ادامه سریال موفقیت در زندگی

ادامه سریال موفقیت در زندگی :

تا کنون با 6 قسمت از سریال موفقیت در زندگی آشنا شدیم، در ادامه سریال موفقیت در زندگی با 8 قسمت دیگر آشنا خواهیم شد.

قسمت هفتم :

ادامه سریال موفقیت در زندگی :

۳۱. خانه‌تان را تمیز کنید

برایتان جالب خواهد بود. سعی کنید این تمیز کردن خانه را به عادتی تبدیل کنید که با شادی انجام می‌دهید. ظاهر هر چیز، نمایی از درون آن به بیرون محسوب می‌شود. اگر خانه‌ی شما در حجمی از آشفتگی بوده باشد به احتمال زیاد در زندگی شخصیتان نیز دارای مشکلاتی خواهید بود. شست شو و مرتب کردن وسایل کار بسیار راحتی است. حتما امتحان کنید!

۳۲. لیست کارهای شخصی خود را بنویسید

مهم نیست که دیگران چه کار می‌کنند، شما برای خود اهدافی دارید. زمانی را برای نوشتن کارهایی که باید برای رسیدن به هدف‌هایتان انجام دهید اختصاص دهید.

۳۳. درباره‌ی خودتان تفاسیر منفی ایجاد نکنید

هرآنچه را که فکر کنید می‌توانید انجام دهید، نیمی از آنچه واقعا می‌توانید انجام دهید را نشان می‌دهد. داشتن افکار منفی در رابطه با خود، مانع پیشترفت و انجام دادن کارها می‌باشد. افکار منفی را دور بریزید. قبول کنید که گریز از چنین افکاری راحت نیست اما تا می‌توانید آن‌ها را از ذهن خود دور کنید.

۳۴. مهارت‌های مختلفی کسب کنید

یادگیری را متوقف نکنید. خود را به یک حرفه محدود نکنید چراکه می‌تواند بسیار کسل کننده و خسته آور باشد. مهارت‌های مختلفی از زمینه‌های غیرمرتبط با فعالیتتان را یاد بگیرید. نباید تنها به یک بعد زندگی پرداخت. گذشته از همه‌ی این‌ها، انجام چنین کارهایی می‌تواند برایتان بسیار سرگرم کننده باشد.

قسمت هشتم از سریال موفقیت در زندگی :

۳۵. زمانتان را نیز همانند پولتان مدیریت کنید

آیا تا به حال فکر کرده‌اید که اگر وقت خود را همانطور که پول خود را نظارت می‌کنید مدیریت می‎کردید چه اتفاقی می‌افتاد؟ این کار را امتحان کنید تا ببینید کجاها بیشتر وقت خود را صرف می‌کنید. بازده‌ی خود را مشخص کنید تا بتوانید زمان زیادی را در اختیار داشته باشید.

۳۶. ورزش کنید

شما لازم نیست که رکورد جهانی یا چیز دیگری را بشکنید. فقط از اینکه به طور مداوم ورزش می‌کنید مطمئن شوید. ورزش کردن بدنتان را سالم و و ذهنتان را از افکار آشفته پاک می‌کند. ورزش کردن هنوز که هنوز است به عنوان ساده‌ترین و مقرون به صرفه‌ترین راه برای بهبود زندگی شما می‌باشد.

۳۷. پدر و یا مادر شوید

بچه‌دار شدن لزوما به این معنی نیست که شما پدر و مادر هستید. پدر و مادر شدن قطعا زندگی شما را برای همیشه تغییر خواهند داد؛ به گونه‌ای که هیچ چیز نمی‌تواند جای این احساس را بگیرد. در زندگی احساسات‌اند که پابرجا می‌مانند. پس از احساسات خود بخوبی مراقبت کنید. شما در جهانی پر از عشق زندگی می‌کنید. پس عشق ورزیدن را بیاموزید!

۳۸. ببخشید.

احتمال دارد زندگی شما بسیار شلوغ باشد، چراکه با موضوعات و چیزهای گوناگونی پر شده است. آن‌ها را به خیریه ببخشید یا به سادگی آن‌ها را دور بیندازید اما اجازه ندهید تا باعث آشفتگی زندگیتان شود. آن‌ها چیزهایی نیستند که شما نیاز دارید.

قسمت نهم موفقیت در زندگی :

۳۹. در هفته یک کتاب بخوانید.

در هفته یک کتاب بخوانید یا در عوض، وبلاگ‌های خوبی را برای خواندن مطالب برگزینید. انجام این کار ذهن شما را نسبت به موضوعات اطرافتان هشیار نگه می‌دارد. کتاب خواندن به منزله‌ی دادن تغذیه به ذهن عمل می‌کند. درصورتیکه کتاب نخوانید تنبلی و بی مسئولیتی به بار می‌آید. هر ورق کتاب می‌تواند بهترین دوست شما باشد.

