آیا زمان ترک رابطه فرا رسیده؟

رابطه ها مانند راه‌هایی پر پیچ و خم هستند. همه‌ی افراد در روابط خود پستی و بلندی‌هایی را تجربه می‌کنند و این طبیعی‌ترین وجه یک رابطه است که بین دو انسان متفاوت شکل می‌گیرد. نمی‌توان زمان خاصی را برای ترک یک رابطه و یا تشخیص اشتباه بودن آن در نظر گرفت، اما اگر یکی از نشانه‌های زیر در رابطه‌ی شما وجود دارد، گوش به زنگ باشید.

 • دیگر نمی‌توانید با یارتان حرف بزنید و ارتباط برقرار کنید.

  آدم‌ها با روش‌های خاصی باهم ارتباط برقرار می‌کنند. اما اگر همه‌ی تلاشتان را برای برقراری یک رابطه مناسب کرده‌اید؛ بدانید که نباید تمام عمرتان را در یک رابطه حرام کنید.

 • مدتیست آن‌چه نیاز دارید یا می‌خواهید در رابطه نمی گیرید.

  این یک احساس درونی است که در نهایت به غمگین بودن شما منجر می‌شود. اگر شاد نیستید، باید بدانید که ممکن است طرف مقابلتان نیز چنین حسی داشته باشد.

 • سعی در تغییر دادن طرف مقابل دارید.

  اگر مدام تلاش می‌کنیم که طرف مقابل را عوض کنیم، شاید نقطه‌ی پایان این رابطه فرارسیده باشد. گاهی اوقات ما به دنبال کسانی می‌رویم که به دردمان نمی‌خورند.

 • دیگر هیچ زمان دونفره و خصوصی‌ای ندارید.

  این موضوع کمی با زندگی جنسی شما متفاوت است، ممکن است رابطه جنسی‌تان خوب باشد اما هیچ زمانی برای صحبت‌کردن باهم نداشته باشید یا ترجیح دهید به جای تنهابودن با طرف مقابل، همیشه گروهی وقت بگذرانید.آیا زمان پایان یک رابطه فرا رسیده؟

 • همیشه در حال مقایسه طرف مقابل با سایرین هستید.

  باید کسی را که با او شروع کرده‌اید، همان‌طور که هست بپذیرید. اگر متوجه شده‌اید که همیشه در حال مقایسه‌ی او با سایرین هستید، در رفتار یا رابطه‌تان تجدید نظر کنید.

 • دیگر حس خوبی به خودتان ندارید.

  اگر مثل روزهای اول آشنایی‌تان، خودتان را دوست ندارید و حس خوبی به خودتان ندارید، رابطه‌تان را بازنگری کنید.

 • وقتی با یارتان هستید، دوستانتان از شما فاصله می‌گیرند.

  موضوع دوست داشتن طرف مقابلتان نیست. ممکن است دوستانتان طرف مقابل شما را دوست داشته باشند اما از تاثیری که بر روی شما می‌گذارد خوششان نیاید. معمولا دوستان صمیم اولین کسانی هستند که می‌فهمند یک رابطه به درد ما نمی‌خورد.

 • مدام در حال انتقاد از طرف مقابلتان هستید.

  اگر همیشه به فکر مشکلی در ظاهر یا شخصیت او هستید، بهیاد داشته باشید که عاشقان از مشکلات کوچک می‌گذرند و تصویر بزرگ‌تر را می بینند.

 • همه‌ی بده بستان‌ها با شماست.

  رابطه‌ی سالم باید برای دوطرف سودآور باشد. همانطور که قرار است شما به طرف مقابل توجه کنید، او نیز باید شما را در میان اولویت‌هایش قرار دهد.

 • دیگر نمی‌خندید.

  اگر دیگر نمی‌توانید باهم شوخی کنید، یعنی رابطه‌تان دیگر روح ندارد. شوخ طبعی، قدرت محرکه‌ی هر رابطه‌ای است.

یادتان باشد که حتی اگر از یک رابطه ی معیوب خارج شوید، بازهم روزهای جدایی بسیار سخت خواهند بود. پس با این ناراحتی کنار بیایید و با آن روبه‌رو شوید.

دیدگاهتان را بنویسید