داشتن ارزش‌های مشابه، روابط زناشویی را قوی‌ تر و بهتر می‌کند.

 

به خاطر آنچه که هست، دوستش بدارید!

 

معمولا اولین ملاقات‌ها زمانی صورت می گیرد که هر دو نفر برای جذب طرف مقابل تلاش می‌کنند و خود را به بهترین شکل نشان می‌دهند.

مهم این است که زن و مرد خیلی از واقعیت فاصله نگیرند. دروغ، قاتل روابط است. وقتی همسر شما متوجه شود که به او دروغ گفته‌اید دیگر به شما اعتماد نمی کند.

در ابتدای یک رابطه خود را آنچه که هستید نشان دهید و از طرف مقابل هم بخواهید صادق باشد و به خاطر هر آنچه که هست، همسرتان را دوست بدارید.

 

طرف مقابل تان را بشناسید.

 

فقط زمان باعث می شود که به زن و مرد همدیگر را بهتر بشناسند و از خوبی‌ها و عیب‌های هم با خبر شوند.

بهتر است خیلی طرف مقابل تان را در ذهن خود تبدیل به فردی ایده‌آل نکنید چون در این صورت امکان دارد بعد از مدتی ناامید و زده شوید.

نکته مهم دیگر اینکه خیلی روی طرف مقابل فشار نیاورید تا مطابق خواسته‌های شما عمل کند.

 

مقایسه را کنار بگذارید.

 

زندگی پر از تغییرات است و معنی خوشبختی نیز به همین دلیل متغیر است.

هیچ گاه همسرتان را با شخص دیگری مقایسه نکنید. هر زوجی قوانین خاص خودش را دارد و مقایسه آن با دیگران بسیار اشتباه است.

 

نظرات و پیشنهادات خود را با ما در میان بگذارید…