۴۰. یک چالش ماهانه انجام دهید.

این کار می‌تواند فیزیکی، ذهنی یا اجتماعی باشد. سعی کنید در یک ماه چیزهای جدیدی بدست بیاورید. مثلا سلامت خود را با استفاده از روش‌های جدید تقویت کنید و یا روابط اجتماعی خود را بهبود بخشید.

ادامه سریال موفقیت در زندگی :

۴۱. با یک دوست قدیمی تماس بگیرید.

چقدر خوب است با کسی که سالیان سال از او خبری نداشته‌اید ملاقات داشته باشید. پس اکنون یکراست به سمت گوشی بروید و با دوست یا آشنای قدیمی خود تماس بگیرید. شما با انجام این کار فرصتی برای مرور خاطرات یکدیگر می‌آفرینید. اجازه ندهید تا گرد و غبار بر روی روابطتان بنشیند.

۴۲. از یک رخداد تصادفی پیروی کنید.

هیچ اتفاقی تصادفی نمی‌افتد؛ در واقع همه چیز هدفدار است. اگر شاهدی بر تصادفی بودن رخدادی یافتید بسیار خوش شانس هستید. این یک علامت است. آن‌را دنبال کنید شاید نتایج خوبی برای شما به ارمغان بیاورد.

قسمت دهم از ادامه سریال موفقیت در زندگی :

۴۳. بازی کنید.

هر بازی! مهم این است که فقط بازی کنید. گاهی اوقات به خودتان این اجازه را بدهید که برخی از کارها را صرفا بخاطر سرگرمی خودتان و بدون هیچگونه هدفی انجام دهید. شاید همین بازی کردن ساده این نکته‌ی مهم را به شما متذکر شود که همه چیز یک بازی است اما شاید اندکی سخت‌تر.. اما بهرحال زندگی یک بازی است!

۴۴. افراد را ببخشید.

بخاطر مسائل گذشته کینه‌ای به دل نداشته باشید. کینه داشتن شروع زندگی جدید را اندکی با دشواری مواجه می‌سازد. هر چه بیشتر این کینه را در دل داشته باشید بیشتر برایتان عذاب‌آور خواهد بود و چه بسا دیگر نمی‌توانید آن رخداد را فراموش کنید. تنها راه رهایی شما بخشیدن است.

۴۵. مشکلات اشتباهی را حل نکنید.

شما به این دنیا نیامده‌اید که شاهد چیزهای بدی در زندگی خود باشید، بلکه به این دنیا آمده‌اید تا از این سفر هیجان‌انگیز لذت ببرید. برای آگاهی و برای رشدکردن خودتان سعی نکنید مشکلات اشتباهی را حل کنید و بجای آن سعی کنید تمرکزتان را بر روی آن چیزی که واقعا برایتان مهم است متمرکز کنید.

۴۶. با دشمنان قدیمی خود صلح برقرار کنید.

این کار بیشتر از بخشش ارزشمند است؛ درواقع روند واقعی تغییر وضعیت است. با انجام این کار آن شخص مورد نظر را به دوست خود تبدیل می‌کنیم. این کار اصلا آسان نیست درواقع در ابتدا اندکی با دشواری همراه است اما اگر ادامه دهید نتیجه‌ی لذتبخش آن‌ را خواهید دید.

قسمت یازدهم از سریال موفقیت های زندگی :

۴۷. به یک فرد نزدیک خود وعده‌ای بدهید و به آن عمل کنید.

لازم نیست فرد بزرگی باشیم یا برای فردی خاص باشیم. به کسی وعده‌ای بدهید و به آن عمل کنید. از احساسی که در وجودتان ایجاد خواهد شد لذت کافی ببرید.

۴۸. ارتباطتان را با کسی که دوستش ندارید کم کنید.

ممکن است شما با دوست یا اطرافیانتان بر حسب یک عادت ارتباط داشته باشید. اگر دوست ندارید این رابطه را ادامه ندهید. با طرف مقابلتان این موضوع را در میان بگذارید. شاید این کار نتیجه‌ی چندان مناسبی برای ما نداشته باشد اما نتیجه‌ی مهمی که از آن یاد خواهیم گرفت چیزی جز شجاعت و جرات نخواهد بود.

۴۹. چیزی را که مدت‌ها طول می‌کشید به آن برسید به دست آورید.

ممکن است زمانی، وقت و پول کافی برای دستیابی و رسیدن به چیزی را نداشته‌اید. حال زمان آن فرا رسیده که تمام تلاش خود را برای رسیدن به آن بکار گیرید. انجام این کار نه تنها عزت نفس شما را افزایش می‌دهد بلکه هدفی را نیز محقق خواهد کرد که روزی رسیدن به آن تمام آرزویتان بود!

۵۰. قضاوت نکنید.

نکوهش بیش از اندازه، نابود کننده‎ی شور و اشتیاق شماست. پس نه خودتان و نه دیگران را قضاوت نکنید.

قسمت دوازدهم:

ادامه سریال موفقیت در زندگی :

۵۱. لباس‌های کمدتان را تغییر دهید

شما نمی‌دانید چقدر به چیزی که می‌پوشید وابسته می‌شوید. اگر به رنگ خاکستری علاقه داشته باشید کمدتان پر از این رنگ خواهد بود، اگر رنگ‌های سیاه و سفید را دوست داشته باشید هم منوال به همین ترتیب خواهد بود. البته که لباس‌ها خیلی راحت‌تر از شما تغییر می‌کنند. چنین نیست؟!

۵۲. حداقل ۱۰ بار در روز لبخند بزنید

با هر بار که می‌خندید، شمارش خنده‌هایتان را هم دردست داشته باشید. لبخند زدن نشانه‌ای از صداقت و قدرت است. همه می‌توانند بعد از یک فاجعه گریه کنند اما تنها قدرتمندترین افرادند که می‌توانند با لبخند از تلخی عبور کنند. لبخند زدن را تمرین کنید تا بتوانید روزی ۲۰ بار بخندید.

۵۳. برخی از خاطرات قدیمی را نابود کنید

آیا نوشته‌ای از کلاس هفتمان را نگه داشته‌اید؟ آیا شما هم مطالب بی معنی و پوچی در دوران نوجوانی می‌نوشتید؟ هرآنچه شبیه به این مطالب را از بین ببرید. شاید وجود این خاطرات عاملی باشد که دیگر نتوانید در زندگی خود پیشرفت کنید.

۵۴. درخت بکارید

و یا از یک گل مراقبت کنید! این کار را برای حداقل چند ماه انجام دهید. این کار به شما احساس فوق العاده‌ای خواهد داد. دیدن رشد یک درخت یا گل به شما حس اعتماد به نفس نیز خواهد داد؛ اگر یک گل می‌تواند، پس چرا من نتوانم؟! البته که شما هم می‌توانید. پس شروع کنید.

قسمت سیزدهم سریال موفقیت های زندگی :

۵۵. به شهر یا کشور دیگر نقل مکان کنید.

آیا وقت آن نرسیده که محیط را عوض کنیم؟ حرکت کنید. یک شهر یا حتی یک کشور دیگر را انتخاب کنید. مثل شروع هر کار دیگر در ابتدا شاید کمی سخت باشد اما بعدا خواهید دید که همه چیز عالی خواهد شد.

۵۶. در یک گروه جدید عضو شوید.

وارد گروه دوچرخه سواران شوید و یا اگر دوچرخه دوست ندارید گروه‌های دیگری را مد نظرتان قرار دهید. با ورود به گروه سعی کنید فردی شایسته در آن گروه باشید. این کار کمک خواهد کرد تا مهارت‌های اجتماعی خود را آشکار کنید.

۵۷. تماشای تلویزیون را متوقف کنید

فقط برای یک هفته تماشای آن را متوقف کنید. سپس برای یک ماه و … در همین حال، پیشرفت روانشناختی خود را ارزیابی کنید. ممکن است شگفت زده شوید.

۵۸. سرگرمی کاملاً غیرمنتظره‌ای را آغاز کنید

هرآن کاری که بتواند فکر و ذهن شما را لحظه‌ای از مشکلات دورکند انجام دهید. اگر می‌توانید چنین کاری را انجام دهید پس چرا منتظرید؟!

قسمت چهاردهم سریال موفقیت در زندگی :

۵۹. به طور اتفاقی یک غریبه را در خیابان به آغوش بکشید

بله، این ممکن است کمی خطرناک باشد اما اگر شما اینکار را انجام بدهید، شانس این که آن فرد هم برگردد و شما را بغل کند بسیار زیاد است. انجام این کار می‌تواند سطح آدرنالین خون شما را تاحدی بالا ببرد که شاید چنین تجربه‌ای را هرگز نکرده‌اید.

۶۰. یک جشن شگفت‌انگیز تدارک ببینید

این کار را می‌توانید برای خودتان یا دوستانتان انجام دهید. جشن گرفتن در روحیه‌ی شما تاثیر فوق العاده‌ای دارد؛ حتی اگر از چیزی ناراحت باشید! دوستان خود را دعوت کنید و به آن‌ها بگویید که اگر دوست داشتند دوستان خودشان را هم بیاورند. سپس برای دیدن افراد جدید و خوش گذرانی با آنان آماده باشید.

۶۱. به پیاده روی بروید

انجام این کار را به آخر هفته موکول کنید. طبیعت قدرتمندتر از محیط انسانی ما است. ما خودمان نمی‌دانیم که چگونه انرژی را به زیستگاه‌های مصنوعی‌مان هدایت می‌کنیم. اگر می‌خواهید شارژ شوید، بیرون بروید و در ارتباط با بیابان و محیط‌های آرامش بخش قرار گیرید.

۶۲. حیوان خانگی نگهداری کنید

هرآنچه را که دوست دارید: کبوتر، سگ، گربه، خوکچه‌ی هندی و… انجام چنین کاری شما را هشیار نگه می‌دارد و می‌تواند مواقعی که انرژیتان پایین می‌آید شما را تشویق کند. مراقبت از یک حیوان خانگی آسان است اما درصورتیکه با آن غرق در تعاملات انسانی شوید. حتی نوازش کردن یک حیوان خانگی نیز می‌تواند عشق را در وجود شما بیدار کند.

قسمت پانزدهم از ادامه سریال موفقیت در زندگی :

۶۳. نامه‌ی تشکر بنویسید

می توانید این نامه را ارسال کنید یا نکنید اما آنچه مهم است این می‌باشد که آن را بنویسید. کسی را انتخاب کنید که در گذشته به شما کمک بسیاری کرده است. شروع به نوشتن نامه کنید و هرآنچه را که می‌خواهید به آن شخص بگویید در این نامه بنویسید. این کار باعث خواهد شد که درک کنید در زندگی خود واقعا سپاسگزار چه چیزهایی هستید.

۶۴. مراقبه‌ی روزانه

این ساده‌ترین کاری است که می‌توانید انجام دهید. یک مراقبه‌ی صحیح می‌تواند ذهن شما را از افکار توخالی و پوچ رها کند؛ در عین حالی که پنجره‌ای به تمام جریان‌های احساسی و تجربیاتی که قبلا نادیده می‌گرفتید می‌گشاید. شما حتی به تکنیک پیچیده‌ای هم برای انجام آن نیاز ندارید!

۶۵. سخنان خوشایند به اطرافیانتان بگوید

این کار را می‌توانید در مورد اشخاص غریبه نیز انجام دهید. بعد از تعجب اولیه، شما با شادی و قدردانی که آن‌ها ابراز می‌کنند شگفت زده خواهید شد. شما هم بدتان نمی‌آید که این کار را بکنید؛ نه؟!

۶۶. سخنان خوبی به خودتان بگویید

خب اگر هیچ کس پیدا نمی‌شود که به شما سخنان خوبی بزند چرا خودتان این کار را نکنید؟! در هر فرصتی که دوست دارید این کار را به هر شکلی که فکر می‌کنید مناسب است انجام دهید. به خودتان ایمیل بزنید، روی تقویم یا روی میز کار خود سخنان مثبتی بنویسید.

قسمت شانزدهم از سریال موفقیت در زندگی :

۶۷. شک و تردید نکنید

وقتی شروع به انجام کاری کردید، ممکن است احساساتی همچون ترس و شک در انجام آن بر شما غلبه کند. همه‌ی ما چنین تجربه‌ای را داشته‌ایم. ذهن ناخوداگاه خود را از هرگونه ترسی مبرا کنید. این به نفع شماست!

۶۸. بحث نکنید؛ یا برنده شوید یا ببازید

تحقق این امر با اجتناب از جنگ کردن همراه است اما با اندکی تفاوت! اگر شما در یک مناظره گرفتار شده‌اید، قبول کنید که می‌توانید تنها دو نتیجه از آن داشته باشید: پیروزی یا شکست. با یکی کنار بیایید و فقط در جهت آن حرکت کنید.

۶۹. در زندگی دورو نباشید

بسیار آسان است که شما هم در جریان ریاکاری قرار گیرید. شاید نقش جامعه نیز در این میان این باشد که بخواهد ما را به گفتن مودبانه‌ی دروغ سوق دهد که شما هم مطمئنا گهگاهی به گفتن آن نیاز دارید. اصلا فکرش را هم نکنید. قابل اعتماد بودن از همه چیز مهم‌تر است. نیازی نیست که غم و شادی‌های خود را پنهان کنید؛ هر دو بخشی از این زندگی هستند.

۷۰. اهدافتان را مشخص کنید

باز هم اهداف خود را با نوشتن کارهایی که باید برای رسیدن به آن‌ها انجام دهید مرور کنید. اهداف خود را به وضوح روشن سازید و درباره‌ی آن‌ها تصمیم بگیرید. به کجا می‌خواهید بروید؟ آیا اصلا هدفی در زندگیتان دارید؟! اگر دارید پس با اشتیاق فراوان آن‌ها را دنبال کنید.

دیدگاهتان را بنویسید